şükela:  tümü | bugün
 • çocukluğumuzun efsane serisi rocky lerin ilk filminde rocky balboa nın yaptığı eylem. rocky abimiz sabah erkenden uyanmış ve the final countdown şarkısı eşliğinde yapacağı antremanına hazırlanmaktadır. tabi ki yapması gereken en önemli şey sağlıklı beslenmektir ve blendera iki yumurta kırar. ancak bu kırma eylemi elbette ki emine s beder inki gibi değildir. her bir yumurtayı bir eline alır, aynı anda tezgaha vurarak çatlatır ve işaret ve baş parmaklarıyla yumurtanın yarısını diğerinden ayırır.

  işte bu hareket, minik bünyenin rocky balboa olabilmesinin ilk ve en kolay adımıdır. bu yüzden bu fırsat kaçırılmaz ve evin gönüllü yumurta kırıcısı olunur. tabi bunu ilerleyen yıllarda tek elle şınav çekmek ve bacakları yüksek bir yere takıp aşağı sallanarak mekik çekmek de takip edecektir.

  (bkz: seksenlerde çocuk olmak)
 • siyah beyaz tv zamanlarında izlediğimiz küçük ev dizisindeki annenin yaptığı eylem. sadece eller görünürdü. biz de gerçekten annenin tek elle yumurta kırdığını sanar, dublör kullanılabileceğini aklımıza bile getiremezdik. madem o yapıyo ben neden yapmamayım deyip de bi koli yumurtayı ziyan etmişliğimiz vardır. sonuç olumlu mu? evet ama bi işimize da yaradığı görülmemiştir bunca yıl. netice itibariyle yararlılık parametresi düşünüldüğünde vazgeçilen eylemdir.
 • bunu yapmak isteyen ancak beceremeyen bir arkadaş şuradan görülebilir:
  http://fukung.net/v/1681/05_podborka_36.jpg
 • aşağıdaki şekli gayet mümkün olan eylemdir:
  "yumurta ele alınır, eldeki yumurta tezgaha, masanın köşesine vs. sert bir yere vurulur ve yumurta kırılmış olur"

  bu aşamadan sonra tek elinizde kırık yumurta, ne yaparsınız size kalmış. eğer biraz ustaysanız, kırdığınız yumartayı kabuklarından ayırıp tavaya falan bile koyabilirsiniz tek elinizle. ya da diğer elinizi yardıma getirip, tavaya boşaltma işini kolaylaştırabilirsiniz. eee, ne demişler, bir elin nesi var, iki elin sesi var.
 • başarılı bir örneği için:

  http://www.youtube.com/watch?v=lpo_-vasnwk
 • bir nevi protesto. * *
 • kanımca bir erkeği seksi gösteren unsurların en başında gelir. babamdan başka becerebilen erkek de görmedim. bir erkek bana gelsin tek elle yumurta kırsın, evlenirim onunla. olmadı, yumurtaları tek tek ocağın kenarına vurmak yerine birbirine tokuşturup kırsın. bunları beceremeyen bana portakallı ördek yapsa gözümde zerre karizması olmaz.

  sözlükteki tek elle yumurta kırabilen erkeklere selam ederim. ya da etmem. sözlük erkekleri çok rerörerö...
 • filmlerde 'iyi yemek yapabiliyor' mesajını veren bir sahnedir.

hesabın var mı? giriş yap