şükela:  tümü | bugün soru sor
 • michael j foxun kariyerinin doruğunda olduğu yıllarda* çevirdiği tipik bi gençlik filmi. kahramanımız olan michael tabii ki lisededir ve hiç popüler diyildir. bigün bi şekilde kurt adama dönüşür ve bu dönüşüm ona piyasanın ve popülerliğin kapılarını ardına dek açar. hatta okulun basket takımında harikalar yaratır bu sayede. esas kızdan diyil ama hoşlandığı aptal sarışından yüz bulur yine bu sayede. ama nedir, her hollywood gençlik filmi gibi bu da bize bi mesaj verecektir.* gün gelir, böyle şeylerin ardına sığınmaktansa kendi olarak bişeyler başarmadığı sürece hiçbişeyin kıymeti olmadığını idrak eder ve aynı başarıları** kurt adama dönüşmeden de elde eder. mutlu oluruz. sinemalarımızda "genç kurt" adıyla gösterilmişti.*
 • cocuklugumuzun vazgecilmez filmlerindendir. hatta michael j fox abimizin hastasi olmusuzdur seyrederkene. hah iste boyu da boyuma uygun anneee bana bunu alsanaaaa seklinde dusunceleri taaa o zamandan beynimize kazimistir bu film.
 • ikincisi de cevrilmis, ve muthis bir yaraticilik sergilenerek, "teen wolf too" olarak adlandirilmistir. ikincisi basarisiz olmustur
 • shooting for the moon gibi guzel sarkilar ihtiva eden bir soundtrack e sahip genclik filmi.
 • buram buram 80'ler kokan film.. evde duzenlenen partiler, (basketbol) maclar(i), pon pon kizlar, kabarik saclar, okul balolari, 80'lerin arabalari, arzulanan sarisin kiz ve onun kabadayimsi sevgilisi.. ve ve ve tabii ki michael j fox...
 • bunun bir de cizgi film versiyonu vardir. show tvde gosteriliyodu yanlis hatirlamiyosam. introsu da soyle biseydi:
  (bkz: http://www.retrojunk.com/…s_tvshows/1175-teen-wolf/)
 • mtv, bu filmi tekrar çevirecekmiş.

  (bkz: http://www.hollywoodreporter.com/…122b89a5afc5fe314)

  filme gelecek olursak tırttır, 80'lerdir, ama liseyi amerikada okumuş veyahut 80'li yıllarını bu filmleri izleyerek geçirmemiş olanlar için hiçbir şey ifade etmeyecektir. zaten popülaritesini de aynı sene yayınlananmaya başlanan michael j. fox'un back to the future serisine borçludur. öyle ki fragmanında bile "geleceğe dönüş filminden michael j. fox" yazısı geçer.
 • çizgi filminde scott'ın ceketi sarı kırmızı, filmde ise sarı laciverttir.
 • (bkz: surfin usa)

  çocukken izlediğim filmin, en net hatırladığım ve dahi en sevdiğim sahnesinde bu şarkı vardır.
 • mtv'de yayınlanan dizi versiyonu ilk iki bölüm itibariyle gayet iyi başlamıştır. sonuçta çerezlik bir dizi ve çerezlik bir konu. boş vakitte izleyip geçmek lazım.

  --- spoiler ---

  izleyenlerin ve izlemeyi düşününlerin çoğu orjinal film ile karşılaştıracağı için hemen aradaki benzerliklerden ve farklılıklardan bahsedelim.

  ilk olarak orjinalindeki esasoğlan doğuştan kurtadam idi, dizide ise kurtadam ısırığı sonucu bu duruma gelmekte. ilk filmde avcılar yoktu, dizide bunlar mevcut. filmdeki ana spor basketbol iken dizide lakros olmuştur.

  benzerlikleri ise; iki yapımda lisede geçiyor ve ikisinde de genç kurtun arıza bir arkadaşı var. yani orjinaliyle pek alakası yok dizinin. ona göre izlemenizi tavsiye ederim.

  --- spoiler ---