şükela:  tümü | bugün
  • malesef ki okadar çok kanal olmasına rağmen tüm kanalların yalaka olması üzücü. ülkemizde sadece ana akım haber kanallarından bir tek fox tv bulunmaktadır.
  • diğer kanalların yalakalığı var ama fox da tarafsız değil tarafsız bakarsak konuya
  • müthiş bir tespit, çok doğru bir önermedir.

bütün kanallar tek taraflıdır.

fox tv ise çok taraflıdır. duruma göre şekil alan yanar döner sunucu spiker tayfasıyla meşhurdur.
  • bütün kanallar o kadar taraflıki fox tarafsız gözüküyor denmesi gereken cümle. fox tv sonuçta merkezi kaliforniyada olan bir amerikan televizyonu, foxa muhtaç bıraktıranlar utansın.
  • maalesef doğru olandır.

yandaş medya ana haber bültenlerine baktığınızda ulan ne güzel ülkede yaşıyoruz herşey süper düşüncesine kapılırken, fox ana haberi izlediğinizde ülke gerçekleri yüzünüze tokat gibi çarpıyor.

ulan hiç mi iyi bir haber yok diye bazen düşünüyorum fox ana haberi eleştirmek için kendimi zorluyorum ama yok anasını satayım yok adamların her yaptığı haber doğru, hiçbir çarpıtma, hiçbir üçkağıt içermiyor.

dünkü haber bülteninde kars'da hayvan yetiştiricilerini gösterdi hepsi durumdan şikayetçi, hayvanlar burada diyor; tüccarlar bizden üç otuz paraya alıp 2 kat fazla paraya satıyorlar, yem pahalı mazot pahalı nasıl ayakta kalacağız diyor. şimdi bu et konusu ülkenin gündemi değil mi aylardır, adamlar bizzat olayın kaynağına gitmiş hiçbir yorum katmadan direk üreticinin halini yansıtmış. bizimki ise çıkıyor "refah yüksek et ondan pahalı" diyor.
  • ve fox tv'nin de o sevmediğiniz abd menşeili olması. genelde bu ama asıl mesele sermayesinin tc devletinden bağımsız olması. yoksa portakal mandalina pazarda para değil.
  • fox tv'nin taraflı olduğunu iddia eden arkadaşlar, videolu kanıtlarla da yazarsanız en azından diğer insanlar bilgilenirler, hangi haberleri çarpıtmış veya yalan olarak göstermiş, biz de bilgilenelim. yoksa çamur at izi kalsın mantığı ile yazmak çok basit.

şimdiye kadar gelen videolar:

fox'un mersin şehir hastanesi'ne çamur atmak için yalan haber yaptığı ortaya çıktı:

https://www.youtube.com/watch?v=odnnlqkylys

fox'un konu ile ilgili cevabı:

https://www.youtube.com/watch?v=ptnkne3p6p8
  • aslında bu durum muhaliflerin avantajına olabiliyor zaman zaman.

geçenlerde amcamlar vardı evde misafir, ( akp'liler ),

dedim her görüşe saygım var amca, ne olursa olsun vs.

ama bak fox'dan başka kanal kalmadı. bunlar ciner grubun akp kontrolünde, bunları demirören aldı akp kontrolünde, bunlar zaten uzun zamandır akp'de vs,

muhalefetin sesini duyurabildiği fox'tan başka kanal kalmadı. trt zaten parti kanalı oldu iyice falan diyorum,

hepsi susuyor. verecek cevapları yok.

bu şartlarda seçim yapmak, bu şartlarda demokrasiyle yönetilmek doğru mu diyorum? yine ses yok.

fox'un sahibi çok güçlüymüş dokunamıyor diyorlar falan oradan konuyu dağıtmaya çalışıyorlar,

sonra fatality olarak,

ne görüşte olursa olsun bir siyasi partinin medya kanallarını ele geçirmesi şerefsizliktir, namussuzluktur, ahlaksızlıktır diyorum yine ses yok.

çünkü fox ve diğer kanallar o kadar bariz farklı ki en koyu akp'liler bile durumun farkında.

az buçuk emin olmayanlar da hemen ikna edilebiliyorlar. insanlar her kanalda akp propagandası görmeye ya da her kanalda erdoğan'ı görmeye o kadar maruz kaldı ki " diğer kanallar normal fox sıkıntılı " diyemiyorlar. bunu savunamıyorlar. her kanalın akp'ye çalıştığını fark ediyorlar.

ya da bilmiyor mesela cahil, diyorsun ki doğan sattı amca onları demirören aldı erdoğan'ın kankası, ses yok. ikna oluyorlar.

iktidar fox'a belki " muhaliflerin gazını alalım zaten sahibi ve sermayesi güçlü " diye dokunmuyor belki başka sebepten bilemiyorum.

ama fox'un diğerlerinden bu kadar farklı olarak varlığını sürdürmesi özellikle 40 yaşındaki vs akp'lilerin de radarına giriyor.

onlar da durumun farkında ve bu türkiye'de onlar için bir ilk. ( onlar için çünkü menderes dönemini yaşamadılar ) bu insanlar 20'li 30'lu yaşlarında falan çok sesli bir medya'ya maruz kaldılar. aradaki dönüşümü çok net algılayabiliyorlar.

haliyle ilk kez böyle bir şey görünce onlar da rahatsız oluyorlar.
  • haberlere konu olan durumları abartarak sulandıran bir zihniyet. sürekli artan fiyatlar yükselen kurlar hep bir felaket tellallığı. aksini savunan yok ama doksanlı yıllara hitap eden bir haber anlayışı. röportaj yapılan kitlenin örneklemi sürekli muhalif kesimden oluşuyor bu da fox tv yi asıl izlemesi gereken kitlenin izlemesinin önüne geçiyor. sürekli olarak "nereye gidiyor bu paralar yahu" şeklindeki demeçler günümüz dinamiklerine de oldukça aykırı. yapılan kötü muhalefet de gizli gizli akp propagandası yaptıklarını işaret ediyor. senelerdir izlemeyenleri izlemeye itecek bir değişiklik yok, izleyenlerse artarak azalıyor