şükela:  tümü | bugün
101 entry daha
 • gencecik bir kardeşimiz asker ocağı denilen tüm toplum ve devlet tarafından kutsiyet yüklenen bir ordunun ellerine 6 aylığına teslim edilmiş.kendisini korumakla yükümlü bir yerde devletin yüklediği askerlik görevini yaparken kalp krizi geçirip öldü denilerek ailesine teslim edilmiş.ne kadar kolay değil mi öldü demek?
  kusura bakılmasın ama bu konularda devlet dediğimiz aygıtın türkiye'deki sicili belli.tek kelime ili kötü...
  tehdit edilmiş olmasını ailesine söylemiş olması bile meselenin etraflıca araştırılması için gerekçe değil.demek istediğim genç kardeşimiz devlet koruması altında olduğu bir yerde hayatını kaybetmişse bu konunun tüm boyutlarıyla araştırılması için yeterli bir gerekçe yaratıyor.
  annenin babanın acısı asla dinmez asla yürek sızıları az da olsa geçmez ama bu ölümden her kim sorumluysa en ufak bir sorumluluğu olan dahi bulunarak hesabını verirse azıcık olsa ailenin yüreğine belki su serpilir...
 • bu ülkede insanın canı ne kadar da kıymetsiz bir defa daha görmüş olduk, devlet kim sahi, devletin anlamı ne, devlet neden var? herkes hata yapabilir ama devlet yapamaz bunu bir türlü öğretemedik bu coğrafyanın insanlarına! yaşanan acı büyük en azından koruyamadığı insanın hakkını ödemek için devlet devletliğini yapmak zorunda bu defa.
 • bedelli yapan zırtapozlar burda yok böyle değil yok öyle değil diye ahkam kesiyor. siğze başımdan geçen 5 olayı anlatayım ha inanmayan gülen olursa çokta s...de.. bu arada askerlik birkaç o.ç yaptıkları yüzünden lekelenecek yer değildir . ben askerde yazıcıydım ve görevimi layıkıyla yaptım ve yüzbaşı assubay ve uzman çavuşların hepsi benden memnundular.

  1. esnaf olmam sebebiyle askere 30 yaşımda gittim ve 15 ay yaptım başka bölükte bir sakaryalı ve giresunlu bana musallat oldular sen bugüne kadar nerdesin hangi dağdaydın veya hangi cezaevindeydin diye bende gerçi takmıyordum baktım 2 soytarının dili uzuyor çektim gittim astsubayımızın yanına meseleyi anlattım. adam onların astsubayı aradı agzına geleni dedive o iki soytarı sesi kesildi.

  2. yine revire gideceğim başka bölükte ki bir trabzon of lu o da gelmiş öğrenmiş kürdüm baktım birden bire hey bizim asker polisimizden ne istiyorsunuz bölücü dedi bende etrafıma baktım o da sen sen dedi. bende oğlum terbiyesizlik etme ben burda şu an askerim sivil olsaydım görürdün dememle yumruk atmaya çalıştı sağolşsun altdevrem urfalı arkadan ona yapıştırmasıyla ve birkaç tane daha vurmasıyla bu şaklaban dayagı yedi. sonra yüzbaşı doktor geldi bagırdı olayı anlattım olay kapandı.

  3. üstte ki gibi 3 olay daha yaşadım ve onlarca küçük ona benzer olay yaşadım..

  inanın bana asker de kendini devlet sanan ve devletin yerine koyan ve yanına yaptıkları da kar kaldığını sanan ve bazen de kalanlar mevcut.

  askere gideceksin aynı karavanda yemek yiyeceksin aynı koğuşu paylaşacaksın hizmet edeceksin gerekirse vatan için öleceksin biri böyle yapacak