şükela:  tümü | bugün
  • yas tutulan fatih altaylı'nın programının bitmesi değil, celal şengör ve ilber ortaylı'nın konuk olduğu programın bitmesi. sözlüğün geldiği son nokta okuduğunu anlamayanlardan belli.
  • "yeni yalan tarih" yazımının önündeki en büyük engel bu programdı. adamlar her şeyi objektif biçimde anlatıyor neticede, dolayısıyla programın bitirilmesine çok şaşırmadım. üzüldüm ve kızdım, bu ülke bataklığa batmış ve çıkmaz artık.

fatih'in "bizim isteğimiz dışında..." demesi zaten her şeyi özetliyor. iki aydın bilim adamı bizim neyimize; fesli deliler varken memlekette? büyük rezillik.

halide edip, çakırcalı efeye sordu:
    -ahaliye neden çok zulmediyorsun?
    cevap: ''tebaayı yönetmek ya ilimle olur, ya zulümle. bende ilim yok...''
  • ilber ortaylı ve celal şengör'ün katıldığı programların bit(iril)mesi şaşırtmamış fakat üzmüştür, sinirlendirmiştir, küfrettirmiştir.

bir kez daha diyorlar ki; bilim, tarih, felsefe sizin neyinize gerek. biz zaten ara eleman ülkesiyiz. soru sormayın, sorgulamayın. yandaşlar çıksın bizi yalasın, siz de onu izleyin.

(bkz: üniversiteler fizikçi değil pastacı yetiştirsin)
  • ilber ortaylı ve celal şengör ile kaliteli bir programa evrilince yayından kaldırılmıştır. inanılmaz gerçekten bu ülkedeki kalite tahammülsüzlüğü beni benden alıyor. her şeyin pespaye olması için canla başla çalışan insanlarla dolu etrafımız.

bu kadar budalalıkla uçurumdan aşağı düşmekten başka seçeneğimiz var mı?
  • ilber ortaylı ve celal şengör'le bu kadar uzun sürmesine şaşırdığım programdı açıkcası.

adamlar ; bilimin , tarihin dibine vuruyorlar. bu kadar bilgi dolu sohbet bazılarına battı haliyle.

nemize gerek değil mi bize böyle sohbetler..

çıkarın efendim şöyle cübbeli ahmet'i , nihat hatipoğlu'nu ;

- öz kızımıza şehvet duyabilir miyiz bunu bilelim

- kiminle nasıl sevişebileceğimizi öğrenelim

- diş fırçalamak oruç'u bozar mı

- ateist ile evlenmek caiz midir

- kafir'in kestiği et yenir mi yenmez mi

- 3 kere üst üste cumaya gitmezsek dinden çıkar mıyız , çıkmaz mıyız

- yılbaşı kutlamak günah mıdır değil midir

bunları öğrenelim , bilelim , feyzlenelim .. tabi ya nemize gerek bizim pozitif bilimlerden sohbet etmek , sorgulamak vs...

iyi ki son bulmuş mazallah dinden imandan çıkarır böyle programlar adamı !
  • umarım altaylı'nın dediği gibi celal hocanın kütüphanesinde, ilber hoca ve celal hocayla program yapıp, youtube üzerinden yayınlarlar. böyle bişey olursa gönüllü olarak sabah akşam reklamlarını yaparım. tvye engel olabilirler ama internete asla!
  • rte: burada 358 bin ağacın kesileceğini söylüyorlar. yok böyle birşey. kim söylüyor bunları?
    fa : galiba ulaştırma bakanı söyledi bunu.
  • celal şengör ve ilber ortaylı ile beraber, internet yayınıyla yayın hayatına devam etmesini ve sabahlara kadar sürmesini temenni ettiğim programdır efenim.

edit: programın devamı, celal hoca'nın 30 bin kitaplı kütüphanesinde çekilse de biz de tadına doya doya varsak.
  • o kadar taşşağı aynı anda kaldıramayan habertürk'ün yayından kaldırdığı programdır.
  • fatih altaylı açıkça "bitişi benden kaynaklı değil bu beyefendilerden de kaynaklı değil kanal yönetiminin kararı" dedi.

sorun reyting olamaz modern reyting ölçüm cihazı sosyal medyadan belli.
    aşırı derece iktidarı eahatsız edecek bi muhabbet de dönmedi. tarih, bilim, bilim tarihi, küresel ısınma, napolyon, evrim teorisi vs üzerine sohbetler döndü. şimdi bunu neden bitiriyorlar gerçekten anlamıyorum. kalite alerji mi yapıyor artık bu memlekette? 20 yıldır aynı soruların döndüğü şaklaban din programlarını mı izleyelim başka yol yok mu?

şimdi habertürk'e küfürlü mail atmaya gidiyorum.

hesabın var mı? giriş yap