şükela:  tümü | bugün
 • çok mu zor acaba tek bir sözü söylemek bir insanın yüzüne karşı, bilmiyorum ama yeri gelince öyle sözler söyleniyor ki hayatın ne kadar yalan ve sahte olduğunu anlıyor insan. mum ateşinin ne kadar masum olduğunu düşünüp elimizi yakmadan anlayamıyoruz onun aslında ne can yakıcı olduğunu. görünüşe aldanıyoruz bir portakal seçer gibi sanki..

  ben ne kara kaşa ne kara göze vuruldum, hayat ister yalanlarla gelsin bana ister hayellerle ama artık aynı yoldan ikinci kez yürülmez onu biliyorum. tek bir söz demiştim sanırım insana hayatı bu denli zindan edebilecek ya da insana bu hayatı yaşanılır kılacak... her ne olursa olsun arafatta kalır gibi insanın muallakta kalmasından daha kötü bir şeyi olamaz sanırım.

  hiçbir şey için geç değildir diyen birisi için artık her şey çok geçtir benim gözümde onun için. söylenmemiş bir söz, söylenmeyi bekleyen binlerce sözden farksızdır. neden insanlar ya erteler ya da hiç söylemezler o an söylemesi gereken şeyleri bilmiyorum. ben de aynı şeyi yapıyorumdur kim bilir ama insan kendi başına gelmeden bazı şeyleri öğrenemiyor ya işte çok acı bir şey o.

  hayata dair yeni yeni şeyler öğreniyorum. bunlardan bir yenisi de herkesi cevapsız bırakmak. istediğim kişi ile istediğim zaman, nerede ne zaman istersem, nasıl konuşmayı dilersem o şekilde konuşup söylenmesi gereken o bazı sözleri zamanı geldiğinden söylemeyerek kötü insan profili çizmeyi öğrenmekti. kendini unutuyor insan kimi zaman bir başkasının iyiliğini bir başkasını düşünürken ama düşünemiyor ki o insanın kendisi düşündüğü kadarının yarısı kadar bile beni düşünmediğini...

  yalnızlığa, başkasından duymadığım sözleri umut etmeden beklediğim için içilir. evet bu yüzden yalnızlık güzeldir.

  bir kadeh sessizlik doldurdum
  daldım gittim semaya
  güz geçti bahar geçti derken
  bir gün daha görsek ne ala
  dünya derdi sarmış dört yanımı
  yaşamayı öğrenemedim hala
  şimdi hayat ister çiçeklerle gelsin
  isterse vursun geçsin
  en bilindik yalanlarından
  bir yalan seçsin gelsin
  ben bu yolda tekrar yürümem
  artık buralardan geçemem
  ben bu yaştan sonra ne kara kaşa göze
  ne de selvi boya hiç gelemem
  her kadehte bir yıldız tuttum
  söndürdüm avuçlarımda
  koşarak kaçtım güya çocukluğumda
  büyümeyi öğrenemedim hala
  ben bu yolda tekrar yürümem
  artık buralardan geçemem
  ben bu yaştan sonra ne kara kaşa göze
  söverim gelmişine geçmişine..

  yazar da ne güzel yazmış.
  http://www.youtube.com/watch?v=mhld9pc3hnu
 • sözün bittiği yerdeyiz
  kullanıldığı yere göre anlamı değişen söz öbeği, hakikaten sözler bitiyor orada, bıçakla kesilmiş gibi, keskin ve acılı...
  sonra kala kalıyorsun!