73 entry daha
  • ısrarla mallık yapmak isteyenler var haklarında.
    bakın, açık açık söylüyorum: özel sektörde çalışanların da direnme hakkı vardır. plazada çalışanların da direnme hakkı vardır. hak ettiği parayı alamayan herkesin hakkını aramaya hakkı vardır. onların haklarını aramaması haklarını arayanı haksız duruma düşürmez. bak kominizlik etmiyorum hak jargonuyla konuşuyorum, allah ulan! nasıl? "ya özelde çalışıp işten çıkarılan adam naapsın? diye soruyosanız, kafanıza sıçayım, o da direnecek oğlum, haksız yere akbanktan atılırsan sen de direneceksin, götverenler seni çıkarıp hele bir de üstüne kar ediyolarsa isyan edeceksin, hakkını arayacaksın. senin gibi binlercesinin sırtıbndan milyon kazanmış götverenlerin başına yıkacaksın o "dükkanı".

bak canım arkadaşım %47 muhabbeti yapıyorsun, kayıp trilyondan suçlu bulunmuş ama reis-i cumhurla affedilmiş adamın hem de yiyici patron kesimi hakkında söylediği lafları alıp çalışanlara uyarlıyorsun utanmadan. ulan bu direnen adam o %47nin içinde lan. akpye oy verenler bunlar. tayyip size bi ayar çekecez dediklerinden bunlar. tayyip dediklerini yapmadığı için "türbanlı" kadınlar sokaklarda, hala %47 diyer mal mal ötüyosunuz.

bak yine diyorum, eğer çok tasvip ediyorsanız kaldıkları durumu, şu anda çalıştığınız patrona, müdüre çıkın deyin ki ben asgari ücret istiyorum, yılda 10 ay maaş almak istiyorum, emeklilik maaşım düşsün, beni istediğin zaman işten at. siktirin gidin diyin adamlara. çünkü emin olun dışarıda harhangi birinizin yaptığı işi asgari ücrete sigortasız yapacak adam var. %10dan fazla işsiz var lan o götlek patronlar istediği gibi haklı çıkar bu işsizlikle. (götünüzü vermeyi ihmal etmeyin, zira dışarda iş için götünü siktirecek adam var, at aazlılar sizi)...
  • tekel işçilerinin eylemi, türk-iş genel merkezi önünden www.sendika.org sitesinden canlı yayınlanmakta.
  • onlar ki toprakta karınca,
    suda balık,
    havada kuş kadar
    çokturlar;
    korkak,
    cesur,
    câhil,
    hakîm
    ve çocukturlar
    ve kahreden
    yaratan ki onlardır,
    destânımızda yalnız onların mâceraları vardır.

onlar ki uyup hainin iğvâsına
    sancaklarını elden yere düşürürler
    ve düşmanı meydanda koyup
    kaçarlar evlerine
    ve onlar ki bir nice murtada hançer üşürürler
    ve yeşil bir ağaç gibi gülen
    ve merasimsiz ağlayan
    ve ana avrat küfreden ki onlardır,
    destânımızda yalnız onların mâceraları vardır.

demir,
    kömür
    ve şeker
    ve kırmızı bakır
    ve mensucat
    ve sevda ve zulüm ve hayat
    ve bilcümle sanayi kollarının
    ve gökyüzü
    ve sahra
    ve mavi okyanus
    ve kederli nehir yollarının,
    sürülmüş toprağın ve şehirlerin bahtı
    bir şafak vakti değişmiş olur,
    bir şafak vakti karanlığın kenarından
    onlar ağır ellerini toprağa basıp
    doğruldukları zaman.

en bilgin aynalara
    en renkli şekilleri aksettiren onlardır.
    asırda onlar yendi, onlar yenildi.
    çok sözler edildi onlara dair
    ve onlar için :
    zincirlerinden başka kaybedecek şeyleri yoktur,
    denildi.

nazım hikmet ran
  • isi bitince halaya
    sözü bitince nâzim'a siginanlarin
    supersonik kahramanlari.

iyi is cikarmak yerine esasli cingar cikararak para kazanma yonteminin ne ilk ne de son uygulayicilari.
  • hem bizi zehirleyen bir iş yap sigara alkol üret, hem para kazan, hem de o parayı beğenme. taş yağar valla gökten. şöyle faydalı bir şey üret ciğerimi ye. ha bak arnavut ciğercileri eylem yapsa, hıyar diye bağırsa, tuzumu kapar koşarım mesela ben.

genç philip morrisciler rahatsız.
  • puşt gibi dört yanı sarmış liberalimin pençesinde geberip gidecek haysiyetsiz onursuzların kanına dokunmuş işçilerdir...

hepsinin tek tek öldüürlmesi lazım ki bu ülke düze çıkabilsin.. çoluk çocuk demeden katletmeliyiz. devletin sırtına yük bunlar milletin sırtına yük. hatta destekleyicilerini de giyotinlere yollamalıyız. daha başka ne kaldı oprospu çocuğu liberal. daha ne kaldı demediğin. bak diyemediklerini ben diyorum. içinden geçenleri yani. karını kızını becerttiğin bu sistem bizi beceremiyor diye mi zoruna gidiyoır. ibne liberal. puşt liberal. dün de yaltaklanmalarınız hizalanmalarınız esas duruşlarınız vardı bugün de var. patron kim sizin için önemli değil. sizin efelenmeliğiniz işçilere. sizler bu düzenin değnekçileri kolağaları öküzbaş bekçi beyler bu düzenin asla sahibi olamayacaksınız. hepiniz o kapıların odacıları olarak kalacaksınız. o yüzden şimdi siktirin gidin ağa babalarınız gelsin. kimse sizi buraya dizen karınızı alıp koynuna düzen onu gönderin bize.

kutsaldır işçinin her teri. kutsaldır bu dava. kutsallara dil uzatmak bir bedel gerektiriyor. bunun buradaki karşılığı bu yazı, hayatta ise direniştir. yazın yazdıkça yazacağım...
  • gözü kapalı bu sisteme fedailik edenlerin bu sistemin arızaları hakkında kelam etmeyip işçiye suçu yükleyenlerin derdi tasası olmuş işçilerdir. patronların haksız yere kazandığı milyar dolarlar konusunda sesleri çıkmazken bu konuda şahin kesilmelerini anlıyorum. çünkü başını kuma gömerken götü açıkta kalır bu zihniyetin..
  • tekel işçileri ile ilgili olarak bu başlık altında sarfedilen "gerçek emekçiler, emeklerinin karşılığını eylem ile istemeye utanır" sözü, bugüne kadar ortaya konan (sadece komünik değil...) tüm siyasi ve sosyolojik teoremleri çökerten, önümüzü ve günümüzü aydınlatan muhteşem bir önerme olmuştur. bu parlak zeka, bu onurlu duruş, bu birikim heba olmasın. yazarı, acilen 7 milyar maaşla (tabii ki sendikalı olarak...) devlette istihdam edilsin, memleket bir aslan evladından daha sunacağı emeğin karşılığını ödeyerek faydalansın.
  • evet şimdi bu işçilerin savunucularının haksız olduğunu gayet bilimsel bir yöntemle ispatlayacağım:

--- ispat ---

puşt gibi dört yanı sarmış komünistimin pençesinde geberip gidecek haysiyetsiz onursuzların kanına dokunmuş liberallerdir...

hepsinin tek tek öldüürlmesi lazım ki bu ülke düze çıkabilsin.. çoluk çocuk demeden katletmeliyiz. toplumun sırtına yük bunlar milletin sırtına yük. hatta destekleyicilerini de giyotinlere yollamalıyız. daha başka ne kaldı oprospu çocuğu komünist. daha ne kaldı demediğin. bak diyemediklerini ben diyorum. içinden geçenleri yani. karını kızını becerttiğin bu komün bizi beceremiyor diye mi zoruna gidiyoır. ibne komünist. puşt sosyalist. dün de yaltaklanmalarınız hizalanmalarınız esas duruşlarınız vardı bugün de var. milletin nasıl soyulduğu sizin için önemli değil. sizin efelenmeliğiniz libarellere. sizler bu düzenin değnekçileri kolağaları öküzbaş bekçi beyler bu düzenin asla sahibi olamayacaksınız. hepiniz o kapıların odacıları olarak kalacaksınız. o yüzden şimdi siktirin gidin ağa babalarınız gelsin. kimse sizi buraya dizen karınızı alıp koynuna düzen onu gönderin bize.

kutsaldır liberalin her teri. kutsaldır bu dava. kutsallara dil uzatmak bir bedel gerektiriyor. bunun buradaki karşılığı bu yazı, hayatta ise direniştir. yazın yazdıkça yazacağım...

-- qed ---

(bkz: #17893327)
328 entry daha
hesabın var mı? giriş yap