şükela:  tümü | bugün
 • siyasal bilgiler fakültesinde (bkz: mülkiye) idare hukuku derslerine girerdi. derste ders anlatmaktansa pratiğe ilişkin ve kitaplarda yazmayan konulara değinmeyi tercih ederdi. avrupa insan hakları mahkemesinde dava açmayı düşünüyorsak türkiye'de başvurmamız gereken en uzman isimdir.
 • yunan vatandaslık yasasının 19. maddesi nedeniyle vatandaslıktan atılan batı trakya turklerini avrupa insan hakları mahkemesinde ucretsiz olarak savunabilecegini acıklamıstır.
 • bilkent üniversitesi hukuk fakültesi'nde idare hukuku ve insan hakları hukuku derslerini veren profesör.
 • bende hukuka karşı zerre kadar bir sevgi varsa tek nedeni olan anlayış sahibi insandır.
 • koca amfide kendisini duymak için yırtındığımız halde, arka sıralara oturmaktan kendimizi alamadığımızı hatırlıyorum. 8 sene geçmiş üzerinden, eryaman' ın bir türlü gelmeyen otobüsleri yüzünden hayatımın ilk vizesine de geç kalmıştım ve sorular çok basitti. hala da vizede "hukuk devleti nedir" diye soracağına eminim.
 • bilkent üniversitesi'nde insan hakları ve idare hukuku derslerine giren, hayatımda en çok saygı duyduğum insanlar arasında ilk onda yer alan hocam. insan hakları alanında türkiye'ye büyük hizmeti dokunmuştur.

  ders anlatımı ise, gereksiz ve zaten bir kaç aya unutulacak teknik bilgilerden ziyade öğrencinin hukukun özünü anlayabilmesi, felsefesini kavrayabilmesi, ezberlemesi değil düşünme yapısını belli bir düzene sokabilmesine yönelik.

  hukuk fakültesinde geçen yıllarıma dair belki en çok pişmanlık duyacağım ayrıntılardan biri de tekin hoca'dan yeteri kadar istifade edememiş olmam; ikincisi de bana olan güvenini her seferinde boşa çıkarmış olmam olacak.

  maalesef zamanı geri saramıyoruz.
 • bilkent universitesi hukuk fakultesi' nde, idare hukuku, insan haklari alanlarinda dersler veren bu degerli hocamiz, hukuk felsefesi alanindaki yetkinligini de hukuka giris derslerinde gostermektedir.

  sohbet niteliğinde geçen bir derste hukuk devleti, kitaplar, yöntem üzerine yaklaşık iki saat konuştuktan sonra harfi harfine olmasa da demişti ki: "bunları yaptım. evet; okudum, araştırdım. kendimi dönemim insanları arasında başarılı olarak addetsem de şu an bir tıkanma içerisine girmiş bulunuyorum."

  yaşı yaklaşık yetmişe gelmiş bir aydın, insan hakları konusunda türkiye' de en çok konuşacağı olan bu isim "ya daha sonra?" diyor.

  kafka yaşıyor.

  onun dışında kur' an- ı kerim bilgisi de mevcuttur. ecce homo dan konuşurken tanık göstermek için tîn suresinin 4. ve 5. ayetlerini alıntılamıştı:

  4.
  biz, gerçekten insanı en güzel bir biçimde yarattık.

  5.
  sonra onu, aşağıların aşağısına indirdik.
 • entelektüel birikimine hayran olduğum, öğrencinin okuması, hukukun özünü anlaması için elinden geleni yapan çok sevdiğim bir akademisyendir kendisi.
 • iyi bir hukukçu olduğunda şüphe yok yalnız, bir sürü dosya gönderir bunları okuyun diye, sınav sorumluluğu bakımından şu konular önemlidir bunlara çalışın der fakat sınavlarında gönderdiği dosyalardan soru sormaz,alakasız konulardan alakasız sorular sorar sizi dumura uğratır, bütünlemeleri beklersiniz. özellikle insan hakları hukuku dersi, insan hakları dışında her şeyi anlatmaktadır; anayasa hukuku, idare hukuku, hukuka giriş vb.
  (bkz: insan hakları)
 • "idare hukuku ve insan hakları ilişkisi üzerine gözlemler" konulu konferans hk.

  https://t.co/a4xfa34mq4
hesabın var mı? giriş yap