şükela:  tümü | bugün
  • önce alkolle ilgili şu temel gerçeği kabul etmek gerekir.
    "kadehin boyutu ile içkinin bünyeye vereceği zaiyat arasında ters orantı vardır."

bu yüzden minicik, şirincik tekila kadehleri hiç de göründüğü kadar masum değildir. tekila, maksatlı bir içkidir. önce niyet edilir, sonra içilir. "niyet ettim kopmaya, dağıtmaya, dibine kadar sarhoş olmaya..."
    muhabbet olsun diye tekila içilmez. zaten o yüzden başlangıç değil final içkisidir tekila.
    elde edilen sarhoşluğa gelirsek; bu sarhoşluk -her ne kadar tekila sarhoşluğu desek de- aslında sadece tekila ile sağlanmamıştır muhtemelen. o raddeye gelene kadar en az iki farklı çeşit alkol tüketilmiş, final için ise eğlencenin piri tekila seçilmiştir. dolayısıyla en "dün gece naptım ben" sarhoşluğudur. tekilalı bir gecede, son derece ciddi rezilliklere imza atılmış olma ihtimali bir hayli yüksektir. ayrıca, diğer tüm "shot" içilen içkilerde olduğu gibi, dozu kaçırılırsa -ki rahatlıkla kaçırılabilir- taksim ilkyardım'da sonlanma olasılığı da en yüksek sarhoşluktur.
    farkındaysanız "x sarhoşluğu" temalı çalışmamın tekilaya ayırdığım bu bölümünde cin sarhoşluğu veya şarap sarhoşluğu değerlendirmelerimdeki gibi analizler yapamıyorum.
    neden?
    çünkü tekila sarhoşluğu hatırlanmaz.
6 entry daha