şükela:  tümü | bugün
  • yaş ilerledikçe sıklıkla artan durum, çevreme bakıyorum tek başına oturan tek benim. yaş ilerledikçe, arkadaşlarım tek tek farklı maceralara atıldıkça (askerlik, evlilik, farklı şehirler) yalnız kalıyor insan. belli bir yaştan sonra kimseyle arkadaşta olunmuyor tamamen çıkar ilişkisine dönüyor herşey, birde hayatınızda biri yoksa hepten yalnız oluyorsunuz. not: yaş 28
  • arkadaşlarla birlikte oturup ancak kimsenin yüzüne bakmadan telefona gömülmektense tek başına oturulup kahvenin tadını almak çok daha cazip bir eylemdir.
  • birazdan yapmayi dusundugum faaliyet. kahve icmek icin illaki birisine ihtiyac yok ha sevdigin insanlar olursa ne ala ama kahve icmek yani cok anlam yuklemeyin.
  • hemen her gün ya tek başıma yada köpeğim ile mahalledeki cafeye gidiyorum. kahve seven bir insan için hiç yadırganacak bir durum değil. balkon yoksa evde açık hava istiyorsanız gayet güzel oluyor
  • medeni cesaretinizden ötürü tebrik ediyorum.
  • tek başına evde oturmaktan daha iyi
  • haftada 2-3 defa yapiyorum. calisanlarla arkadas olduk. arada masama gelip oturuyorlar.
  • insanın, bazen kendisiyle başbaşa kalmak istemesinin bir sonucudur. yaşla ilgisi yoktur. ne yazık ki bu ülkede bu keyfi bile rahatça yaşayamazsın. çünkü erkeksen, yan masadaki vatandaş "acaba kız arkadaşımı kesecek mi" diye mal mal bakıp durur. kadınsan, ya erkekler seni sürekli rahatsız eder ya da sevgilisiyle oturan kadın sana, potansiyel yuva yıkan kadın muamelesinde bulunur.
  • son zamanlarda benim de yaptığım eylem. tabletimle bir şeyler çizerken, bir yandan kahvemi yudumluyorum, bir yandan da gençliği gözlemliyorum. sonra da “ gençlik nereye gidiyor “ diye söyleniyorum. şaka şaka söylenmiyorum tabi. kısacası güzel eylemdir.
  • çok sık yaptığım aktivite. neden bu kadar ekstrem bir şey gibi lanse ettiniz ki? hatta takarım kulaklığı netflix izlerim. gayet keyiflidir benim için. tamam lan tamam, yalnız eziğin tekiyim kendimi avutuyorum böyle. swh.