• duyuru'dan gördüm up'lamaya geldim.

"yeğenimiz başak saral, 1 mayıs akşam çorlu önerler mahallesindeki evinden çıkmış ve kaybolmuştur.

pembe bir t-shirt, fotoğraftaki yelek ve gri renkli eşofman altı giymektedir.

kızımız duyamıyor ve konuşamıyor. görenlerin, 0532 265 18 34 nolu telefona haber vermeleri rica olunur."

kızımızın fotoğrafı da bu:

https://pbs.twimg.com/…ia/d5z-a0qxsaayuy6.jpg:large

barça'yı ekrem'i tayyip'i bırakın da az başlığı yukarı taşıyın la. yazık, el kadar bebe daha. kavuşsun ailesine hayırlısıyla.
  • otizmli çocuklarda ve hatta yetişkinlerde en sık rastlanan durumlardan birisi maalesef kayıp durumudur.
    başak saral'ın derecesini bilmiyorum ama konuşamıyor veya duyamıyor olmasından ziyade sizi anlayamaması ve talebini ifade edememesi büyük bir problem. elbette tehlikenin ne olduğunu bilmiyor oluşu da çok ürkütücü bir durum.
    bu tür olayların yaşanmaması veya azaltılması adına özellikle maddi durumu olmayan aileler için devletin temin edeceği bir çocuk/engelli takip cihazı çok faydalı olacaktır.

fiziksel olarak uzakta olduğum için kızımızın en kısa sürede ve başına bir şey gelmeden evine kavuşmasını dilemekten başka çarem yok. oralarda yaşayan arkadaşların gönüllü arama ekiplerine katılması çok faydalı olabilir.
  • başlık yukarı çıksın. gündem çok yoğun arada göz ardı edilmesin bu yavrumuz.

her kayıp olayında yazıyorum ama yine yazayım. acaba müge anliya başvurdunuz mu? sosyal medya güçlü evet ama bizim için twitter neyse anneler, teyzeler, amcalar için de müge anlı aynı vazifeyi görüyor.

umarım bir saniye bile daha fazla dışarıda kalmaz yavrumuz.
  • ne konuşması ne duyması var, hali nicedir tahmin edemiyorum.

başlığı yukarı taşıyalım, tiviti elden ele yapalım, ailesinin yanına dönmesine belki böylesi saçma bir şekilde bile olsa destek olalım:

https://twitter.com/…esi/status/1125053876237950977
  • ulan 16 yaşında bebe sokakta bir başına kalmış, konuşamıyor ve duyamıyor. yazın biraz lan. pembe pijamalı kıza yazacağınıza, imamoğlu'na yazacağınıza, tolga öcal'a yazacağınıza buna yazın da bir boka yarayın.

"yeğenimiz başak saral, 1 mayıs akşam çorlu önerler mahallesindeki evinden çıkmış ve kaybolmuştur.

pembe bir t-shirt, fotoğraftaki yelek ve gri renkli eşofman altı giymektedir.

kızımız duyamıyor ve konuşamıyor. görenlerin, 0532 265 18 34 nolu telefona haber vermeleri rica olunur."

fotoğraf:

https://pbs.twimg.com/…ia/d5z-a0qxsaayuy6.jpg:large
  • kaybolalı 7 gün olmuş..
  • maalesef 2 gün oldu ve hala yok, sevdiğim bi abimin yeğeni oluyor.umarım tez zamanda bulunur.
  • çorluda yaşıyorum ve o insanlar yürekleri ağzında dolaşıyor artık burada. daha dün gece 12'de kapıma tanımadığım bir adam geldi ve yarım saat kapımdan ayrılmadı. sapka takmıştı o saatte. korktum açmadım tabiiki kapıyı. ondan önceki gün evin arkasında iki kişi uyuşturucu kullanıyordu eşim balkondan bağırınca kaçtılar. tüm ülke gibi burası da çok tehlikeli. o kızcağız için o kadar endişeliyim ki. duymuyor konuşamıyor her türlü istismara açık. bir hafta oldu sağ salim bulunsun artık.
  • en kısa zamanda sağ salim ailesine kavuşmasını dilediğim.
  • otfed sayfasında görüp sosyal medyada paylaşmıştım. buradan da yazalım ki başlık yukarda kalsın.(bkz: otizm dernekleri federasyonu)
hesabın var mı? giriş yap