şükela:  tümü | bugün
  • bir fps manyaklığı. takıntı bir yerde. şarjörü illa 30 görecek. 29 olursa öleceğini düşünür. counter'ı çok oynamış kişilerde görülür. tek mermiyle adam öldürmüşlüğü vardır.
  • çok sık yaptığım eylemdir. mw2'de toplu tabanca ile milleti tek atışta öldürme merakından gelir. 1 merminin çok önemi vardır bu tip manyaklar için.
  • düşman ararken beklerken can sıkıntısını gidermek, oyuna motive olmak için yapılan eylem hemen hemen bütün fps oyunlarında oyun tutkunları alışkanlık haline getirmiştir.anahtarlık sallamak gibi bir şey
  • reload'un zaman aldığından çok mantıklıdır. bir kurşun headshot olabilir.
  • harbi fpscilerle tırt fpscileri birbirinden ayıran bir alışkanlık. rpg versiyonu da her diyalogdan sonra quicksave atmak şeklindedir.
  • mw3'te sıklıkla yaptığım eylem.
  • mükemmeliyetçi bünyenin minik endişesi.
  • çoğu oyunda tabancadaki nerdeyse tamamı mermi dolu şarjörü yere bırakıp yeni şarjör takmak şeklinde bir animasyonu vardır. ancak yere bırakılan şarjördeki mermiler büyüsel bir şekilde hala karakterin diğer şarjörlerinde olur.

(edit: bunun üzerine tv tropes sayfası varmış http://tvtropes.org/…pmwiki.php/main/onebulletclips)
  • cs 1.5'ten kalma bi alışkanlık. fps'lerde çok işe yarar.
  • sağdan solda zebellah gibi yaratıklar çıkıp can havliyle silaha abanınca, mermi çarçabuk bitmesin diye zombili oyunlarda sıklıkla yapıyorum bunu. reloaded yapmayı unutup mermi bitince, hele bir zombiler üzerime üzerime gelince benim enseme biri üflüyormuş gibi oluyor. tedirgin olurken soğuk terler döküyorum. sanki silahta mermi değil de benim pilim bitmiş ve zombi sofrasına konulmuş kızarmış tavuk gibi hissediyorum kendimi. hem tek mermi harcayıp reloaded yapmanın neresi kötü. sanki mermi parayla. maksat zombi milletine yem olmamak, eli günü yüzümüze güldürmemek.