şükela:  tümü | bugün
 • 2 bira içince " beni siken yok mu" diye bağıran pembe götlü ekşiciler inanmaz mesela.
 • inanılmaz bir başlık. millet ciddi ciddi hiç tanımadığı birine 12 bira içebildiğini ispatlamaya çalışıyor.
 • bir defa içip hayvan korkumu sokak köpeğini severek aşmıştım. iyi ki homofobik değilmişim
 • ben buna inanmıyordum önceden, ta ki italya'dan arkadaşım gelene kadar.

  birkaç gün önce italya'dan arkadaşım geldi. bu malın birayı çok sevdiğini biliyordum ama ben çok sık alkol tüketen biri değilim. dedim herhalde 6 tane bira alsam yeter, 5 tane bu mal içer 1 tanesini de ben içerim dedim. zaten sarhoş olmayı sevmeyen birisiyim.

  gittim marketten 6 bira aldım ve tuzlu fıstık aldım biraz. sonra geldim eve. filmi falan hazırladım. tüm hazırlıklar tamam. bunu bekliyorum işte.

  bu denyo eve geldi. 6 tane birayı görünce biraz mizahi bir şekilde:
  ''umarım bunlar senin biralarındır.'' dedi. he amk he benim biralarım, kendisi de biliyor fazla alkol tüketmediğimi. dedi sana para vereyim de git al falan, taşak geçiyor benle bildiğin.

  ben bunu baya bi zorladım almasın diye bira, hem zararlı hem de kendimizi hastanede bulacağız. ben karşı çıktıkça bu daha da karşı çıkıyor. en sonunda param yok lan alamam dedim (harbiden param da yoktu lan fakirim ben aq), bu da parasını boşa harcamaz diye düşündüm kurtuldum sandım. ama adamın para birimi euro aq. bu çıkardı para verdi. dedim sen kaşındın amk evladı gel, ziktim şimdi belanı. 150 lira verdi*****, gittim hepsine bira aldım amk. 12 tane olması lazım. içimde de kötü bir his var sanki hastanelik olacakmış gibi.

  eve geldim, film başladı. bu şerepsiz bir içiyor görmeniz lazım. 1 tanesini zar zor bitirdim ben aq, bu çocuk 16-17 tane biranın hepsini içti. ara ara tuvalete de gitti tabi. sarhoş oldu tabi olmasın mı bir de aq. ama hastanelik bir durum olmadı çok şükür.

  yani kısacası arkadaşlar yalan değil. 20 tane bile içen vardır sözlükte eminim.

  belki de normaldir de benim bira kültürüm olmadığı için bilmiyorumdur, emin olamadım sözlük. neyse teşekkürler. içmeyin bu kadar lütfen. sonra hastaneye düşmeyin.
 • (bkz: alkol toleransı)

  20 bira da içilebilir sorun yok. hiç alkol almayan ya da arada bir alan adam 2 birayla götü dağıtırken, gün aşırı alkol alan adam, 20 bira bile içebilir bir oturuşta. senin 2 birayla elde ettiğin "high" bu adam için ancak 12 birayla sağlanıyorsa, oturup biraz düşünmesi gereken kişi içemeyen değil, bokunu çıkartandır.
 • trakya'da gercek mi degil mi diye irdelenmez.
  haber ya da ilgi cekme degeri yoktur.

  aksine;
  - olm tek oturusta 12 bira ictim!
  + ne o be periz mi yapiyon, cila yapmadin mi sora?

  karsiligini dogurabilir.
  bir kasa bira icen insanlarin oldugu ortamda siradandir.

  hem ickinin yarışı olmaz, mazallah gote kadar olursunuz.
  (bkz: trakya argo sözlüğü)
  (bkz: göte kadar olmak)

  edit : imla
 • bir de böyle ergen övünmesi var dimi. marifet.
 • geçen çıktığımızda 10 bira içtim. bir daha da çıkamadık zaten taksitleri bitmedi daha.
 • 12 birayı içerken en az 6 kez tuvalete gidildiği için o 6 litre hesabı pek tutmuyor. 12 bira dediğiniz çok sayı değil. belli bir yaşı geçip , evlenip normal bir hayata başlayana kadar defalarca kez 10-11 bira içmişliğim vardı. 12 - 15 arası içen kişilerle defalarca kez aynı masada bulundum ki kendisi benim arkadaşım olup halen daha aynı sayıda içiyor. bu bahsettiğim kişi 190 boyunda olup 100 küsür kiloya sahip olmasının yanında ciğer yerine sünger bulundurmaktadır.

  edit : bu arada bu söylediğim sayılar bira fiyatları normal fiyatlarındayken geçerliydi. artık hep 50 liralık içiyoruz.
 • ergen gibi gelip içtiğim içkilerle övünecek değilim ama 12 bira içilir çok rahat içilir bunda bir sorun yok. ben de isterdim 2 bira içip kalkan adam olmak. ben de isterdim 3 bira ile sarhoş olan adam olmak ama hayat beni buralara kadar sürdü. içimden geçti. içimden geçtikten sonra bir de üstümden geçti. ben de teselliyi tekellerde, barlarda buldum.

  tabi bu konuda bir şey anlatmadan da sizi bırakmam. annemin evi bir tatil yöresinde. tabi tatil yöresi olunca eş dost akrabalar da yazın geliyor. neyse bir yaz kızımı da aldım annemdeyim. kız kardeşimin eşinin abisi de gelmişti o yaz. ben öğlenden gidip çeşit çeşit biralar alıp buzdolabına koyuyorum. öğlenden başlayıp saatte 1 tane olacak şekilde içiyorum. tabi ben, benimle takılanı kendime benzeten biri olduğum için eniştenin abisi de bana uydu. 1 hafta biz takıldık öyle öğlenden içmeye. gece yatana kadar 10 taneden fazla içiyoruz. sonra istanbul'a döndük. beni aradı bir gece. ya dedi ben de senin gibi devam ettiriyorum her gün öğlenden içmeye. ben dedim o tatildeydi ya ben içmiyorum. sadece geceleri. nasıl dedi ya ben alıştım. yok dedim ben prensiplerim var. anlatınca komik olmadı tabi.