şükela:  tümü | bugün
 • tek babacan yau: 1-20

  1
  başlangıçta babacan, mangalı yarattı.
  2
  şimdi mangal bomboştu, karanlık ve boşluk mangalın her yanını kapsamış, babacan'ın ruhu onun üzerinde yüzüyordu
  3
  ve babacan şöyle dedi: "kibrit olsun". ve kibrit oldu.
  4
  babacan kibritin iyi olduğunu gördü, ve onu diğer şeylerden ayırdı.
  5
  babacan kibrite 'yan' dedi. ve kibrit yandı.
  6
  ve babacan şöyle dedi: 'mangalın içinde kömür, kömürün üstünde de gaz olsun'. ve tam olarak da olan buydu, mangalın içinde kömür, kömürün üstünde de gaz.
  7
  ve babacan kibriti mangala attı. ve o ne dehşet dolu bir andı, kibrit (guy ritchie cut larıyla) döne döne, yavaş yavaş mangala doğru ilerledi.
  8
  ve kibrit mangala ulaşana kadar, tamamen yanmış, tek bir alev topu halini almıştı. ve kibrit mangala düştü.
  9
  babacan, alev alan mangalı gördü, ve onu beğendi.
  10
  ve babacan, alevin yavaşladığını gördü.
  11
  ve babacan şöyle dedi: 'faraş olsun'. ve faraş oldu.
  12
  ve babacan faraşı mangala doğru salladı. babacan bu hareketi beğendi ve ona 'yellemek' dedi.
  13
  ve mangaldan çıkan her kıvılcım, bir evrendi. babacan daha hızlı yelledikçe uzayda ve zamanda daha uzağa, daha ileriye, her yöne doğru saçıldılar.
  14
  ve babacan memnun oldu. her evren içinde galaksiler, galaksiler içinde yıldızlar ve gezegenler yarattı. ve ateş hazırdı.
  15
  ve babacan şöyle dedi: gezegenler üstünde canlılar olsun, bitkiler ve hayvanlar ve tavuklar ve danalar ve koyunlar ve koçlar ve biberler ve domatesler ve mantarlar ve kuru soğanlar ve balıklar ve kuşlar. ve bitkiler ve hayvanlar ve tavuklar ve danalar ve koyunlar ve koçlar ve biberler ve domatesler ve mantarlar ve kuru soğanlar ve balıklar ve kuşlar oldu.
  16
  ve babacan tüm bu canlılara hükmetsin, onların etinden sütünden ve diğer nimetlerinden faydalansın diye, ama daha çok 'kendi başına içilmez ki yau?' dediği için, insanı kendi suretinde yarattı.
  17
  onu çamurdan şekillendirdi ve şekillendirirken içine mangalındaki közden bir parça koydu. ve sonra, babacan insanı yelledi.
  18
  ve babacan ona konuştu:
  19
  "ooo hoşgeldin yau! dünyadaki bütün canlıları, bitkiler ve hayvanlar ve tavuklar ve danalar ve koyunlar ve koçlar ve biberler ve domatesler ve mantarlar ve kuru soğanlar ve balıklar ve kuşları, sen onlara hükmedesin, onların nimetlerinden faydalanasın, mangalını hiç söndürmeyesin diye yarattım. bu bahçedeki her şey sana serbesttir amma ve lakin, zinhaar rakıyı bardağın dibinde bırakmayasın, çünkü o benim kanımdır; zinhar mangalda et artırmayasın, çünkü o benim etimdir yau?"
  20
  ve insanı dünya'ya yolladı.
 • babacan mangalın başındaydı,olayları izliyor kıvılcımları birbirlerine çarpmaması için yellemeye devam ediyordu.
  mangalda ateş azaldı....
  babacan iki kova kömür daha attı....
  o da ne?
  'ulan herşeyi yaratırken bu yağmur nerden çıktı yau?'
  mangal söndü....
  babacanı yellediler....yellediler....

  ama
  o da ne rüzgar ve yağmur babacanın kudretine dayanamayıp yenik düştüler babacan tekrar kalkıp mangalının başına döndü....
  kuru kömür buldu koydu mangalına hemen kibritini yaktı rakısını koydu ve kendi yarattığı güzel yaşama keyif dolu yaşama devam etti...
 • turkiye gundemi olarak akillarda tek; *(bkz: ali babacan)