şükela:  tümü | bugün
 • yani taraflar için uygun bulunmuş ise kanunla gereksiz sınırlandırılmaması gereken.

  o zaman metres hayatı, dost hayatı, karıya ev açmalar, evli adamın gizli sevgilisi olup hiç evlenememeler, kullanılmalar, eşsiz hayat sürmeler ve daha kötü bir sürü çeşitli sosyal arızalar çıkmakta.

  insanlar bu konuda özgür olmalı. isteyen de hiç evlenmesin kime ne!

  madden manen eşlerini tatmin edecekse taraflar da razı ise, evlensin insanlar. ve kadınların miras hakkı olsun.
 • gay evlilik yasal hale getirilmişken, lezbiyen evlilik kanuni olarak kabul edilmişken, tarafların rızası varsa yasal hale getirilmesi ile aşılabilecek saçmalıktır.
  çünkü zaten gayri resmi metres hayatları ya da kabul edilmiş gayri resmi çok eşlilik var ve miras vb gibi haklardan mahrum kalıyor kadınlar.
 • erkeğin yapısı buna uygun olmamasına rağmen zorunda bırakılmışlık duygusuyla yapılan halttır.
 • sadece içgüdülerimizi takip edersek insan olmanın anlamının kalmayacağını fark edemeyen canlı sıçmığı.

  olay temelde hak, hukuk meselesidir. sizin dölleme potansiyeliniz medeni toplumların olmadığı yerlerde söz sahibi olur ancak.

  dölle, arkanı dön git... yok öyle dünya.

  çok eşlilikmiş... sen önce aç karnını doyur köpek. üreyip üreyip nasıl büyüdüğüne, nasıl yetiştiğine, eğitimine aldırmıyorsunuz o çocukların, sonra da neden batı bize fark atıyor.
 • kadının dogasında da cok eslilik vardır. bunu da rahatlıkla savuyorsanız, bence de erkegin tek kadınla evlenmesi sacmalıktır.
 • evlenmek saçma olduğundan tek kadınla evlenmek de saçmadır.
 • tüm toplumlarda evlenmenin temel bazı gerekçeli vardır :

  - kardeş evliliği gibi toplumlarca istenmeyen şeyleri engellemek

  - kadını hem erkeklerden hem de erkeğinden korumak

  - miras paylaşımı

  bunun başta gelenleridir.

  teknolojik duruma baktığımızda bu saiklerin hiçbiri evlenmek için gerekli değil. bunların hepsi teknoloji ile evlenme senedi olmadan da çözülebilecek nitelikte.

  evlenme konusunu böyle çözdükten sonra; gelelim çok eş kısmına.

  evet; insanoğlu erkeğinin doğasında çok eşlilik olduğu doğrudur. çünkü ilkel bir canlı olduğumuzdan beri tek amacımız neslin devamı ve üremek olmuştur.

  örneğin aslanlar, goriller, maymunlar filan hala ilkel bir şekilde yaşadıkları için habire sevişip üremeye gayret ederler.

  ancak insanın evriminde geldiğimiz noktada artık yaşamsal sebeplerle üreme kaygısı insanda azalmıştır. artık bilişsel bir çağa girmiş durumdayız. yani avlanırken öldürülme şansımız yok gibi birşey çünkü avlanmıyoruz. korunaklı evlerde yaşıyoruz; haliyle gece bir ayı saldırmıyor. kendimizi korumak için okumuz kılıcımız yok, tabancamız tüfeğimiz var, vs.

  artık erkeklerin kaygısı monte olduğu sikindirik kapitalist sistem içinde evine ekmek götürme; çocuklarını büyütme; karısına bakma vs şekline bürünmüştür.

  haliyle insanın dişil olmayanının evriminde üremek çok önemli bir fonksiyon icra etmiyor ve erkekler bu çağ içinde üreme faaliyetlerini büyük oranda kaybedecekler. örneğin günümüz sıkıntılarına baktığınızda hep üremeyle ilgili sıkıntılar var ve gitgide artıyor. ereksiyon sıkıntıları, canlı sperm yetersizliği, kadında doğurganlık problemleri filan gitgide artıyor ve bu artış asla da düşmeyecek gibi görünüyor.

  gel gelelim birden fazla kadını nasıl idare edebileceğimiz hususuna.

  artık mağarada yaşamadığımız için, daha farklı sosyal tecrübelerde olduğumuz için sevişme sayımız da düştü. özellikle şehir stresi bunu hem erkek hem kadın için düşürdü. tüm araştırmalar böyle diyor, götümden sallamıyor. yani artık karıları bir sıraya koyup hergün biriyle sevişmek şansın maalesef yok. üç günde bir sevişirsen iyidir, daily sevişiyorsan zaten hayvansın.

  işin bir de maddi boyutu var. varsayılım ki aldığın (ya da satın aldığın) kadınlar eğitimsiz ve çalışmayan kişiler. (çünkü eğitimli ve ekmeğini kazananlar sana alternatif eş olmaz.) o halde şehir ortamında bu kadar kadına bakabilecek misin ki? evladım insanlar bir çocuk yapınca ikinciyi istiyoruz ama para yok diye ağlayarak geziyor. süsü, püsü var; hiçbirşey olmasa yediği ekmek var.

  ayrıca birden çok eşe -eşe köpek çekemeyeceksen, o da beyimdir ağzıma sıçsa yeridir- diyemeyecekse kat-la-na-maz-sın.

  en basşta kadınlar acaip sahiplenici tiplerdir. birbirilerini de acaip kıskanıyorlar. varsayalım dört kadın aldın. deli misin? bunlar birbirlerini kıskanacaklar; hepsi seni sahiplenmeye çalışacak. düşününce bile yoruluyor insan.

  insanlığın sosyal ve bedensel evrim sürecinde, içinde bulunduğumuz çağda tek kadınla idare etmek gerekiyor özetle. ha erkeklik işte insanın arada gözü de kayabiliyor. ama bizim hayvandan farkımız zeka olduğu için, zeka da sevgiyi doğurduğu için; sevgimizden kurtarabiliyoruz kendimizi.

  yok sende hormon çoksa, erekte olmuş geziyorsan, otuzbir çek bence. bir kadın bir erkeğin ömrünü en az 10 yıl kısaltıyorsa, 2 kadın 20, 3 kadın 30...

  erkekler çok eşlidir deyip kendini ziyan etme bence. daha gençsin, iki mastürbasyon yap, geçer.
 • evlenecek kadın bulmuş ve onunla sağlıklı bir hayat kurabilmiş de, tek kadınla evlenme saçmalığı diyor. sen git seninle evlenmek isteyecek bir kadın bul önce. istemiyorsan hiç evlenme, dilediğince kadınla takıl. ama yapamıyorsun, önüne gelen her kadına belki olur mantığıyla atlıyorsun,aç tavuk kendini darı ambarında sanıyor.