• shotları umarsızca peşi sıra yuvarlarken etkisini sadece yanak kızarması şeklinde hissettiren lakin ayağa kalkmak için doğrulmaya yeltendiğinizde, hele ki altına üstüne bira da içilmişse, insanı murat bardakçı'yla tarihin arka odalarında tambur alemlerine sokup, vakai vakvakiye'nin sebepleri ve sonuçları hakkında derin düşüncelere sürükleyen bir tuhaf içki.

(bkz: tek i ala)
  • en fantazik icme sekli soyledir;
    (not: tariflerimiz butun ev hanimlarinin anlayabilecegi $ekilde ka$ik ve bardak hesabiyladir)

malzemeler: tekilamiz, elbiselerinden arinmi$ hatunumuz, kabuklarindan soyulmu$ limonumuz,, tuzumuz ve shut bardagimiz.

- ciplak hatun kisi yumu$ak bir zemine yatirilir,
    - gobeginin biraz ustune 2/3 cay ka$igi kadar tuz konur,
    - shut bardagimiz tekila ile doldurulduktan sonra hatunumuzun iki gogsunun arasina yerle$tirilir,
    - hatun ki$inin agzina kabuklarindan ayrilmi$, dilim halindeki limonumuz tutu$turulur.

sonra sirasiyla a$agidan yukari tuz yalanir, el degmeden gogus arasindan shut yapilir ve son olarak limon uygun bir dille hatun ki$inin agzindan alinir.

vucutlar yeterli isiya kavu$uncaya kadar tekrarlanir.
  • amerikalıların tekilayla ilgili bir sözü: "one tequila, two tequila , three tequila , floor...".kesinlikle haklılar zannımca.
  • insanı birden çarpıp masaya kafa attırmasıyla meşhur meksika içkisi.bir keresinde beşinci shottan sonra normal normal muhabbet ederken ve ''aaa ne güzel içki,hiç dokunmuyor insana'' der demez olduğum yere yığmıştır beni.

bu akşam da içiyorum.şu an yedinci shotu devirdim.bu sefer pek etkilemedi ama hafiften başım dönm
  • bir şişenin neredeyse tamamının 2 kişi tarafından tüketilmesinin ardından sabah uyanınca taraflardan birinin "sanki ağzımda dün gece tekila içmişiz gibi tat var" cümlesini kurduğunu duydu bu kulaklar, insana başta kendini olmak üzere kısa süreliğine hayatı unutturur.
  • - önce limonu mu yalıyorduk yoksa tuzu mu yiyorduk
    - yok önce limonu yiyorduk sonra tuzu yalıyorduk
    - yok ya filmde önce tuzu yalıyor sonra limonu mu yiyordu
    - garson! yavrum al bunu bana bir buzlu rakı getir acele tarafından hadi koçum benim
  • 1 şişe olmeca yı bitirince en kötü şekilde ayrıldığın eski sevgilini bile rahatlıkla sıkılmadan, kasılmadan arayabiliyorsun ;
    sonra tekrar çıkıyorsunuz , sonra tekrar terkediyorsunuz , sonra o tekrar eski sevgilisiyle çıkıyo, sonra tekrar kavga tekrar kıyamet , yani sonuç ;
    tekila sakıncalı bir içkidir ...
  • aeronautics ile bir tatil köyünde başımıza gelen:

-iyi günner, bizde yol yorgunluğu var, giderecek bir şeyiniz var mı?
    -tabii, hemen hazırlıyorum

barmen eline tekila şişesini alır, üzerine cin, nan likörü, portakal suyu ve ekşi bir sos döker. bu karışımı büyük boy bira bardağında hazırlar.

-bunu kafaya dikin
    -bunu?
    -evet. içimi kolaydır.

içilir. hakkaten içimi kolaydır.

-sağda solda oyalanmadan odanıza gidin.
    -nie?
    -sızarsınız

son hatırladığım şey sabah yatağın üzerinden bir ayağımda pantalonun bir bacağı olmasına karşın diğer ayağımın çıplak ve altımda donumun olmaması. nasıl bir sızmaksa artık.
  • oldukça eğlenceli oyunlar eşliğinde içilebilecek içki. iskambil destesinden çekilen kartlar sonucu oynanını favorimdir ki bu oyunun bir adı var mıdır bilemiyorum. ayrıntılarını da yazayım tam olsun.

tüm deste ortaya koyulur. oyuncular sırayla desteden kartları çekerler. her kartın bir anlamı vardır.

as, 2 ve 3 'ü çekenler bir shot içerler.
    4 , 5 ve 6 çekenler masadakilerden istedikleri birine bir shot içirtirler
    7'yi çeken kart ki bu kartı çeken kartını saklar bir hareketi kimseye çaktırmadan tekrarlar. olayı en son çakan ve o hareketi son tekrarlayan bir shot çeker.
    8: jokerdir istersen o an içeceğin shot'tan yırtarsın istersen kalkması yasak olan masadan kalkabilirisn.
    9: en bi müthiş karttır. kelime yasaklama özelliği olan bu kart sayesinde ortamda en çok kullanılan kelime yasaklanır. artık o kelimeyi her telafuz eden bir shot içer. bir yerden sonra konuşma imkanınız kalmaz.
    10: şarkı söylemek lazım kartı * bu kartı çeken kişi bir şarkıya başlar diğerleri sırayla devam eder. kim ki şarkıyı söyleyemez ayvayı yer. bir shot çeker.
    joker: oyunun dönme yönünü ters çevirir. böylece o kişiden bir sonraki kişi kart çekmekten yırtar
    kız: marka söylemece. bir marka söylenir örneğin araba markası opel sırayla herkes marka söyler. kimde tıkanırsa bir shot içer.
    kral: 7 ile birlikte saklanan diğer karttır. bu kartı olan kişi çaktırmadan masadan birine bir soru sorar. eğer karşıdaki ya da masadaki başka kişi atlayıp bu soruya cevap verirse bir shot içer.

oyunun yan etkileriyse bir yerden sonra herkes mala bağlar. yasak kelimeler yüzünden mamafih diye konuşulmaya başlanır hatta bir yerden sonra susulur. kimse kimseye güvenmez sorulara cevap gelmez 7 çıkmıştır diye herkes önünde kapalı kart duran arkadaşın hareketlerini maymun gibi tekrarlar. sandalyeden düşülebilir sonra. ama eğlencelidir.
  • bir yerlerde bilim adamları bunu kaynatıp pırlanta yapmaya çalışıyorlarmış, yazık oluyor caanım tekilaya. halbuki getirseler içsek, pırlanta gibi çocuklar olsak fena mı?
hesabın var mı? giriş yap