şükela:  tümü | bugün
 • teoride sadece bir istikamette gidecek tasitlarin kullanabilecegi yol turu.
  turkiye de tek olan yonun disindaki yonler daha cok kullanilir
 • (bkz: icki sisesi)
 • kamyon ve otobüs şoförlerinin takıldığı gay bar. *
 • birbirleriyle opusen kamyon soforleri ve travestilerle opusen kamyon soforleri arasinda banu alkan dinleyerek cilginca eglenmeniz beklenen, iceri herkesin girebildigi komik ama eglenceli bir mekan. escinsel cinayetlerini isleyenlerin ugrak yerlerinden biri olarak da ayrica dikkat cekici.
 • hakiki bir gay bar. galatasaray'da , ingiliz konsolosluğunun tam karşısında. cumartesi ana-baba günü oluyor. buraya gelen ünlüler de var. istanbul' daki gay dünyasının cenneti olarak da adlandırabiliriz burayı. eşcinselliğin doğal tarihi burada yaşanıyor . sınıf çelişkisi yaşamayan olgun gaylerinde gidebileceği bir mekan.
 • kendilerini çok farklı tanıtan insanlar da buraya gelebiliyor. sosyete dünyasını ve beyaz türkleri yazanların da gelebildiği bir mekan tekyön, snop köşe yazarlarının da gittiği bir yer. bunlar yüksek sosyete yazarlar ama tek yönden beslenirler. tekyönsüz bir hayat düşünemezler . tek taraflı ve tek doğrulu bir hayat düşünemiyorum.
 • gectigimiz cumartesi gunu (16 haziran 2007) polis tarafindan hicbir gerekcesi olmadan, homofobik bir sekilde basilan bar. baskinin nedenini sormak isteyenlere jop sallayan, biber gazi sikan polis; iceriden cikan 500ü askin kisinin bir kismini tarlabasina bir kismini da istiklal caddesine dagitmistir.ayrıca bardan cikan travesti ve transseksuel kadinlarla, feminen oldugunu dusundukleri birkac erkegi gozaltina almislardir. bu homofobik ve ayrimci tutum polis tarafindan uzun bir suredir escinsellerin ugrak yerleri olan kafelere, barlara ve hamamlara uygulanmaktadir. yasam hakkini kisitlamaya calisan, cinsel yonelim ve cinsiyet kimligi ayrimciligi yapan bu zihniyetin derhal kinanmasi ve dikkatin gunbegun yetkileri artan polislerin/polis devleti olan turkiye'nin olusamamis/olusmamis insan haklari mekanizmalarina cekilmesi gerekmektedir.
 • söz konusu polis baskını ile ilgili olarak kaos gl'de yayımlanan haber şöyle:

  "istanbul'da gey mekânlara yönelik polis terörü
  polis nereye?

  istanbul taksim'de polis gey bar bastı. biber gazı ve cop tehdidiyle bardan çıkarılan eşcinsellerden bazıları copla tartaklandı ve kötü muameleye maruz kaldı.

  dün gece 2:30 sıralarında "tek yön" adlı barda meydana gelen olayda, polisin içeri girip bağırarak ‘dışarı!’,’boşaltın!’,’çıkın ulan!’, gibi ifadeler kullanması dikkat çekerken tepki göstermek isteyen eşcinsellerin üzerine biber gazı ve cop ile yürünmesi tepki ile karşılandı.

  bar işletmecileri tarafından yapılan açıklamada, ‘polis bir gerekçe göstermeden barı bastı, çok sert ve homofobik tavırla muamele etti. önceden böyle bir şey olamazdı fakat polise verilen aşırı yetkiler yüzünden bunların gerçekleşmesi hiç de şaşırtıcı değil.’ denildi. fiziksel şiddetin de kullanıldığına dikkat çekilen açıklamada olay yerinde bulunan savcının geç de olsa müdahalesi olmasa neler olacağının tahmin edilmesinin zor olmadığı belirtildi.

  olay anında barda bulunan eşcinsellerden biri olan deniz kar (23), ’polis kin, nefret ve homofobi dolu bakışlar ile resmen linç girişiminde bulundu. ne yapacağımızı şaşırdık. polis beni itti ve üzerime yürüdü. ellerindeki cop ve biber gazını doğrultarak bizi uzaklaştırdı. karşılık verseydim kesin ben de fiziksel şiddete maruz kalacaktım. bu yapılan insan haklarına aykırıdır ve polis bu gücü nereden alıyor bilmek istiyorum!’ diye konuştu.

  dışarı çıktıktan sonra şaşkın bir şekilde barın önünde toplanan eşcinsellere ‘dağılın!’ diye bağıran ve cop kaldıran polis, bu durumu alkışlarla protesto etmek isteyen gruba saldırı girişiminde bulundu.

  istanbul, 17 haziran 2007
  haber: erkan alçam, (kaos gl dergisi & kaosgl.org)"
 • dün gece içine girmemle içerdeki tek bayan olduğumu farketmemin arasında geçen zamanın 5 dk oluğu yer. ona rağmen eğlendim, dans ettim, ama sanırım -arkadaşlarımın da dediği üzere- mekan pek formunda değilmiş o gece, nitekim garsonlardan birinin arkadaşımıza terbiyesizce yaklaşımları olmadı da değil.
 • belli bir sınıfın değil, her kesimden erkek eşcinsellerin kaynaştığı yer. mekan görevlileri, üzerinde "tek yön" yazan ve altında aşağı doğru bir ok bulunan t-shirtler giymekte ve fakat bu yazı ve ok, t-shirtün sırtında yer alarak güldürürken düşündürmekte. müzik, bu tür yerlerin çoğunda olduğu gibi yerli-yabancı karışık olmakla birlikte durmadan dansettirmeye yönelik. love veya neo gibi yerlerden farklı olarak, içeride kadın* görmek tamamen imkansız. bir kadının rahatça dansedebileceği, komple erkek ortamı olmasına rağmen değdiren, bakışlarıyla rahatsız eden tiplemelerden muaf olarak inanılması güç bir özgürlük yaşayabileceği tek yer bile olabilir.

hesabın var mı? giriş yap