• fatih altaylı ve murat bardakçı'nın yanlarına bir konuk alarak tarih tartışmaları yaptığı şu sıralar* habertürk kanalı programı.
  • haberturk tv'de pazar aksamlari 22.30 yayinlanan ve murat bardakci'nin katilimiyla eski teke tek'lere benzemeyen program. en ust noktasini ilber ortayli'nin katildigi program ile yapmistir.
  • bu akşam tarihi bir program olmaktadır. zira, kazım karabekir'in kızı* konuktur.
  • başka yerde kolay kolay bulunamayacak konukları ile izlemeye değer bir program. genellemeleri pek sevmem ama şu an genelleme yapmak istiyorum, şimdiye kadar gelmiş ve gelebilecek en iyi konuk bence kesinlikle gönül tekin.
    (bkz: gönül tekin)
  • an itibariyle cüppeli ahmet hoca katılımıyla başlamıştır.fatih altaylı, murat bardakçı ve cüppeli ahmet hoca üçlüsüyle ilginç bir program olacağa benziyor..
  • fatih altaylı nın sorduğu bazı soruların güme gittiği program.bir soru soruyorsan üstünde dur bari hocam , sorup bırakma.
  • programa konuk olarak ilber ortaylı katıldı. ilber ortaylı ile murat bardakçı farsça bilmenin önemine dair kelam ediyorlar. murat bardakçı anlatıyor;

-bir gün bir davetteyiz, masada oturuyoruz, ilber ile farsça konuşup masadakileri çekiştiriyoruz...

ben size ne diyim yahu. kocaman adamlar farsçayı neye alet ediyor, alemsiniz. ha bak, örneği veriş amacı; masadaki sanat tarihi hocasının farsça bilmemesi ve anlamamasına dair, hani farsça olmadan sanat tarihçisi olunur mu? hesabı da, lan neyse ben bişi demiyorum.
  • her pazar en az 4-5 saat boyunca hem keyifli hem de inanılmaz öğretici bir program yapıyorlar insan gerçekten çok şey öğreniyor.
    ufak bi örnek olarak 2 kasım 2009 akşamı yapılan programda atatürk'ün giydiği o şık kostümlerin çoğunu kendi dizayn ettiğini öğrendik.
  • bu programda ne konuşulduğunu anlamakta çok zorlanıyorum. başka bir dilde çekilmiyor sanki, herkes çok hızlı ve anlaşılmaz konuşuyor. geçen gün konuk da aynı şekilde konuşuyordu bir süre aval aval baktım ekrana sonra kanal değiştirdim. tamam ben de hızlı konuşurum alışık olmayanlar bazen anlayamaz dediklerimi de, televizyon programı bu.
  • prof. semavi eyice'yi konuk etmiş programdır.
hesabın var mı? giriş yap