şükela:  tümü | bugün
  • yanında sigara ve müzik de olursa adeta bir rehabilitasyondur.
  • kahve yalnizlarin isidir
    cay sohbetle icilir
    (anonim)
  • kahve tek kisiliktir, cay ise
    kalabalik.
    gune baslama ritueli, is donusu yorgunluk atma bahanesi, uykuyu kacirip ciddi isler kovalamaya baslamanin yardimcisidir. sigaraya pezevenk, karin tokluguna hazmettiricidir.
    bahanesi coktur yani.
    ikinci bir kisi olmasa da olur.
  • yapmak istediğim ama eve yeni taşınmam sebebiyle yapamadığım eylem. insan değerini olmayınca anlıyor. öyle çok şey çekti ki canım
  • ...
  • yanina sigara, müzik ve gözleri dalip dalip giden düsünceli ruh bir hali eşlik ettirilir.

damakta hayat gibi bir tat biraktirir.
    hayat kimi acı, tatli, mayhos..
    hayatin icinde ne varsa.
    bazen gozyasi,
    bazen kahkaha hatta.

ben sütten yaparim kahvelerimi.
    sütü hayatin saf, beyaz iyi tarafi olarak karistirim kahvenin acisina ve karanligina.
    dengelerim biraz.

yalnizliktir tek basina kahve icmek.
    belki de yalnizligin en keyifli yanı.
  • ne yapalım alkol yok karı kız yok kumar yok uyuşturucu yok bari kahve içelim onu da tek içelim yazıklar olsun
  • her gün en az 5 kere yaptığım eylem.
    alıştık işte.
    yalnızlığa,tek başınalığa her şeye alıştık.
    1 bardak kahvenin soğuma süresine bile öğrendik.
    1 bardak kahve ile kaç sigara içilir ona bile alıştım.
  • her hafta sonu bu yazın en iyi yatırımı olan portatif sandalyemi ve kahvemi alıp sahile kitap okumaya/müzik dinlemeye/oturmaya gidiyorum.
    eskiden ben yalnız yemekten, bi yerde yalnız oturmaktan vs çekinen biriydim üstelik. şimdi en kalabalık yerlere de en tenha yerlere de yalnız gidebiliyorum ve bu depresif bir şey değil.
    laf aramızda kalsın eş, dost, arkadaşla buluştuğumdan daha keyifli zaman geçiriyorum.
    çünkü beni ilgilendirmeyen kişileri/olayları/şeyleri konuşmaktan çok sıkıldım artık, başım çekmiyor.
  • alacaksın filtre kahve yada amerikanoyu grande ama böyle (bkz: caffe nero) kalitesinde sıcak olacak çıkacaksın terasa açacaksın müziği hafiften (bkz: joe dassin) a toi çalacak yakacaksın sigaranı sonra ufka bakacaksın dusuneceksin hayallerinin suya düşüşünü yapmak istediklerini.