şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • sosyoloji derslerinde mutlaka karşılaşılan ve asabı tavan yaptıran düşünce baloncuğu. erkekler milyonlarca sperm üretebildiklerinden bunları birçok kadınla "paylaşabilme" derdindedir ki kadınlar arasında buna "erkeklerin tohum saçma merakı" da denir. kadınlar ise ayda yalnızca bir tane yumurta üretebildiklerinden dolayı, ki o tek yumurta çok değerlidir, dolayısıyla bunu paylaşmaya pek de niyetli değillerdir. bunun için seçici davranırlar ki buna da bencillik veya "ben seçilmem seçerim hoyta bre" yani gaza gelmek denilebilir.
  yahu zaten skor yapma derdindeki herhangi bir erkeğe "kardeş böyleyken böyle, meğersem sizin doğanızda var çok eşlilik" denildiğinde, "çapkın" olarak yaftalanmaya can atan bu arkadaşımız önüne gelene tohum saçmak ister. kadın da "madem öyle vermiyorum ulan sana, yumurtamı" der, ortalık abazan kaynar, iki cins de birbirine girer, kötü anlamda valla.
  performanslara bağlı düşünüldüğünde, odaklanması gereken, konsantrasyona ihtiyaç duyan ve bunlar olmadan sınırlı sayıda cinsel birleşmede bulunabilen de erkektir, kadın ise tam tersidir.. e doğal olarak erkeğin birkaç kadına birden yetebilmesi yani çok eşlilik durumu, adamı zorlar.
  yanisi, şimdi ismini telafuz edemediğim schopenhauer akılı olsun!

  ek: başıma kalan başlıktır, olsun.
 • tam bu noktada aşk edebi manasından çıkıp kimyasal manalara yönelir.
 • çok yanlış fikir. kadınlar korunmak istediğine göre aynı anda bir değil bir kaç kişiyi seçmeleri gerekir.
  bazı zayıf iradeli erkeklerin uydurduğu evrim efsanesidir bu tür laflar.
 • ilk erkek (bkz: hz. adem) örneğiyle kolayca yanlışlanabilir.
 • eger böyle bir durum varsa erkege degil insana hastır.

  zira aldatan kadın sayısının daha az oldugu söylenemez.
  ancak bu yola başvuran kadınlar daha zeki ve analitik düşündüklerınden olacak ki, istemedikçe asla yakalanmazlar.
 • iyide o zaman aşk niye var sorusunu kendime sordurandır. o zaman erkeklerin hayvanlardan ne farkı varki kör boğa gibi önüne gelene atlamak isteyişi bir sığır sürüsünün içindeki abazan boğaya benzer bu tanıma göre. insanın hayvandan tek farkı düşünmek ise cinselliktede insanın hayvanlardan tek farkı aradaki duygusal bağ yani aşk olmalıdır.

  zaten erkekleri bıraksan tanımda belirtildiği gibi tek eşliliği doğasına aykırı sayıp önüne gelen binlerce kadınla beraber olsa bu kezde sıkılır seksten hayattan zevk alamaz tüm zevkleri yaşadığı için bide hemcinsinden çeker canı. herşey tadında güzel doga dengeyi iyi ayarlamış bence demekten kendimi alamayacagım durumdur.
 • dogru olmasi halinde dahi hicbir seyi degistirmeyecek iddia.

  simdi kalkip burada schopenhauer'e "madem oyle, gonder karini cok eslilik saglansin"* demeyecegim ama "bir seyin dogal olmasi onun dogru veya kabul edilebilir olmasi anlamina gelmez" demeden de edemem. misal, ava giden homo sapiens'in partlerini ayartmak da dogal idi vaktiyle ancak bugun kimse kalkip bunun dogru bir sey oldugunu savunamaz herhalde.