şükela:  tümü | bugün
  • technically şeklinde ecnebilerin çok kullandığı bir kalıptır.
    şununla aynı şeydir aslında (bkz: teorik olarak)
  • bir tanyeli tabiri. efenim oryantalimiz dansın ayak tekniğinden, kalça tekniğinden, göbek tekniğinden, titreme tekniğinden, omuz tekniğinden filan bahsediyor. belli olmuyor mu, benim hemşire oryantal star takip ediyor...
  • "technically" kelimesinin "teknik olarak" çevrilmesi kanımca yanlıştır. tam olarak türkçe'de karşılığı yok diye düşünüyorum. "teorik olarak" ise en yakın anlamlısıdır.
  • içine yerleştirildiği cümleye x4 ağza kürekle vurma isteği katan öbek.
  • (bkz: hamilton naki)
  • amerikalı bilim adamlarının olmazsa olmaz söylemi.
  • sonrasında gelen açıklamayı anlayamama ihtimalinizin olduğu uyarısıdır. cahilliğine gelirse lafı bölüp de kafa karıştırma diyor bir nevi. sonuna kadar dinle, yine anlamazsan özet ya da halk arasında kullanılan dilde kisa bir açıklama daha isteyebilirsiniz anlamında.

ayrıca, birazdan soyleceklerim benim şahsi fikir ve isteklerime dayalı olmadan, tabiat kanunları gereği ortaya çıkmıştır, anlamina da gelir. bu, açiklamalar sonucu işinize gelmeyen ya da g*tünüzün yemediği bir gerçekle karsılaşırsanız sakın açiklama yapanı suçlamayın demektir.
    saygılı olun biraz adamlar o kadar uğrasmış araştırmış bir sonuca varmış. hemen çemkirmeyin önce bir dinleyin uyarısıdır..