• haftada en az 4 gün bira içen bir birey olarak sıkça gerçekleştirdiğim eylem. ki bazen 12'den fazla içtiğimde oluyor. herkesin keyif aldığı sosyalleşme alanı farklıdır. ben gidip starbucks'ta bir kahveyle bütün gün oturmaktan zevk almıyorum. ben muhabbet ederken bira içmekten keyif alıyorum. kahvaltıdan önce, kahvaltıda, öğlen güneşinde, güneşin batışında, akşam yemeğinde, gece, gün doğumunda her saat ve koşulda bira içerim. zaten o kadar içtikten sonra seni patatese çeviren 5 bira bana dokunmuyor bile.
  • bunu yapmışlığım var ve ertesi günüm hiç de eğlenceli geçmemişti. denemeyin yapmayın. havalı bir hareket asla değil. insan kendinden nasıl hınç alır adlı çalışma.
  • gelin bir gece beraber sohbet muhabbet edelim , bira içelim:))
  • tek oturuş mu sıkıntı yoksa 12 bira mı anlayamadım, ama 12 biraysa mevzu onu yapan bizim oralarda epey adam var, iki kişi 24 lü kasa ile muhabbete başlayanı çok gördüm ama insanlardı ara sıra işemeye gittiklerine şahidim.

gereksiz çağrışım (bkz: on biranın sultanı)
  • yalan değildir fakat bu öyle bir "oturan boğa" takılmasıdır ki uzun saatler sürer. gecenin sonunda "ben nerede oturuyordum, şimdi neredeyim?" sorusunu sordurur.
  • içilir içilmez diye bşrsey yok ancak, tüketilmemelidir. 6 litre su da içmemelisiniz bir oturusta. vücuda bu kadar yüklenmek dogru değil ki 12 biradan sonraki gün hiç de güzel gecmeyecektir.
  • her zaman yalan olmak zorunda değil. var öyle insanlar gerçekten. bağışıklık ve bünyeye göre farklılık gösterebilir.
  • süre uzun olduğu ve açık havada olduğu sürece bir sıkıntı olmaz. biraz mezelerle desteklemesi lazım. ha 6 litre sıvının vücuttan atımı uzun sürebilir ve zorlayabilir. düzenli alkol adam için pek zor değildir. yüksek promillerde ara ara gezdiğim ve birçok arkadaşımız gezdiği için abartılacak bir durum değildir.
  • düzenli alkol tüketen insanlar icin cok yüksek bir miktar değildir ama kesinlikle marifette değildir bu toleransta insanlarin karaciğeri deride sinyal verir.
  • ne zaman duysam (bkz: umut sarıkaya) gelir aklıma
hesabın var mı? giriş yap