şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: tekir)
  • ispanyolcası gato romano olan kedi cinsidir.
  • bu kedilerin karakterleri, sahibinin biçimlendirmesine gore cok acayip haller alabilmektedir. cidden kendilerine has garip ozellikleri olusabilen benzersiz karakterli kediler oluyorlar. bazen iyi bazen kotu bi durum ama...
  • isminin taygır'dan (bkz: tiger) geldiğini iddia eden müptezeller var. (bkz: #43517486)
  • bunlardan 1 tanesini yaklaşık 6 yıldır apartman olarak besliyorduk ve sonunda dayanamayıp eve aldım. bahçe katında oturduğum ve penceden sokak kedilerini beslediğim için bir çok kediyle haşır neşirim. bu kedi gördüğüm tüm diğer kedilerden açık ara daha zeki ve tam bir köpek davranışı sergiliyor. öncelikle konuşuyor. evet bildiğin konuşuyor. yoldan geçen adama apartmanın kapısını açtırabilecek kadar derdini anlatıyor. eve kedi kumu falan koyuyorum ama kullanmıyor, tuvaleti geldiğinde yine konuşarak pencereyi açtırıyor, dışarıya çıkıp tuvaletini yapıp dönüyor. karşıdan karşıya geçmeyi biliyor. sağına soluna bakıp araba yoksa tüm hızıyla karşıya geçiyor. peşimden parka gelip aynı köpek gibi benimle tur atmışlığı var. kız arkadaşımı da tanıyor ve yolda görüse ona eşlik ediyor. köpekten farklı olarak itaat yok, tüm bunları canı istediği zaman yapıyor. en güzeli ise dışarı çıkmışsa, ben eve döndüğümde sokakta göründüğüm anda bağırış çağırış tüm mahalleyi ayağa kaldırıyor, köpek gibi yanıma koşuyor, binbir şirinlikler falan, tüm komşuları kıskandırıyor.
  • 2 yıla yakındır benimle bir tanesi. bi tanesinden bi tanesineee *