şükela:  tümü | bugün
  • rumeli ve trakya bölgesi ağırlıklı olmak üzere uyduda test yayınlarına başlayan yeni bir kanal. rumeli tv nin tek rakibi. görüntü kalitesi farkıyla rakibinin bir adım önünde gözüküyor.

türksat 3a
    frekans: 12685
    polarizasyon: yatay
    sembol: 30000

http://www.tekrumelitv.com/
  • rumeli türküsü olur, tsm olur; sürekli bir eser eşliğinde herhangi bir şehrin meydanında yürüyen insanları gösteren, yürüyen insan, bayan insanı olursa da hep birçok kez, hem ağır çekim geçen, tuhaflık. tamam güzel kız, ona eyvallah da elli kere yayınlanmaz ki bu ya hu. ne elli keresi hatta.. televizyon izlediğim de yok, izleyen insanlara şaşıyorum ya biraz da.
  • bu kanalda beyo ile sahura doğru adında bir gece programı var ki akıllara zarar. harbi programda yaşananlara kopuyorsunuz. programı sunan beyfendi o kadar içten ki geçen akşam bir bayan programa bağlandı ve ölmüş babası için bir parça istedi. sunucu beyfendi de "ölmüş babanızın ruhuna önce 3 kulvalla bir elham" diyerek başladı dua okumaya ciddi ciddi 3 ihlas suresi ve 1 fatiha okudu ve dua sonlarında stüdyoda bulunanlarda "amiiinnn" dedi. şaşırdım kaldım. harbiden çok değişik bir program. ayrıca kanalın görüntü kalitesi de süper.
  • eve, medeniyet unsuru olan uydu bağlantısı gelince asretimizin* sona erdiği kanaldır.
    bu akşam faruk yılmaz ile türkülerle rumeli programında konuk nuray afiftaş*'tır.
    program nuray hafiftaş'ın faruk yılmaz'a "e siz h harflerini söyleyemiyorsunuz ama" şeklindeki evlerden ırak cümleleriyle insanı gece gece kopararak devam etmektedir.
  • isminin başında bulunan tek ibaresini varalon rumeli tv'den ayrılmak dışında ülkemizin rumeli'de bulunan üç şehri tekirdağ, edirne, ve kırklareli'nden almasına rağmen tüm balkanlar, trakya, ege ve ülkenin çeşitli yerlerine dağılmış göçmenler tarafından ilgi ile izlenen tv kanalı. son aylardaki çıkış ivmesi takdire şayan. ayrıca 12 haziran'da yeşim salkım , arif şentürk, faruk yılmaz, rumeli ekrem, süleyman sait, mustafa& ajda çavuşev'in katılacağı ve vatan şaşmaz'ın sunuculuğunu yapacağı ali sami yen stadında gerçekleşecek büyük rumeli buluşması
    adlı organizasyonun medya sponsorluğunu gerçekleştirmekte.
  • en acilinden gültekin'in programı için bir ses sistemi ayarlaması yaptırması gereken kanal. güzelim babuba türküsünü bile dinleyemedim delay kaosundan. :(
  • trt ile işbirliği protokolü imzalamış kanal. bundan böyle trt ile balkanlar ve trakya'yı kapsayan yapımların değiş-tokuşu, ekipmanların ortak kullanımını konusunda işbirliği yapacaktır.

konu ile ilgili video için: http://www.tekrumelitv.com/video.asp?id=111

haber için: http://www.tumbalkanlilar.org/…-rumeli-tv-isbirligi
  • çok enteresan sunucuların ve programların olduğu kanal. genelde programı sunucuların akrabaları aramasıda cabası ama yinede diğer popüler kanallara alternatiftir.evcilik oynar gibi bir halleri var çok hoş
  • gültekin ile rumeli taverna programıyla insanları kabız eden kanal. üçüncü sınıf düğün salonu müzikleri, gültekin'in dudak altı sakalı, kalkıp göbek atan ablalarla birleşince çok değişik kafalar yaşanıyor. işkence tekniği olarak yayınlandığını düşünüyorum.
  • en alakasız programlarında bile araya hükümeti yağlayacak bir cümlecik sıkıştırmayı başaran tv kanalı.
    bir de haber sunmaları var ki; her yer vıcık vıcık...