• tiyatroadam’ın distopik komedyası imiş. 10 ekim'de baba sahne'de prömiyeri olacak.
    detaylar: http://www.tiyatroadam.com/…/kafkas-tebasir-dairesi
  • tiyaroadam in 10 ekim'de babasahne başlayacak oyunu. bugüne kadar bütün oyunlarından keyif aldığım bi ekip ve eminim cok basarilidir yine. acil bilet almalıyım bu oyuna da.
  • tavsiye yazısı pek sevmem ama arthuro ui ve 5. frank çok iyiydi. ama umarım ivan ivanoviç gibi olmaz. kafkas tebeşir dairelerini henüz izlemedim.
  • tiyatroadam tarafından, nikolay gogol’ün müfettiş adlı eserinden uyarlanan bir tiyatro oyunu. 10 ekim'de baba sahne'de gerçekleştirilen prömiyeri izledim. bu ekip kesinlikle farklı bir kafa yaşamakta ve güzel bir şekilde bunu ortaya koymakta. kendi sözcükleri ve terimleri oyuna iyi yerleştirilmiş. dekor sade ama dolu dolu gözükmekte. aynı oyuncu farklı rolüne, sahnenin hemen yan tarafında hazırlanıyor, bu durumu hiç rahatsız edici olmadan hatta komik bir şekilde kotarıyorlar. tiyatroadam ekibini ve zihnini severek takip ediyorum. geçen sene izlediğim kafkas tebeşir dairesioyunlarından sonra, bu oyunu da tiyatroseverlere tavsiye ediyorum.

oyunun bilgilendirme sayfasına aşağıdaki link üzerinden ulaşılabilir.
    tiyatroadam-teftişör
  • tiyatroadam kalitesinin altında olan bir oyun. ilk perdesi oldukça yüksek tempoda ilerlerken, ikinci perdenin özellikle ilk yarım saatinde oyun sürükleyiciliğini ciddi manada kaybediyor.

oyunun sonundaki seyircileri selamlama sahnesi ise gördüğüm en iyilerden. oyuna dair en çok beğendiğim şey oldu, ki bu olumlu bir eleştiri sayılmaz.
  • bu oyunda muazzam bir ekibin emeğini görebilirsiniz. oyundan tatlı bir tebessümle ayrılıyorsunuz. mutlu bir gün geçirmek istiyorsanız mutlaka izleyin.
  • tiyatroadamın izlediğim en kötü oyunu.
  • tarzımın tamamen dışında olan, en basit anlatımla ‘yorucu’ olarak nitelendirebileceğim tiyatro adam oyun
  • çağdaş tekinin ayaklarına doyduğum tiyatro oyunudur.
    ancak bu kadar güzel bir oyun olabilir ayrıca.
    birazım yargılı olabilir.
  • enerjinin bir saniye olsun düşmediği, performansların birbirinden başarılı olduğu oyundur. sahnedekiler eğlendikçe oyunun güzelleştiğini ilk defa bu kadar net gözlemledim. onların eğlenmesi oyuna daha da çok dinamizm katıyor. tiyatronun canlı bir şey olduğunu daha çok hissettiyor.
hesabın var mı? giriş yap