şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmir'de yaşanılan durum. tek bir suriyeli aile'ye 50'nin üzerinde yardım kolisi verilmiş. çevredekiler tepki gösterince geri alınmış. evin içinden de 100'ün üzerinde koli'nin çıktığı iddiası var. market açacaktı herhalde.

  https://www.instagram.com/…eet&igshid=1dxirayykrz0w
 • ulan afganlar da gelmedi kardeşim, hangi vatandaşlığın daha fazla getirisi var diye. en yakın zamanda suriye vatandaşı olmak gerekiyor.
  türkiye'de insan gibi yaşamak için mülteci olmak şart.

  https://twitter.com/…noo/status/1050410900577021953
  https://twitter.com/…rim/status/1050481443334447104
 • nasıl bir tezgahın içine düştük!!!!
 • ekonomik krizin etkileri çoğalıp vatandaş için yoksulluk arttıkça suriyeliler daha fazla göze batacak, tartışma konusu olacaktır. saraylarda yaşayanlar, "kriz yok çok şükür" diye kendilerini kandırsa da emekçi yığınlar için hayat pahalılığı sürdürülebilir olmaktan uzaklaştı. suriyeliler için devlet kaynaklarından çok ciddi harcamalar yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. insanların bankamatik kuyruklarında suriyeli gördükçe öfkesi bileniyor, şahit oluyorum. birçok yan faktör ekonomik krizin etkileriyle de buluşunca en makul vatandaş bile suriyeliyi versen kesecek duruma geliyor. bu da en ufak sorunda kocaman il, ilçelerde suriyelilere karşı meydan kavgalarına, linç girişimlerine sebebiyet veriyor. böyle o ilçeden suriyelileri başka şehirlere taşımayla, koli yardımını geri almayla falan bu sorun çözülmez. 4 milyondan fazla suriyeli var ancak geri dönenlerin sayıları binlerle ifade ediliyor. bu işin çözümü düzgünce planlanıp çok büyük bölümünün kademe kademe geri gönderilmesidir.
 • birilerinin esat kardeşi mi yapmış yardımı? paket üstü yazılar nerdeyse komple arapça.
 • 50 koli yardım alan suriyeli ensar kardeşimizin almış olduğu yardımı protesto ederek, bu elzem ihtiyacın karşılanması noktasında zorluk çıkaran vatandaşlara ne demeli inanın bilmiyorum..

  !

  bumu yardım severlik?
  bumu kardeşlik?
  bumu hoşgörü iklimi?
  bumu alekta movik movik?

  açlıktan ölen kübra bebek, sefil işçi, terörist ilan edilme korkusu ve baskısı ile gıkını çıkaramayan batık esnaf ve yol kenarında bahçesinden topladığı inciri satarak rızkını çıkarmak isteyen bir annenin feryadı..

  https://www.youtube.com/watch?v=n63iflslj2o
 • muhtemelen birilerine avanta yardım toplayıp satan kaçakçı.

  toplayıp götürme ile yetmez, getirenler ve onaylayanlarla birlikte mahkemeye çıkmalı.
 • rahat olun topyekûn mücadele ile %10 indirim yapılıp 45 koli yardım alacaklar
 • burası neresi, 50 koli nereye gitti orası gerçekte bir depo mu bilemiyorum.

  aylık 950tl limitli verildiği iddia edilen kızılay suy (sosyal uyum yardım) kartlarının aslında 125 tl olduğu ortaya çıktı, bu da benzer bir saçmalık olabilir..

  fakat!
  suriyelilerden çooook çok önce de kömür gıda giyecek şu bu vs bir çok yardımın senden benden iyi durumda kişilere teslim edildiğini ben kendi gözlerimde gördüm.