• etse de pek bir seyin farketmeyecegi sevgilidir.

"eski heyacanı kalmadi ilişkimizin"

"sen daha iyilerine layıksın"

"sevgim azaldı"

"hislerim gecti"

"götüme sabun kacti"

"gozumu baskasına kestirdim"

"seni aldattım"

"seni mi bekleyecem yıllarca ne bitmez okulun varmiş"

vs.

dese, sonra da gecen gunler boyunca

"lan acaba böyle yapsam gider miydi"

"lan acaba sabunu ben alsaydım gider miydi"

"lan acaba hediye alsam gider miydi"

"lan acaba cok ustune gitmeseydi gider miydi"

vs.

diye düşüncelere sevk edecekse,

kafa beyin bırakmayıp,

geceleri uykulara haram edecekse,

bırakın öyle kalsın...

gittigiyle kalsın...

dönmesin de...

dönecegi varsa da vazgecsin...

cem baba'nın dedigi gibi;

sakın dönme
    madem ki gittin,
    dönmesen de olur
    hatta hiç dönmesen,
    çok daha iyi olur
    madem ki çektin gittin,
    gelmesen de olur
    giderken,beynindeki o gri hücreler
    neyi emretti bilemem ki
    şimdi,ince pişmanlıklar artık
    fayda getirmez
    dedim ya,hiç dönmesen daha iyi olur...
    sakın dönme,sakın dönme
    kalbimdeki bıraktığın yeri yıkma
    gitmek çok kolay,lakin dönmek acıdır
    hatta utanç verici...
  • dengesizin, korkağın önde gideni, kendini bilmez şuursuzun tekidir, yogicandır, eşektir. karşındaki de insan, en başta da saygısızdır.
  • edecegi tüm kelimeleri etmiş, kuracağı tüm cümleleri kurmuştur da karşısındaki anlamamıştır. ben anlamamıştım en azından kendisini. sonra düşününce fark ediyorsunuz aslında, defalarca; bebeğim adam ol, yoksa seni terk edeceğim, dediğini. demek ki ben malmışım da anlamamışım sevdiceğimin metaforlarını.
  • edecek tek kelimesi olmayan sevgilidir.
    her şeyin her zaman bir açıklaması yoktur çünkü.
  • sevgili sıfatını hak etmediği kesin. ne şimdi, ne yarın ne de öncesinde.
  • aslinda giden degil, kalandir. sizi onu terk etmeye zorlamis sevgilidir.
    taktiktir bu. sizi bezdirmeye calisir, gidenin siz olmasini ister, boylece kendi tum sorumluluktan kurtulacaktir.
  • en büyük fobim. terk edilmek o derece değil, ama bir açıklamaya dahi layık görülmeden terk edilmek... düşüncesi bile tüylerimi diken diken ediyor ve 30 küsur yaşıma kadar hiç terk edilmemiş olmam da rahatlatmıyor içimi ki belki bu korku sebebiyle hep terk eden olmuşumdur. "seni aldattım" demesi, "sevmiyorum" yahut "başkasına aşık oldum" demesi buna yeğdir. en azından sebebini bilir, paşa paşa acını çekersin. ama diğerinde "sen açıklama yapmaya bile değmezsin, aha da siktirolup gidiyorum ne bok yersen ye" alt metni vardır.

ayrılmak mı istiyosun? al karşına anlat adam gibi. belki ağlar, belki zırlar, belki psikopata bağlar kısa bir süre. belki o süreç yorar seni ruhen ama için rahat olur. bunu yapan insanının ya hiç kimsenin hislerini umursamayacak kadar bencil ya da bu tür duygusal çatışmalarla başa çıkamayacak kadar güçsüz olduğunu düşünürüm. yapmayın, etmeyin. bence istisnai durumlar haricinde -başkasıyla fingirdeşirken görürsün o zaman eyvallah - kendisine saygısı olan insanın yapmayacağı bir eylemdir. biraz empati...
  • önce aldatıp, üstüne haliyle terkedilmesi sonucu kendisini bi kez olsun dinlemeniz için ısrar eden ve siz reddettikçe üsteleyen; bi süre sonra sanki onun açıklama yapmasını dinlemek zorundaymışsınız gibi size sert çıkan ve susup kenara çekilmesi gereken taraf oyken buluşmanız için kaba bi şekilde üstünüzde baskı kurmayı deneyen, işe yaramayacağını anladığında da seni seviyorum triplerine bağlayan gurursuz, haddini bilmeyi bi türlü öğrememiş ve de ne yazık ki bu gidişle asla öğrenemeyecek olan, aldatmasından çok geliştirdiği tavırlarıyla sizi kendisinden nefret ettirmeyi başarmış bi eski sevgili göz önüne alındığında; yanında sütten çıkmış ak kaşık olarak kalacak sevgili türüdür.
    (bkz: çok doluyum sözlük)
  • artık söyleyecek tek bir sözü bile kalmamış olan, bundan sonra ne olursa olsun umursamayacak olan eski sevgilidir. karşı taraf tüm kredilerini tüketmiştir. haketmiştir.
hesabın var mı? giriş yap