• oğlumun (7) netflix'teki hiçbir bölümünü kaçırmadığı çizgi filmdi teen titans go (benimse hiçbir fikrim yoktu açıkçası). filmi çıktığı gün görmek istedi ve bugün seyrettik. açıkçası sonunda kral şakir'deki gibi yeni bir hayal kırıklığı, mide bulantısı ve verdigim paraya ettigim ah ile çıkmayı bekliyordum salondan ama çok eğlendim. elbette bir pixar yapımı değil ve pixar performansı beklentisi ile gitmeyin ama ergen süper kahraman hikayesinin çok eğlenceli sunulduğu sevimli bir film olmuş teen titans go. alt metinlerde yer alan espriler acayip doluydu ki çoğunu zaten çocukların anlaması zordu. en sonundaki sosyal mesaj kaygısı süperdi bence.
    ben iki sorunlu nokta buldum:
    normalde müzikal filmlerde şarkılar çevirildiginde eğreti duruyor evet ama bu filmde de şarkıların hiçbiri çevrilmedigi için çocuklar o kısımlarda ne demek istediklerini anlamakta zorluk çekiyorlar bence. titanlarin kendilerini tanıttıkları şarkıda en azından çeviri olabilirdi. gerçi oğlum kimin kim olduğunu zaten bildiği için çok sorun yaşadığını söylemem zor.
    ikincisi ise türkçe isim. genç titanlar yerine ergen titanlar olsa sanki daha cuk olacakmış. gençlikten ziyade ergen umursamazlığı sunulan şey sanki. yapanlar da çok eglenmisler belli.

demem o ki düşük beklenti ile sadece eğlenmek için giderseniz güzel bir buçuk saat geçirebilirsiniz. bir coco, up, inside out ya da wall-e değil tabi ama zaman geçirmek için tercih edilebilir. hele de vizyonda adam akıllı animasyonun olmadığı dönemde gideri var.
  • mükemmel geek referanslarıyla dolu, marvel ve dc hayranı birinin mutlaka gitmesi gereken animasyon filmi.

--- spoiler ---

özellikle batman ile superman'in film setinde kavgaya tutuştukları sahne mükemmeldi. özeleştiri için teşekkürler dc.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

stan lee yine mi sen ?
    adam her yerde.
    back to future gondermesine bayıldım. hele de o müziği alttan alta çalması. çok çok beğendiğim bir film oldu.

--- spoiler ---
  • bugün izlediğim ve herkese tavsiye ettiğim film.

bu film birçok animasyon gibi çocuklar için gibi görünen ama belli bir çizgiroman ''geek''liğine sahip her yaş grubundaki insana hitap eden bir yapım. yer yer çok leziz göndermeler vardı. kaçırdığım şeyler kesin olmuştur. ama göndermeler genelde herkesin yakalayabilecegi netlikte ve incelikte.

beni şahsen en çok yetişkin yetişkin insanların bir dolu paralar harcanarak bunları yapması üzerinde emekler verip ortaya böyle makara kukara şeyler çıkartmış olması düşüncesi mest ediyo. bunu düşündükçe daha çok keyif alıyorum.
  • şu anda film arasındayım. ilk yarısı muazzam eğlenceli , ciddi ciddi kahkahalar attıran ve beni ciddi ciddi güldürmüş film.
    spoiler
    .
    .
    .
    :
    .
    .
    :
    lion kinggöndermesi muhteşemdi. gülmekten karnıma ağrılar girdi.
    spoiler
  • teen titans go adlı animasyon dizisinin ilk sinema uyarlaması olan film.

3 ağustos’ta genç titanlar filmi adıyla bizde de vizyona girecekmiş.
  • "genç titanlar sinemaya adım attılar mı tam atarlar!
    teen titans go! to the movies / genç titanlar filmi, benmerkezci, son derece alaycı süper kahramanlarımızın ilk sinema fantezisini konu alıyor ve çocuk izleyicilere uygun, süper kahraman türüne şakayla yaklaşıp müzikle tamamlanan bir yapım.

titanlara öyle gelmektedir ki tüm süper kahramanlar kendi filmlerinde başrol oynamaktadırlar, daha doğrusu, genç titanlar haricinde tüm süper kahramanlar!
    fakat grubun doğal lideri robin bu durumu düzeltmeye ve yardımcı oyuncu yerine yıldız olarak görülmeye kararlıdır.
    ah şu en popüler hollywood sinema yönetmeninin dikkatini bir çekebilseler!"

filmin ayrıntılı yapım notu.
  • teen titans go to movies 2018 yapım yönetmenliğini aaron horvath seslendirme stan lee, lil yachty, nicolas cage'e ait olan bir dc animasyon filmidir.
    kısacası film süper kahramanlarmızın filme çıkma çabalarını anlatıyor özelliklede robin
    kardeşimizin.
    film açıkçası her yaşa uygun bir yapı fakat biraz büyükseniz ve dc evrenine birazda olsa hakimseniz filmden daha fazla keyif alırsınız.(üstelik filmde stan lee bile var)
  • oldukça eğlenceli dc yapımı olan animasyon filmi.

south park dışında bir animasyona bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. hatta gülerken belli detayları kaçırdım sanıyorum. tekrar izleyeceğim muhtemelen.
  • dc hayranı olarak filme bayıldım. çok fazla gönderme var ve gayet güzel göndermeler. müzikler güzel. gayet eğlenceli bir buçuk saat geçirdim, öneririm.
hesabın var mı? giriş yap