şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: kanadı kırık melek'in kanadına takılanlar)

  %99 engelli rukiye türeyen isimli şahsın yaptığı harikulade eylem. ancak maalesef satışları hayal kırıklığına uğratmış. az önce sözlükte okudum yukarıdaki başlığı ve ilgi çekmesi için hürriyet haber başlığı attım.

  bu kadın hayata tutunan güzel bir kadın. destek olalım ki hayal kurmayı bırakmasın.

  satış linkini buldum n11

  bu da kitabın arka kapak yazısı :

  yürek dağlar engellilerin durumları; hep acınarak bakılır. bir işe yaramaz sanılır. şimdi sizlere kendimden bahsedeceğim. kararı siz verin işe yarıyorlar mı yoksa yaramıyorlar mı? engelli bir birey öncelikle kendiyle ve bedeniyle barışık olmalı ki; yaşadığı zorluklara göğüs gerebilsin.

  üç aylıkken geçirdiğim menenjit bir diğer adıyla havale nedeniyle beden sağlığından yoksun biriyim. 37 yaşındayım ve kendimi bildim bileli kendi ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum... ihtiyaçlarımı, kardeşlerim ve annem gideriyor. babam, akciğer kanseri nedeniyle vefat etti. annem, 7 yıl önce iki beyin ameliyatı geçirdi. yine de biz çocukları için, ayakta duruyor. hikâyeler senaryolar yazıyorum. bu kitap benim ilk kitabım. kitabım da dört hikaye ve bir de senaryo var. çoğu zaman kitaptaki kahramanların yerine kendimi koyuyorum. bilgisayar başında yazdığım karakterlerin bedenlerini kendi bedenim gibi kullanıyor, kendi bedenimde sergileyemediğim özgürlüğü o karakterlerin üzerinde sergiliyorum. bilgisayar kullanmaya başladığımda hayatım değişti diyebilirim.

  her şey tek parmağımın ucunda, tek tıklamayla ulaşabiliyorum tüm dünyaya. bedenimde özgür olamasam da. okuma yazmayı kendi çabamla öğrendim. 2014 yılında yazarlık yapmaya başladım, bu konuda hiç bir eğitim almadan. ellerim kalem tutamasa da bilgisayarla rahat bir şekilde sol elimin işaret parmağı ile yazıyorum. sağ tarafım hiç tutmuyor. her şeye şükür edenlerdenim. benim inancım şu; engelliler de ölecek sağlıklı insanlar da. yeter ki bakan da sabırlı olsun bakılan da. engelinizle barışık olun ki yaşadıklarınız zor gelmesin.
 • up
 • güzel yürekli bir kadın tarafından gerçekleştirilen eylem. ahbap destek çıkmış ama yetmez herkesin tanıması lazım bu kadını. linkteki stok tükenmiş galiba yavaş yavaş duyulmaya başlamış.

  (bkz: up up up)
 • müthiş bir başarı öyküsü bence. ve umarım hak ettiği değeri, karşılığı bulur ... destek olalım. hayata böylesi inançla tutunan insanlara hayran olmamak ne mümkün. up !!
 • ekşi'de birçok güzel destek konusu gördüm ama sanırım başıboş bırakılmış olan ve böyle bırakılmaması gereken konulardan biri bu olsa gerek.

  altta linkleri bırakıyorum. kitabın değeri 10 lira bile değil.

  kitapyurdu

  d&r

  n11

  n11.com'daki fiyat 20 tl ve iki kitap geliyor. birini başkasına hediye edebilirsiniz diye böyle yapmışlar.
 • burayı okuyorsanız şayet, dünyada ki en önemli şey hayal gücüdür. gözümüzü kapattığımızda geceleri yatağımızda her birimiz eşitiz. bütün zenginliklerden, bütün ihtişamlardan soyutlanmış olarak çıkıyor tinimiz vücudumuzdan, ne başarılı ki sizin ruhunuz bütün güzellikleri görebiliyor, engel duvarlarını aşan bir yüreğe sahipsiniz ne güzel, başarılarla dolu bir hayatınız olsun, kapak tasarımı ve kitap ismi ilgi çekici, muhakkak içeriği de öyledir.
 • bugün bir arkadaşım paylaştı. d&r'da 9-10 lira civarına satılıyor. öğle arasında gidip alayım.