şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: tekir)
  • ispanyolcası gato romano olan kedi cinsidir.
  • bu kedilerin karakterleri, sahibinin biçimlendirmesine gore cok acayip haller alabilmektedir. cidden kendilerine has garip ozellikleri olusabilen benzersiz karakterli kediler oluyorlar. bazen iyi bazen kotu bi durum ama...
  • isminin taygır'dan (bkz: tiger) geldiğini iddia eden müptezeller var. (bkz: #43517486)
  • bunlardan 1 tanesini yaklaşık 6 yıldır apartman olarak besliyorduk ve sonunda dayanamayıp eve aldım. bahçe katında oturduğum ve penceden sokak kedilerini beslediğim için bir çok kediyle haşır neşirim. bu kedi gördüğüm tüm diğer kedilerden açık ara daha zeki ve tam bir köpek davranışı sergiliyor. öncelikle konuşuyor. evet bildiğin konuşuyor. yoldan geçen adama apartmanın kapısını açtırabilecek kadar derdini anlatıyor. eve kedi kumu falan koyuyorum ama kullanmıyor, tuvaleti geldiğinde yine konuşarak pencereyi açtırıyor, dışarıya çıkıp tuvaletini yapıp dönüyor. karşıdan karşıya geçmeyi biliyor. sağına soluna bakıp araba yoksa tüm hızıyla karşıya geçiyor. peşimden parka gelip aynı köpek gibi benimle tur atmışlığı var. kız arkadaşımı da tanıyor ve yolda görüse ona eşlik ediyor. köpekten farklı olarak itaat yok, tüm bunları canı istediği zaman yapıyor. en güzeli ise dışarı çıkmışsa, ben eve döndüğümde sokakta göründüğüm anda bağırış çağırış tüm mahalleyi ayağa kaldırıyor, köpek gibi yanıma koşuyor, binbir şirinlikler falan, tüm komşuları kıskandırıyor.
  • 2 yıla yakındır benimle bir tanesi. bi tanesinden bi tanesineee *
  • 12 gündür bakmakta olduğum, ısırarak ve yalayarak sevme huyu olan, acıktığı ya da ihtiyaç görmek istediği zaman mırlayan, derin ve uzun uyumak istiyorsa koltuk arkaları gibi evde karanlık kuytu yerlere çekilen, kestirmek istiyorsa dizinizin dibinde, kenarınızda köşenizde kestirmeyi tercih eden, bu halde ses oldu mu ya da hareket ettiniz mi hemen uyanıp araba sesi gibi sesle yüzünüzün dibine gelip "sen de kestirsene babacığım, hadi baba" der gibi yaklaşan, rüzgar sesinden korkan, akşam son öğününden sonra enerji patlaması yaşayıp kabaran ve bu halde sağa sola kendini tanımadan atak edebilen ve bu yüzden kendine zarar vermesinden korktuğum, bahçe kumu dışında kumlara tuvalet yapmayan bir cinsten olunca temizlik faslında zorlandığım, bununla birlikte cana can katan, ruha neşe veren canım yavrum.

bu akşam biraz talihsiz geçti. fırlamalık peşindeyken divandan düştü. sıkıntı yok ama insan korkuyor. bundan önceyse zeminden yanıma divana çıkmak isterken yere bakar durumdaki dirseğime hoplama saflığı gösterip kafasını dirseğime vurdu. son olarak sudan zerre haz etmediğini çiş ve çamur olan patisini temizlemek gafletinde bulunmamla anladım. belki de bu yüzden ilk kez bana tavır koydu ya da benim kuruntum bu.

yaklaşık 2 hafta önce sokakta tehlikenin göbeğindeyken kesişti yolumuz. baktım kimsesiz ve bulduğum yerde ikamet eden gelip geçenler umursamayınca taksi çağırdım ve kaldığım yere geldik. hemen instagram ve twitter üzerinden sahiplendirme ilanı açılması için bilinen sayfalardan yardım aldım. 2 sorumsuz, ciddiyetsiz kişi dışında kimse dönüş yapmadı. bulunduğum ildeki besleme noktalarından birine de bırakmak düşüncem hiç olmadı. olmaz.

adını bir yakınımın demesiyle boncuk koyduk. aramız çok ama çok iyi. kesintisiz uyumak istemesi haricinde benden ayrılmıyor. neşem oldu. bu arada cuma veterinere gittik. iç dış parazit oldu. daha 700 grammış.

evet bu akşam biraz stres olduk ama olacak kadar. çok güzel bir yuva bulana kadar da benimle olacak. önümüzdeki hafta sonu böyle bir yuvası olma ihtimali çok güçlü. şimdiden nasıl ayrılacağım diyorum.