şükela:  tümü | bugün
 • dc comics'in 2016 san diego comic-con international'da 2017 yılında yayınlayacağını duyurduğu uzun metrajlı animasyon. aynı isimli çizgi romandan uyarlanacaktır.
  konusu için ise http://dc.wikia.com/…een_titans:_the_judas_contract
  http://www.dccomics.com/…nimated-movie?sf31583155=1

  2017 yılında yayınlanacak diğer animasyon filmler için;

  (bkz: batman and harley quinn)
  (bkz: justice league dark)
 • kesin tarihi belli olmamakla beraber bu yıl içerisinde gösterime gidecek teen titans animasyon filmi. fragmanı beni pek etkilemedi açıkçası, kronolojik olarak (bkz: justice league vs teen titans /@koyu mavi) sonrasında yer alıyor. robin artık tam zamanlı bir teen titan gibi falan.

  cartoon network'te sürekli teen titans go'yu gördüğüm için ekibin bu haline bir türlü alışamıyorum. dizide starfire onlarla benzer yaşta, aralarında cyborg var, şu uzaylı böcek kıyafetli gereksiz çocuk yok falan.
 • malum ortamlara düşmüş olan film, standart dc animasyon klişelerinin bir çoğunu barındırıyor. ama bence izlenebilir bir film.

  --- spoiler ---

  terra hakkında fazla bilgi sahibi olmadığımdan, artık dc hikayelerinde klasikleşmiş olan gruba yeni katılan insanın karanlık geçmişi hikayesinden yararlanılacak yine diyerekten klişe çanlarını çalmıştım ama deathstroke ile olan gizli ilişkisiyle ilk ters köşemi yaşamış oldum o konuda tebrik ederim senaristleri.

  nightwing'in gruptakilere düzenlenen kumpasları birer birer çözmesini zevkle izledim. belkide en çok ilgimi çeken sahneler onlardı.

  bu filmi bir önceki filmlere oranla daha iyi olarak nitelendiriyorum. sebebi ise bu sefer robin'e fazla odaklanmamaları oldu. kaç film geçmişti unuttum ama uzun bir aradan sonra ilk defa damian wayne odağında olmayan bir film izledik.

  ve uzun zaman sonra dc animasyon filminde tam olarak iyi diyemesem de iyi bir karakter olan terra'nın öldüğünü gördük buda filme olumlu bir katkı sağlamakta.

  --- spoiler ---

  filme verdiğim puan 6-7 dolaylarında izleyip geçilesi tatlılıkta bir film olmuş geri dönüp izleyeceğimi pek zannetmiyorum.
 • beklentiniz olmadan izlerseniz güzel bir film.
  benim açımdan filmin eksileri:
  -tabii ki bazı klişeler var, her zamanki gibi. (biraz spoilerda değineceğim)
  -raven'ı bu kadar güçsüz göstermeleri saçmalık. raven'ın bu filmde kullanmadığı güçleri: ruh manipülasyonu, ışınlanma, telekinezi, telepati(terra'dan izin alması gerekmiyordu), hipnoz, zaman kontrolü(zamanı durdurmak gibi), öngörüş, 7 ölümcül günahın kontrolü(yani açgözlülük ve hırs gibi duyguları da kapsıyor, blood karakterinin duygularını değiştirebilirdi). gerçi raven bu güçleri kullansaydı zaten film 5 dakikada biterdi.

  benim açımdan filmin artıları:
  +mayhem karakteri
  +terra'ya getirilen farklı bir yaklaşım ve hikayesinin gösterilmesi
  +bazı duygusal sahneler
  +şiddet ve kan (çizgi filmlerde böyle sahnelerden kaçınılması gerçekçiliği bozuyor.)

  --- spoiler ---

  gelelim spoiler'a.
  -klişeler var demiştim, mesela nightwing tam bir klişe ve saçmalık. o kadar kahramandan bir o mu kurtuldu? her zamanki gibi klişe bir erkek kahraman kurtulur ve takımın geri kalanının hepsi iptal olmuştur, bu klişe kahraman karakteri gibi klişe güçleri ile(hatta gücü bile yok sadece hayatı boyunca dövüşmeyi öğrenmiş, işi bu) takımın geri kalanını kurtarır. ayrıca teen titans adı altında şu çizgi filmlerde sadece teen titans karakterleri oynasın, nightwing ne alaka? geçen filmde robin ön plandaydı, bu filmde nightwing ön planda. ikisinin de özel gücü yok ve oldukça klişe kahramanlar, tek yapabildikleri şey iyi dövüşmek ki starfire'ın hem özel güçleri var hem de filmde zaten dövüş sanatını nightwing'den iyi becerip onu mağlup ediyor. ama illa ki klişe herolar ön plana çıkarılır!
  -diğer değineceğim nokta raven için güçsüz gösteriliyor demiştim. evet film boyunca güçsüz gösteriliyor ama sadece son sahneyi dikkate alacaklar için söyleyeyim, o son sahnedeki blood'ın içinden hepsinin güçlerini yok ederek adamı eritip bitiren raven gerçek raven'dır. filmdeki en güçlü karakteri de yok etmiştir yine. etmiştir etmesine de niye raven film boyunca hiçbir işe yaramıyor da sadece son sahnede gücünü gösteriyor? tamam overpowered olur her dövüşte öyle güçler kullansa da, en azından ışınlanma ve telekinezi gibi güçlerini kullansa bari.

  --- spoiler ---

  bu filme puan olarak 6/10 veriyorum, boş vaktiniz varsa ve kafanızı yormadan bir şey izlemek istiyorsanız izleyin.
 • animeyi izlemedim ve tales of the teen titans storylineı olan yani çizgi roman judas contract ile ilgili yazmaya gelmiştim ama kısmet burayaymış.

  klasik dc anime klişesi değildir terra. bildiğin 1984 yılında çizgi romanlarda yazılmış bir karakterdir. yani siz animeden farklılık mı beklersiniz bilmem ama ben kaynağına sadakat beklerim.

  ki nightwing de grup lideridir ve onun bu kadar aktif olması kadar doğalı yok. üstüne üstlük hatırlatmalıyım ki çizgi roman serisinde ilk kez nightwing olur dick bu seride.
 • seviyesi rezalete yaklaşan dc animasyonlarını kalburüstüne çıkarmış ama öyle çok ahım şahım da değil. en büyük saçmalığı: dünyanın sonu geliyo oğlu ölümden dönüyo ama boncuk ortada yok, castis lig uyuyo. bi görünün kardeşim bari dünyanın kaderini 3-4 götü boklu çocuğa mı bırakacaksınız yani.
 • justice league vs teen titans'dan bir tık daha iyi ancak yine de meh kategorisinden çıkabilecek bir film değil. nightwing ve deathstroke sayesinde izlenebilir seviyeye çıkıyor. yine de işin içinde batman, wonder woman, flash gibi genel geçer karakterlerin olmamasına rağmen, teen titans adına en iyi film olması da kendi içinde bir başarı.

  ancak belli oldu ki teen titans filmleri, çerez niyetine içi boş aksiyon filmleri olacak dc için. çok bir şey de beklememek lazım.

  --- spoiler ---

  damian wayne'i bugüne kadar o kadar çok kişi dinlene dinlene dövmek isteyip nefret etti ki, son zamanlarda sempatikleştirme çalışmaları da gözümüzden kaçmıyor.
  --- spoiler ---