şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 12 yaşında kız çocuğu, büyüdüğünde ne olacak o iz? psikolojisi?

  neyse, "pitbullar iyidir aslında ya, köpek sahipsizmiş"çiler gelir izah eder artık şimdi.
 • anasını miktiminin "ben de insansız sokaklar istiyorum"cuları bu çocuğun anasına babasına anlatsın şimdi hadi.

  (bkz: köpeksiz sokaklar istiyoruz)

  edit : küfür sansürlendi.
 • (bkz: köpeksiz sokaklar istiyoruz) hayvansever sevgi pıtırcıkları damlar şimdi. bol bol dinleriz aslında onların şirin masum canlılar olduğunu. en masum görüneni bile gecenin bir yarısı teksen ve onlar grupsa saldırıyor. gündüz görsen kuyruğunu sallaya sallaya gezen sevimli köpek ne saldırması dersin.

  edit1: başlık altındaki entrylere bakıyorum gene biz insanlar suçluyuz. herkesin suçu var birtek köpeklerin suçu yok.
 • pitbull çok tehlikeli bir canlı. beslemiş bir kişi olarak konuşuyorum. bana ne kadar bağlıysa dışarıya o kadar agresif. tamam, herkese direkt saldırmıyor ama o güdü hiç ölmüyor. pitbull beslemek yasal izne tabii olmalı. sahipler maddi ve manevi olarak gereken yeterlilikte olmalı. hayvanı dövüştüren, delirten, canını yakan ne adamlar, ne tinerciler gördük.
 • çok üzüldüm, gerçekten. ama kötü yetiştirilmiştir diyenlere sövenler bana şunun cevabını verebilir mi? zeka kapasitesi köpeklerden çok daha yüksek olan insanlar, kötü yetiştirildikleri zaman neler yapıyor? bu ülkede her gün cinayet her gün tecavüz her gün darp her gün işkence yok mu? insan ölümlerinin sebeplerini sıralasak insan kaçıncı sırada olur köpek kaçıncı sırada olur? tabi ki bu şu olayı meşru kılamaz. ne meşru kılması. ben bu konunun uzmanı değilim sadece köpekleri çok seven bir insanım ve buna hakkım var. köpeklere karşı vahşi hisler besleyenlerin de iğrenç, sevgisiz insanlar olduğunu biliyorum. köpeklerin hepsini öldürmek isteyen insan da öldürür zira insanlar mı daha iyi kalpli köpekler gibi bir araştırma mümkün olsa insanların yarısından çoğu kötüyken köpeklerin çok büyük çoğunluğu zararsız ve iyidir.

  peki ne yapmalı? evcil hayvan sahibi olmayı çok zorlaştırmak lazım. alıp sokağa bırakılan köpekler, kulakları kesilen köpekler, dövülen köpekler yapıyor bunları. insan denen en kötü mahlukat tarafından böyle yetiştirilenler. tıpkı biz horozcuyuz diye gezen horozbu çocuklarının horozlara birbirini parçalatması gibi. önce bu işe denetim getireceksin. sonra hayvanların beslenmesini sağlayacaksın orospu çocuğu gibi su kaplarını devirip sokağa zehirli çivili besinler bırakarak olmaz. yine de sokağa bırakılanları kısırlaştıracaksın orası ayrı. kast olmasa bile gözetimindeki hayvanı başkasına zarar verenlere daha ağır cezalar öngören bir kanun yapacaksın ama hayvanları acımasız şekilde öldürenlere de çok ağır cezalar öngöreceksin.

  he eğer bilimsel olarak pitbulların başka türlü davranamayacağı bir gerçekse -ki değil- o zaman pitbull sahibi olmayı da yasaklayacaksın. pitbulları kontrol altında tutacaksın. genelde böyle rahatsız tipler pitbulla yöneliyor çünkü.

  edit: bir örneğini anlatayım size daha yakın zaman sayılır. geçen senenin 15 nisan'ı, referandumun 1 gün öncesi. emirgan'dayız, seçim öncesi chpliler sahilde yürüyüş yapıyor biz de oradaki bir cafe'de hem telefonla tanıdıklarımızı arayıp sandığa gideceksin di mi? gibi teyit alarak kendimizce bir katkı vermeye çalışıyoruz hem de yürüyenleri izliyoruz. ortam coşkulu güzel. derken sahil tarafına doğru geçtik 2 tane çomarın recep tayyip erdoğan diye bağırarak geldiğini gördük. yaşça büyük bir abimizi çekil lan diye itti içlerinde daha 'reyiz' olan ve tayyip başkan hepinizi sikecek diye bağırdı. tepki görünce de bıçak çekti. öbür elinde ne vardı? evet doğru bildiniz tasmanın ucunda bir pitbull. çomarın önünde ben bir elinde bıçak bir elinde pitbull bana doğru sallıyor bıçağı. kalabalıktık, bir şey yapamadılar uzaklaşıp gittiler oradan ama o gün de anladım neden pitbulların böyle olduğunu. çünkü böyle orospu çocuklarının eline düşüyorlar.

  köpeğim var king charles cavalier, vursan gelir yalar özür diler 7 yaşında daha tek köpekle bile kavga etmedi. çevremde köpeği olan 10larca kişi var hiç pitbull düşünen görmedim. bu iş köpekleri öldürerek olmaz, yine hukuk ve mantık çevresinde olur. çok üzgünüm bunları yaşayan kız çocuğu için, sebep olanların da ta amına koyim. ama gerçek bu.
 • pitbull ve diğer saldırgan köpek sahipleri umarım siz ve itiniz bir gün bana denk gelir, bana veya aileme saldırırsınız. cebime gömdüğüm 2 adet şeyle canlarınızı cehenneme göndermezsem adam değilim itten soysuz şerefsizler!

  edit: pitbull kadar beyni olmayan az sayıda bazı soytarılar özelden küfürlü mesajlar atıyorlar. aynı kişinin konuya attığı mesaja bakarsan sanki yahya kemal beyatlı kuduz it. sizin gibilerin çaylaklığı ebedidir salyalarınızı silmeden çıkmayın karşıma.
 • pitbull cinsi sadece köpek denip diğerleriyle kıyaslanmamalıdır. yapay olduğu için belirli bir yaştan sonra kafatası gelişimi duruyor beyin devam edip içeride sıkışıyor. özellikle aç kaldığında kontrolü kaybedip bu kadar güçlü ve dengesiz saldırılarda bulunuyor.
  köpek cinsi değil tüm canlılara karşı tehlike arz eden bir canavar olarak değerlendirmek gerekir, bu yüzden hepsinin toplatılıp imha edilmeli veya son pitbull ölene kadar çoğalmaları engellenmelidir.