şükela:  tümü | bugün
  • hayattaki tek amacı olacaktı ancak karaktere takıldı.

evet efendim, inanmasanız da böyle insanlar var. hem de muhalif kesimden, iyi eğitimli, yurt dışı görmüş tiplerden bunlar. ama adamın hayattaki amacına bakıyorsun, acun yarışmalarında ünlü olup para kazanmak. vallahi acıyorum şu zihniyete. hem kendiyle çelişiyor, hem de vasıfsızlıkla zengin olmanın peşinde koşuyor.

adını bilimsel araştırmalarla duyurmak yerine kolayı seçip para kazanmanın peşine düşüyor. neymiş ünlü olacakmış, ordan yürüyecekmiş. ulan ünlü olacağın mecra adam gibi bir yer olsa ayakta alkışlayacağım da;

yazık size verilen emeğe, zamana, eğitime. yazık sizi yetiştirenlere. yazık bu ülkeye.
  • (bkz: göz6)
  • amacı vücudunu göstermektir, 30u geçmiştir, tek atımlık kurşunu kalmıştır. lise mezunudur, hizmet sektöründedir ve cahildir. böyle tanıdığım biri wyndham oteldeki seçmelere falan katılıp acun'un kapısını aşındırmıştı bayağı. elendi sonra. zira survivor için sağlam torpil gerekir.
  • anlamsız bulduğum amaçtır. anlamsız bulduğumsa ünlü olmak istemesi değil bunun için kullanacağı yolun survivor olması. en çirkin, en sefil, karakter olarak en zayıf ve evlat olsa sevilmez hale geldiğin ortamda milyonlara görünüp oradan yürümeye çalışmak akıl tutulması gibi geliyor bana.
  • akıllı insandır. biz aptalız. ciddiyim bak.

en az 17 sene eğitim görüp dirsek çürüten adam emeğinin karşılığını 2 bin lira civarı bir ücretle, günde 10 saat çalışarak alıyor. bu adamın amacı ve yolu belli. survivor'a katıl, kendini yapımcılara sevdir ve acunmedya'da kıyıda köşede alacağın 5 bin lirayla gül gibi geçin. ünlü olursan zaten hepten yırttın.

karakterim izin verse şu gün hazırlanmaya başlarım da, insan yediremiyor.
  • bir zeki kendisi değildir, önce sağlam bir torpil bumalıdır. daha ilk mülakatta harcıarlar aksi halde.