şükela:  tümü | bugün
 • ışidin yaptığı tüm pisliklerin sebebi. skimsonik bahanelerle müslümanları kafir ilan etme mesleği. bunlardan türkiyede'de var , hapis yatmış bi tanesiyle konuştum zamanında tayyibe filan direkt kafir çekiyordu 2 yaşındaki çocuğu balkondan bakıp kafiyyleli öldüüvcemm diye insanlara bağırıyordu, elemanla diyaloğumuzun en çarpıcı kısmı:
  ben: allah nerde?
  o: gökte..

  olay bitmiştir , olay burada kopuyor..
 • insanlığın başındaki yeni beladır.
 • aslen, düşünce özgürlüğüne ters değildir.

  her kitle ya da birey, kendi inancından olmayanları tekfir etme, yani cehennemlik görme hakkına sahiptir. kimsenin de buna diyecek bir şeyi olamaz, olmamalıdır.

  sorun, dinden dönenin öldürülmesi gerektiğine inanan insanlardadır; yahut kendinden olmayanları faşist yönetimleri altında ezmek isteyenlerde.
 • selefiye hareketidir. selefilik gerçekte nedir? kıta avrupası’nda, popüler olan kelime şimdilerde islam’ın aşırı ve şiddetli yorumlarını tanımlamakta kullanılan geniş kapsamlı bir terim. bu hafta örneğin, almanya’nın hesse eyaletinde otoriteler, biri cami olmak üzere beş mülke baskın düzenledi; bu islam’ın aşırı-militan formlarına karşı almanya’da geçen hafta başlayan baskınların en sonuncusuydu. hesse eyaletinin içişleri bakanı peter beuth, son baskınları açıklarken, ‘’aşırıcı propaganda islamcı radikalizmin ve eninde sonunda şiddetin temelidir. selefi ideoloji hafife alınmaması gereken bir güçtür.‘’
  fransa’da da selefi veya selefist sözcüğü genellikle hiçbir hükümet politikasının konuşamayacağı veya anlaşamayacağı kadar aşırıcı islami yorumları genelleyici bir kavram olarak kullanılıyor. sosyalist başbakan manuel valls, fransız müslümanlar arasında küçük bir azınlık olmasına rağmen selefilerin fransa'da ideolojik bir savaşı kazanabileceğini, çünkü seslerinin diğerlerinden daha yüksek olduğunu ve daha etkili bir şekilde yaygınlaştığını bildirdi.

  https://goo.gl/p8nkyb
 • selefiye mezhebinin bir hastalığıdır. bundan başka, "türkiye'de cuma kılınmaz, vergi verilmez, askere gidilmez" gibi söylemleri de vardır.

  selefiler, vahhabiler ve ışid gibi örgütler kendi uydurdukları dine tabi olan, ve kendilerinden olmayan herkesi tekfir ederler.

  tekfir: küfürle itham etmek. bir müslümanı yaptığı ya da yapmadığı bir eylem nedeniyle kafir ilan etmek.
 • selefilik/vehhabilik hastalığıdır. selefilik ve vehhabilik temelde aynı olsa da küçük farklılıklar vardır.önce selefilik ortaya çıkıyor ibn teymiyye ile. sonrasında da vehhabilik güncellemesi geliyor. güncelleme eski sürüme göre daha katı tabiki. ama genelleyerek selefi diyip geçiyoruz. onlara göre tek doğru kendi inançları ve bunun aksini yapanların tamamı kafirdir. taviz yok. sonra bir sunni olarak tutar suudi arabistan'a gidersiniz ne güzel müslüman ülke diye kafanızı uçuruverirler. o kadar nefret ederler sunnilerden. islami terör kavramı bunların eseridir.