şükela:  tümü | bugün
 • tekla firmasinin gelistirdigi bir yazilim. ayni firmanin xsteel programini ikame ettigi icin versiyonu direkt 10.0'dan baslamistir. celik yapilari modellemeye, detaylandirmaya ve imalat cizimlerini olusturmaya yarar.
 • v 13 surumu de cikmistir ve hayret verici bicimde detaylidir, oyleki mesnetteki alin ve ek mesnet levhalarini, bunlarin uzerindeki bulonlari ve mesafelerini, hatta dugum noktalarinda en detayli ek levhalarini bile girebileceginiz bir program.

  http://www.tekla.com/…&mode=readdoc&r=14413&site=33

  projeyi analiz ederken de "you need to be a suitably qualified engineer to perform analysis and design and experienced in this type of work" diyor ki, herkesin g.tu yemez diyor kisaca.
  turkiyedeki en iyi inek-sucuk programina 10 ceker.
 • v16 (32 bit) sürümünde özellikle microsoft kablosuz farelerde scroll ile yakınlaşma-uzaklaşma sorunu yaşanmaktadır. scrollu ileri veya geri oynatsanız da program zoom out yapmaktadır. google'dan yaptığım aramalarda bu sorunu yaşayan çok insan var. benzer problem bazı logitech farelerde de olmaktaymış. bende iki adet farklı model microsoft kablosuz farede aynı sorun oldu (işletim sistemi windows 7 64 bit home premium ve windows 7 32 bit pro.)

  çözüm konusunda herhangi bir bilgim yok. v 17'de olmadığı söyleniyor ama deneme fırsatım olmadı. malum v 17 de yapılan çizimleri v 16 açmıyor.

  (bkz: xsteel)
 • v18 sürümü çıkmıştır. güzel yenilikler gelmiş anlaşılan. malum ortamlara düşmüş gibi ama kaynak az. gelen yeniliklerin bir kısmına buradan bakabilirsiniz. otomatik aşık yerleştirme ve betonarme kesitte hızlı bir şekilde donatı yerleştirmesi hoşuma gitti.

  bu arada, yukarıda daha önce yazdığım entryde (bkz: #23532676) belirttiğim microsoft farelerin v16 ile yaşadığı scroll ile zoom sorunu v17'de bulunmamaktadır.
 • mühendisin ve teknikerin can yoldaşı. şu detay şuraya olur mu bi modelleyelim görelim dersiniz. yapıyı bunda bitirip resimleri alırsınız. teknikerlik konusunda büyük amaçlara hizmet edebilmektedir. mühendislik kısmını bu programda test edemedim. sap2000 bilgisi ile birleştirildiğinde işsiz kalmama garantisi veren program.
 • internette yana yana xsteel ile ilgili e-book, pdf, tutorial vs aradığım program. yerli yabancı farketmez, lütfen yeşillendirin..
 • solidworks ve autocad bilenlerin 1-2 günde çözdüğü çelik konstrüksiyon programı.
 • v18 sürümünü kullandığım, yapısal çelik imalatı ve çelik montaj sektöründe çalışan mühendislerin kullandığı program. mobil araçlarda kullanmak için sadece iphone satın almanız gerekmektedir zira diğer işletim sistemlerinde bu program mevcut değildir.
 • hakkında eğitim dokumanı bulabilirsem çok sevineceğim programdır. olanların yeşillendirmesini rica ediyorum.
 • öğrendim dedikçe sonunu göremeyeceğinizi anladığınız çelik program harikası.

  hele ki ilk başlarda zor yollardan uğraşa uğraşa yaptığınız işlemlerin, halbuki kısa yollarının da olduğunu zamanla keşfetmeniz, artık size de "xsteel biliyorum" deme keyfini yaşatır.

  ancak yine de halen bilmediğiniz çok şey vardır, bunu da başka arkadaşınızın başka yollarla yaptığı işlemleri gördüğünüzde farkedersiniz..