şükela:  tümü | bugün soru sor
 • teen titans go adlı animasyon dizisinin ilk sinema uyarlaması olan film.

  3 ağustos’ta genç titanlar filmi adıyla bizde de vizyona girecekmiş.
 • oğlumun (7) netflix'teki hiçbir bölümünü kaçırmadığı çizgi filmdi teen titans go (benimse hiçbir fikrim yoktu açıkçası). filmi çıktığı gün görmek istedi ve bugün seyrettik. açıkçası sonunda kral şakir'deki gibi yeni bir hayal kırıklığı, mide bulantısı ve verdigim paraya ettigim ah ile çıkmayı bekliyordum salondan ama çok eğlendim. elbette bir pixar yapımı değil ve pixar performansı beklentisi ile gitmeyin ama ergen süper kahraman hikayesinin çok eğlenceli sunulduğu sevimli bir film olmuş teen titans go. alt metinlerde yer alan espriler acayip doluydu ki çoğunu zaten çocukların anlaması zordu. en sonundaki sosyal mesaj kaygısı süperdi bence.
  ben iki sorunlu nokta buldum:
  normalde müzikal filmlerde şarkılar çevirildiginde eğreti duruyor evet ama bu filmde de şarkıların hiçbiri çevrilmedigi için çocuklar o kısımlarda ne demek istediklerini anlamakta zorluk çekiyorlar bence. titanlarin kendilerini tanıttıkları şarkıda en azından çeviri olabilirdi. gerçi oğlum kimin kim olduğunu zaten bildiği için çok sorun yaşadığını söylemem zor.
  ikincisi ise türkçe isim. genç titanlar yerine ergen titanlar olsa sanki daha cuk olacakmış. gençlikten ziyade ergen umursamazlığı sunulan şey sanki. yapanlar da çok eglenmisler belli.

  demem o ki düşük beklenti ile sadece eğlenmek için giderseniz güzel bir buçuk saat geçirebilirsiniz. bir coco, up, inside out ya da wall-e değil tabi ama zaman geçirmek için tercih edilebilir. hele de vizyonda adam akıllı animasyonun olmadığı dönemde gideri var.
 • mükemmel geek referanslarıyla dolu, marvel ve dc hayranı birinin mutlaka gitmesi gereken animasyon filmi.

  --- spoiler ---

  özellikle batman ile superman'in film setinde kavgaya tutuştukları sahne mükemmeldi. özeleştiri için teşekkürler dc.

  --- spoiler ---
 • "genç titanlar sinemaya adım attılar mı tam atarlar!
  teen titans go! to the movies / genç titanlar filmi, benmerkezci, son derece alaycı süper kahramanlarımızın ilk sinema fantezisini konu alıyor ve çocuk izleyicilere uygun, süper kahraman türüne şakayla yaklaşıp müzikle tamamlanan bir yapım.

  titanlara öyle gelmektedir ki tüm süper kahramanlar kendi filmlerinde başrol oynamaktadırlar, daha doğrusu, genç titanlar haricinde tüm süper kahramanlar!
  fakat grubun doğal lideri robin bu durumu düzeltmeye ve yardımcı oyuncu yerine yıldız olarak görülmeye kararlıdır.
  ah şu en popüler hollywood sinema yönetmeninin dikkatini bir çekebilseler!"

  filmin ayrıntılı yapım notu.
 • şu anda film arasındayım. ilk yarısı muazzam eğlenceli , ciddi ciddi kahkahalar attıran ve beni ciddi ciddi güldürmüş film.
  spoiler
  .
  .
  .
  :
  .
  .
  :
  lion kinggöndermesi muhteşemdi. gülmekten karnıma ağrılar girdi.
  spoiler
 • bugün izlediğim ve herkese tavsiye ettiğim film.

  bu film birçok animasyon gibi çocuklar için gibi görünen ama belli bir çizgiroman ''geek''liğine sahip her yaş grubundaki insana hitap eden bir yapım. yer yer çok leziz göndermeler vardı. kaçırdığım şeyler kesin olmuştur. ama göndermeler genelde herkesin yakalayabilecegi netlikte ve incelikte.

  beni şahsen en çok yetişkin yetişkin insanların bir dolu paralar harcanarak bunları yapması üzerinde emekler verip ortaya böyle makara kukara şeyler çıkartmış olması düşüncesi mest ediyo. bunu düşündükçe daha çok keyif alıyorum.
 • --- spoiler ---

  stan lee yine mi sen ?
  adam her yerde.
  back to future gondermesine bayıldım. hele de o müziği alttan alta çalması. çok çok beğendiğim bir film oldu.

  --- spoiler ---
 • ilk yarıdaki mizah bombardımanı ikinci yarıda tempo düşürse de, çok keyifli ve doludizgin bir yapım olmuş. lego movie vb. muadillerinden bir tık öteye taşıyansa bağımsız kimi sahnelerin klasikler arasına girecek denli 12'den vurması.

  ön edit: spoiler bölümlerinde filmin arşivlik mizahi ve müzikal sahneleri yer alıyor.
  alt edit: zaten bir twist barındırmayan sahneleri linkleri tıklamadan görmeye maruz kalmayacağınız için, ibareyi kaldırdım - kaldırmasam sadece ek olarak bitiştirdiğim yazı duracak ve beğenimi katledecekti.

  --------------------------------------------------------------------------------

  yeni batman filminin galasında tüm süper kahramanlar kendileri için çekilecek filmlerin fragmanlarını görmek için salondadırlar. ® harfi gözükür ve robin heyecandan titremeye başlar. şu 3 teaser bittiğinde film de daha 15. dakikasında zirve yapmıştır:

  coming soon
  next summer
  next next summer

  batman'in patlayan araçlarından daha küçük modellerle fırlayıp takibe devam etmesini ti'ye alış

  batman vs. superman
  yawn of justice poster

  --------------------------------------------------------------------------------

  müzik / nostalji

  robin'in the lion king temalı rüyası

  deadpool/deathstroke & teen titans theme

  upbeat! inspirational song about life

  back to the future theme & take on me

  --------------------------------------------------------------------------------

  değişen trendlere dair bir eleştirim var empoze edilen, onu da ekleyeyim.
  jade'in (wilson soyadı twisti açığa vurur) robin movie sunumunda baş karakterin yüzünün günümüz iğrenç standartlarınca botoks canavarına dönüştürülmesi. ayrıca robin'in kendi sunumunda ve bebe superman'in kripton'da kah taytlı kah çıplak popuşlarını gözümüze sokması. amerikan mizahında erkek poposu, meme uçları (austin powers) bolca kullanılıyor eyvallah ama çizgileri itibarıyla çocuk kategorisinde çizilen bir animasyonda kullanımı hoşuma gitmedi. süper kahraman filmleri pazarlamasında kadın poposu metalaştırılıyor diye çıngar çıkıyor da bunlar sevimli mi geliyor, bu ikilemi de anlamış değilim. deadpool'da elli milyonuncu kere kullanıldı eyvallah da bu kadar mısınız arkadaş, ingilizlerde görmüyoruz bu sığlığı. ki adamlar birbirinin kıçından ayrılmıyor, literal olarak. bebe superman'in şarkıda bezini çıkarıp kıçını yere vurmasını herhangi bir yaş diliminde şu ankinden farklı bulur muyum diye düşündüm, hayır. robin'in zoomlanan kıçını da (çok iyiymiş gibi çekilen sahne tekrarında 3d geyiğini de izledik). empoze, manipulasyon, bunları haricimde yapan ademoğullarına karşıyım. burada da kokusunu aldım ve eksiyi bastım.

  bayan ikinci yarıyla beraber puanım 9'dan 7.5'e düştü. 8 olmasın diye bir ondalık daha kırdım, 7.4'te bırakıyorum.

  --------------------------------------------------------------------------------

  şunlar da ilgilidir;

  (bkz: justice league vs teen titans)
  (bkz: titans)

  son olarak,

  --- spoiler ---

  remember the titans

  --- spoiler ---
 • çocuk dizisi olsada, film kesinlikle çocuklar için değil.

  hedef kitle yetişkinler olmuş gibi, film çocuklarıyla izleyen büyükleri daha mutlu etmiştir.

  filmde stan lee cameosu vardı. baktım kim seslendirmiş diye. tabii ki kendisiymiş.