şükela:  tümü | bugün
 • var böyle bir ordu... yok mu?
 • mensuplarının sayısı tek çocuklu boşanmış erkekler ordusuyla aynıdır.
 • aptal erkekler resmi nikah tuzağına düştükleri için .. birde karılarına nafaka öderler. (not:çocuğa nafaka ödenmelidir. çocuğun yeri ayri).
 • siberalembu ordunun onemli üslerinden birisidir.
 • düşündüm de bildiğim en ilginç kadınlar bu gruba girer. tanıdıklarım için gözümü kırpmadan diyebilirim ki her biri özeldir. niteliklidir. düşüncelidir. güçlüdür. üstelik bu kadınlar çoğunlukla dikkatlerini çocuklarına verdikleri için harika bir anne olurlar. ve genelde kısa ve orta vadede problem yaşasalar da uzun vadede diğerlerine ( gözlemlediğim ortalama bireylere) kıyasla özgüveni daha yüksek çocuklar yetiştirirler. bu tek çocuklar ileride ayakları yere basan, mücadeleci ve başarılı bireyler olur. kanımca bunun başlıca nedenleri bu çocukların pes etmemeleri, kendini tanımaları, gereksiz mevzuları takmamaları, yalnızlığa alışkın olmaları ve duygusal olarak dengesiz olabilseler de bunla uzun zamandır barışık olmaları olabilir.

  aksi örnekleri de vardır tabi ki. sadece bana denk gelmedi.

  aldığım mesajlara ithafen edit: . yanlış anlaşılmak istemem. ki anlaşıldım galiba. bir tavsiye felan vermek, akıl öğretmek niyetinde değilim. gönül ister ki her çocuk sağlıklı aile ortamında büyüsün tabi ki. ama olmazsa dünyanın sonu değil demek istedim.yazdıklarım hayat tavsiyesi değildir, yalnızca görüşümdür.
 • bu da kadınların bedellisidir.

  bu orduya girmek için ödenen bedel ziraat bankası kuyruğuna benzemez. bu ordudan ancak ekren teskere alınıp başka bir orduya geçiş yapılabilir.

  (bkz: 2 çocuklu boşanmış kadınlar ordusu)
  (bkz: tek çocuklu 2. evliliğini yapmış kadınlar ordusu)
 • dikkat edilmesi gereken kadınlardır.

  sosyal ortamınızdaki yeri ve hanenize girme sıklığı, saati konusunda kontrollü olmanız gereken kadınlardır. kötü insanlardır, zararlılardır demiyorum, yanlış anlaşılmasın. kelimelerle anlatmanın güç olduğu bir ahengi bozarlar. çoğunluğu yaralıdır ancak güçlü olmak zorundadır. çocuğunu yaşantısının merkezine koyarak onun gelişimini de olumsuz etkiler. biriktirdikleri bir nefret koleksiyonu vardır. 10 - 15 sene sonra durumlar değişecek ancak güncel durum böyle.
 • çocuklarına yettiklerini, onları babasız da gayet iyi büyütebildiklerini düşünürler. fakat kazın ayağı öyle değildir. çocuk annesiyle babasının gün gelip tekrar birleşeceği hayaliyle yaşar ve bu hayal gerçekleşmedikçe başka psikolojik sorunlara dönüşür.
  her çocuk anne babasıyla birlikte aynı evde büyümeyi hak eder. birbirinizden iyice emin olmadan doğurmayın amk.
 • zengin olup yüksek refah seviyesine ulaşmış rütbeliler, bebek civarında sabah koşularını yapmakta olup, kışın güneş gözlüğü takmalarıyla tanınır. uzak durulması gerekendir.