• cogu zaman kalabalik seyahat etmekten daha dinlendiricidir.
    arabada kendi basinasinizdir, aceleniz yoktur, yeterli miktarda iceceginiz ve sigaraniz da varsa tadindan yenmez. dj sizsinizdir, yola cikmadan önce doldurulmuş bi flash bellek araciligiyla kimi zaman hüzünlü, kimi zaman ghetto, kimi zamansa sadece motorun sesini dinleyebileceginiz bir yolculuktur kendileri.

herzaman olmasa bile çoğu zaman tercih edilesidir..
  • uyurum diye korkuyorum lan...
  • ara sıra gerekli olan eylemdir. açarsın müziği, yakarsın sigaranı, doğa manzarası eşliğinde istediğin şekilde bıdı bıdı yapan olmadan bir yandan yolun keyfine varır, bir yandan dinlenmiş olursun.
  • bayıldığım aktivitedir. şöyle ki; 14 saat boyunca bir kere mola verdiğim bir yolda kenara çekip gözlerimi dinlendirmek istemiştim, mevsim kıştı ve göt donduran tabir ettiğimiz bir gecenin ortasında, ısıtıcı açık olduğu için motor çalışır vaziyetteydi. iliklerime kadar hissettiğim soğuğun etkisiyle uyandığımda, hava çoktan aydınlanmış, bir hışımla baktığım saat, gözümü kapattığım saatin 8 saat ilerisinde ve dağın başında yakıtsız kalmıştım. tahmin edersiniz ki hikayenin geri kalanı acıklı ve bir o kadar rezillik.

demem o ki; tek başınıza uzun yola çıkmayın, bayılırsınız. hadi kendi canınızı ve sağlığınızı geçtim, trafikteki diğer insanların hayatını riske etmeye hiç hakkınız yok.
  • karşıdan güneş vurmadığı sürece iyi ama vuruyorsa terapi gibi olacak yolculuk işkenceye dönüyor resmen karşı şeride geçip ters istikamette gidesi geliyor insanın
  • arada yaparım, kendini dinlemenin ve dogru kararlar verilebilmenin en iyi ortamıdır.
  • şu an ihtiyacım olan şey tam da bu sanırım.

biraz kendimle başbaşa kalmaya, pencereden kayıp giden ağaçları izlemeye ihtiyacım var. gözümü bir yere sabitleyeyim mesela ve aksın gitsin her şey kendiliğinden. mümkünse hiçbir şey de düşünmeyeyim o sırada. hiçbir şeyi anlamaya, anlamlandırmaya çalışmayayım. bizden bağımsız devam eden hayata seyirci olayım sadece. yoruldum...
  • quebecte 300 km yurumus,250km'den fazla da bisiklet surmus birisi olarak
    1)yemek konusunu iyi ayarlayin ve kurallariniza mutlaka uyun.yaa 2 cikolata fazla yesem yarin az yerim demek olmaz.
    2) yolunuzu ve yonunuzu iyi belirleyin,havayi koklayabilin.yagmur yagip yagmayacagini zaten bir sure sonra yollarda anliyorsunuz.
    3) yedek ayakkabi ve yedek kiyafet olsun.ayakkabi cok onemli crocs terlikle ve vibram five fingers ile yaptim ben yuruyusumu,bunun disinda dag yuruyusleri icin bir adet hiking ayakkabiniz olsun.uyku tulumunuz rahat olsun.
    4) gps ya da akilli telefonunuz olmazsa olmaz.benim sansima ıphone'nun gps'i telefon sebekesi olmasa da calisiyordu.

extra yardim isteyene basimdan gecenleri ve tecrubelerimi anlatabilirim.hadi bakim.ıyi eglenceler.
  • uzun ince bir yoldayım türküsü eşliğinde etrafa hayatın tüm acısını çekmiş gözlerle bakarak gerçekleştirdiğim eylem.
  • sahane bir eylemdir.

motorun arka cantaya sigan mini nargilem, izmir marpucum, seyyar purmuzum, hazir kup kozlerimle daha da bi senlendirecegim kendisini.
hesabın var mı? giriş yap