şükela:  tümü | bugün
  • derslerine iki sene girmis oldugu siniflardaki ogrenciler 41. muslumanin uftade hazretleri oldugunu ezbere bilirdi. belli rakamlari vardi ve o siradaki muslumanin kim oldugunu ogrencilere sorardi. bilmeyenlere ise oncelikle nerede ikamet ettigini sorardi. sayet sehrin yeni yerlesim bolgelerinden biri ise* "sizin oralara ugramadi demek" derdi.
  • fiziksel ozellikleri itibariyle tazmanya canavarini animsatan bir ogretmen kisilik.
  • zamanında ceketimde sigara paketi bulduğunu düşünerek "hocam yapmayın ama ayıp oluyor hocam" dememe de aldırmayarak o günlere özgü mavi poşeti içindeki orkidimi; tüm arkadaşlarım, tüm sosyal çevrem olan sınıfımın önünde iyice görebilmek için kaldırıp ışığa tutarak ergenlik çağımın başlangıcında nefretimi kazanmış (o zamanlar böyle saat başı orkid reklamı da görmezdiniz), arkası sağlam, tek bir kaşla hayatını idame ettiren, türkçe konuşamayan, bursa anadolu lisesi'nin efsanevi din hocası.
    ayrıca "otopsi caiz midir?" sorusuna da "tedavinin her şekli caizdir" cevabını vermiştir.
  • gunlerden bir gun, yil da 2000 falan zannedersem, annemin dedemlere gonderdigi yemek pakedini birakmak icin dedemlerin eve ugradim. ramazan ayi, kadir gecesi ya da o tarz ozel bir seydi zannediyorum, zira ananem mevlut vb. gibi birsey duzenlemis ev teyzelerle dolmustu. pakedi ananemin yanina mutfaga koydum, ananem de bana bunu da hocaya ver surada perdenin arkasinda diye daha kucuk bir paket uzatti. o tarafa dogru gittim ve perdenin arkasina yavasca uzandim. akabinde gordugum goruntuyu ise aklimdan cikarmam mumkun degildir, mevlutteki hoca mustafa kesimoglu'dur, nam-i diger tekkas. o bana bakti, ben ona baktim, ne o ne ben ses cikardim, sinifta yaptigi muziplikler, sudur budur hepsi gitti, donakaldim. bursa anadolu lisesi'nin unutulmaz din hocasi, okul disi yasantisinda hakikaten hocaymis. perdeyi kapatim son hizla evden uzaklastim. bir daha ders de almamistim zaten kendisinden, son gorusum bu oldu. bu da boyle mal bir animdir...
  • sözlükteki 1968-75 civarı doğmuş bursa'lı yazarları tanımamızı sağlamış bal hocasıdır

erkek lisesinde okuyor olmama rağmen her haftasonunu bal spor salonu, bahçesi, kantini vesairesinde geçirdiğim için beni kendi öğrencisi sanıyordu bir ara, sonra uyandı.

edit. kendisi iyi insan değildir, gelişme çağındaki insanları aşağılayan, psikolojik olarak yıpratan, nobran, kötücül ve berbat bir eğitimciydi.
  • madem ki diyemez mademaki derdi.
  • (bkz: büdü)
  • bursa anadolu lisesinin gelmiş geçmiş en akıllara zarar hocası..
  • (bkz: tekken)
  • okula ilk gittiğimde babamın;oğlum gel bi hemşehrim varmış(kendileri karadeniz'lidir) diyerekten yanına götürdüğü ve bana al,lazım olur diye 10 tane din kitabı hediye eden,tenefüslerde koridorun bir ucu ile diğer ucu arasında "hadi olum hadi leeeeeyn fiiişt" şeklinde iletişim sağlayan,bahçeyle aynı hizada bulunan hazırlık sınıfında ders anlatırken pencerenin dışında bulunan kediye "gitsene kardeşim şurdan,konsantire olamıyorum,ders anlatamıyorum" diyerekten bütün sınıfı en yakın tenefüse kadar komaya sokan her b.a.l öğrencisinin tanıması gerektiğine inandığım ender kişilik.