şükela:  tümü | bugün
 • yani taraflar için uygun bulunmuş ise kanunla gereksiz sınırlandırılmaması gereken.

  o zaman metres hayatı, dost hayatı, karıya ev açmalar, evli adamın gizli sevgilisi olup hiç evlenememeler, kullanılmalar, eşsiz hayat sürmeler ve daha kötü bir sürü çeşitli sosyal arızalar çıkmakta.

  insanlar bu konuda özgür olmalı. isteyen de hiç evlenmesin kime ne!

  madden manen eşlerini tatmin edecekse taraflar da razı ise, evlensin insanlar. ve kadınların miras hakkı olsun.
 • gay evlilik yasal hale getirilmişken, lezbiyen evlilik kanuni olarak kabul edilmişken, tarafların rızası varsa yasal hale getirilmesi ile aşılabilecek saçmalıktır.
  çünkü zaten gayri resmi metres hayatları ya da kabul edilmiş gayri resmi çok eşlilik var ve miras vb gibi haklardan mahrum kalıyor kadınlar.
 • gerçekten de saçmalıktır çünkü erkeğin doğasında çok eşlilik vardır. bunun sebebi de erkek bireyin ürettiği milyonlarca sperme karşılık kadının tek bir yumurta üretmesi ve sadece bir sperm ile döllenebilmesidir. o kadar spermin heba olmasından da görüldüğü üzere tek taşıyıcı yeterli gelmiyor. çok eşlilik yasallaşmalı.
 • erkeğin yapısı buna uygun olmamasına rağmen zorunda bırakılmışlık duygusuyla yapılan halttır.
 • sadece içgüdülerimizi takip edersek insan olmanın anlamının kalmayacağını fark edemeyen canlı sıçmığı.

  olay temelde hak, hukuk meselesidir. sizin dölleme potansiyeliniz medeni toplumların olmadığı yerlerde söz sahibi olur ancak.

  dölle, arkanı dön git... yok öyle dünya.

  çok eşlilikmiş... sen önce aç karnını doyur köpek. üreyip üreyip nasıl büyüdüğüne, nasıl yetiştiğine, eğitimine aldırmıyorsunuz o çocukların, sonra da neden batı bize fark atıyor.
 • yazarın kendi saçma fikridir ,bizim için tek eşlilik kültürdür.türk kültüründe asla çok eşlilik yoktur hiçbir zaman da olmayacaktır ,bozkurt da doğadaki tek eşli sınırlı sayıdaki canlıdan biridir ,tesadüf mü sandınız ? böyle düşünceleri olanlar için harika bir söz var yallah ile başlıyor hatta ,hadi yallah ...
 • kadının dogasında da cok eslilik vardır. bunu da rahatlıkla savuyorsanız, bence de erkegin tek kadınla evlenmesi sacmalıktır.
 • erkeğin doğasında çok eşlilik var diye başlayan cümlelere dayalı açıklama yapanların ağzına kürekle vurasım geliyor.

  canım benim, psikogenetik kavramını biraz incele bence. o bahsettiğin çok eşliliği ilkel ataların güvenle takas edip evliliği buldular çünkü 'sahiplenme' ve 'ait olma' kavramları çok eşliliğin önüne geçti.

  dudak payı bırakılmamış çay verirler de ağzın yanar inşallah. apartman otomatı bozulur da bir sürü anahtarın içinden kapının anahtarını bulmaya çalışırken komşular hırsız sanıp polisi ararlar inşallah. pazartesi günü yol boyunca kırmızı ışıklara denk gelirsin inşallah.

  oh be.