şükela:  tümü | bugün
  • (başlık karşılıksız aşka gidiyor ama bu daha insaflı, daha az kırıcı.)

sana "ben sana aşık oldum canım" mesajı atan birinin sen numarasını bile kaydetmediysen, "sana kendimi sevdireceğim, lütfen bana izin ver" eksenindeki onlarca mesajı +9053bilmem kaçtan gelen mesaj şeklinde okuyup duruyosan gerçek tek taraflı aşkı bulmuşsun demektir.
  • (bkz: platonik aşk)
  • onunla bulusacaksınızdır. normalde 15 dakikada hazırlanan siz, onu mu giysem beni daha cok begenir, bunu mu giysem beni daha cok begenir diye 1 saatte evden cıkmısınızdır. kuafore gitmis fon cektirmissinizdir. uzerinde dogru duzgun yuruyemediginiz topuklularınızda onun yanına ulasana kadar 2 saat otobuste eziyet cekmissinizdir. ona anlatıcak eglenceli hikayeler kurgulamısınızdır. hatta ona bir adet cikolata almıssınızdır, sırf yuzu gulsun diye.
    ne kadar romantik beraber zaman gecireceginizi duslemisinizdir.
    "sevse ya beni....musmutlu olsak ya."
    yanınıza gelir. soguk bir merhaba der. fazla kalamıcam, bir arkadasım cagırdı da der. 20 dakika ya sizle oturur oturmaz, o sırada ona gelen hemcinslerinizden mesajlarını yanıtlar, mesajlasır mesajlasır durur. size askerlik arkadası gibi davranır. sonra vaktim kalmadı der. soguk bir elveda.

iste biz buna yanlıs kisiyi sevmek diyoruz.

heves vardı bir yerde.
    kaldı mı?
  • taraflı aşktır, subjektiftir.
    malesef bir tarafsız aşk değildir.
  • bir ucu boklu degnektir.
    bir ucu bokludur cunku o ucu taraflardan birinin gotune girmistir.
  • öldürmez süründürür
  • tek taraflı olduğunun farkındaysan kesinlikle aşkların, sevgilerin, hislerin, duyguların en güzelidir. tek taraflı olduğunun farkında olmadığını düşünsene? düşünemedin dimi?

geçen hafta hatunun tekiyle* sevişiyorum, kızın telefonuna mesaj geldi*. salak hatun bildirim merkezi görüntüleme seçeneklerini default bırakmış mesaj kabak gibi görünüyor. text aynen şu; "aşkım eve geçiyorum bişey lazım mı?"

hadi ben seçici bi insan sayılmam. önüme geleni siker geçerim de, seni bu kadar seven/sayan/düşünen bir insan varken sen ne bok yemeye benim altıma yatıyorsun? otur evinde kendini parmakla.. ama yine yapma seni bu kadar seven biri varken. birine kendini bu kadar sevdirmişken.

ama tabi insan soramıyor neden diye. sorsan şimdi kendisini haklı gösterecek 34786498 şey sayabilir. beyin insana güzel oyunlar oynar. düşündüklerini gerçekmiş gibi hissettirir. sormadım o nedenle. fill in the blanks yaptım geçtim.

fi tarihinde demiştim. bilmemek en güzelidir bazen. ben biliyorum kötü. bilmeyen için iyi.
  • masanın üstünde ya da masaüstünde, sadece giriş bölümünden ibaret tek kahramanlı ya da tek gerçek kahramanlı, yarım yamalak ve hiçbir zaman yeterince tamamlanmayacak bitmeyecek bir hikaye bırakır. zaman geçer, unuttum sanırsın, "gel!" dese gitmeyeceksin sanırsın. sonra etiketlenmiş bir fotoğrafını görürsün bir yerlerde, bir arkadaştan adını duyarsın, bir film jeneriğinde gözün sadece onun adına takılır. gider o masa üstünde ya da masaüstünde duran dosyayı açarsın, anarsın, belki ağlarsın ve yine yarım bırakır, sayfanın kenarını katlarsın. yazar da kahraman da sen olmana rağmen asla tamamlayamazsın, tamamlayamayacaksın.
  • tek taraflı aşk olmaz, olsa olsa tek taraflı saplantı olur o.