şükela:  tümü | bugün
  • asaletiyle beni benden almış aslan. önce sürüye bakıyor sonra sürü ortaya çıkınca bütün sürünün üzerine yürüyor. allah ne verdiyse girişiyor ve bir tane buffaloyu indiriyor. çok asil hayvan.

video
  • patisinin çamuruyla, dişilerin işine karışan erkektir. avlanmak, sürüsünü doyurmak dişi aslanın işidir. hiç yol yordam münasebet kalmadı ayol, çok bozuldu bu yeni nesil.

e: arkadaşlar dalga geçmek için yazıldığı belli değil mi entrinin.

evet, aslan genç. kendi avlanıyor. sonra bir dişi sürüsü bulabilecek güçteyse, durum değişecek. değilse mgtow olacak, red pillci olacak. ahahah hadi buna da mesaj atın yanlışın var diye.
  • aslanlar güçlerinden ziyade cesaretleriyle nam salmış hayvanlardır. buradaki erkek aslan aslında çok ciddi risk alıyor. sürü kaçmayıp bir arada durmuş olsa gelebilecek bir boynuz darbesiyle ölümcül darbe alabilirdi.
  • cesaretleriyle nam salmış olmayan hayvanın avlanma sahnesi.

cesaret, korku gibi kavramlar hayvanlar ve insanlar için çok farklı şeyler ifade eder. aslan yaşadığı bölgedeki en büyük predatordür. serengeti'de yayılıp yatmasının tek nedeni budur. besin zincirinde hiyerarşi değişmez. bufalo silah yapıp aslanı avlayamayacağı için, rahat rahat gezinip, saldırıp, yatmaktadır.

bunun dışında aslanın görevi sadece çiftleşmek ve yeri geldiğinde korunmaya katkıda bulunmaktır. damızlıktır aslında. bu pozisyona gelip gelmeyeceğine de dişi aslanlar karar verir, onu da yavrularla birlikte beslerler. ha arada avlanıyordur tabii aç kalırsa ya da tek başınaysa. aptal mı hayvan. bu özel bir bilgi değil.

bu sahneyle ilgili en eğlenceli şey, insanın erkeğinin bu hayvana bakışı ve özdeşleştirdiği, öykündüğü şeylerdir.* yazılan entride geçilen dalgaya verdiği tepkidir. içerlemiş resmen yavrucaklar. bana mesaj atıp açıklama yaptı bir tanesi. nasıl ciddi anlatamam. dalga geçtiğim belli değil mi diyorum, 'hayır değil! çok yüzeysel bilgilerle yazmışsın' diyor. ayrıntılı açıklama yapmış bir paragraf. kıyamam.

tamam tamam, aslansınız! peruklular da basar şimdi burayı zaten.
  • buffalo ordusuna değil sürüsüne saldıran aslandir. ordu ne amk yok örgüt. buffalo örgütü.