• alaattin çakıcı'nın aşırı tıbbi hastane raporuna imza atan başhekim. görevinden alınmış. bakana yazdığı mektupta kendisini aşağıdaki şekilde savunmuş.

bu savunmadan anladığımız kadarıyla rapor çakıcının adamları tarafından değil bizzat başhekim taradından yazılmış. uslüp aynı çünkü.

“sayın bakanım,
    bahsedilen mahkum hastanın 6 ayrı, 3’ü tıp fakültesi, 3’ü araştırma hastanelerinden 16 hastalık, ağır, 6’sı ölümcül, 7 yıldır kolon kanseri, her an ölebilir, bir doktor ve başhekim olarak ve diğer uzmanların ayrı kurul raporlarındaki bu 16 hastalığı gördüğünde hastanemizde tedavi altına aldık.
    süresiz kurul raporu, 3. ve 4.ayda doktor kanaat raporlarını araştırarak ve zaman zaman da hastanemize geldiğinde çektirdiği mr’lardan da görülmek üzere 3 ayrı ihtisas hastanemizden verilmiş kurul raporları vardır. eski raporlara binaen, yukarıda bahsettiğim kurul raporlarına göre burada yatıyorken yapılan muayenelerinde aynı hastalıkları gördüğümden “süresiz kurul raporu” verilmiştir.
    insan yaşamına cenab-ı allah karar verir. ama kurulumuzun ve tıbbi bilgilerimizden her an ölüm riski taşıdığı için cumhuriyet savcılığı’na helalleşmesi için bir kurul raporu hazırladık. doktor ve insan olmanın gereği neticesinde %99 ölüme yakın bir insan için bu rapordan dolayı beni ve il müdürünü görevden aldığınızdan dolayı üstlerim böyle görmüştür, hiçbir lafım yok. ama tüm doktorların yemin ettiği hipokrat yeminine göre verdiğimiz rapordan en ufak, iğne ucu kadar bir eksiklik varsa mesleğimden men edilmemi talep ediyorum. ömrümde şerefli yaşadım.
    bilgilerinize saygılarımla arz ederim.”

http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=71767
  • selçuk üniversitesinde evcilik oynayan bir sütlü.

üniversiteli gerzekler
  • (bkz: #78815879)
hesabın var mı? giriş yap