şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eski/kullanilmis parcalarin yeni diye kaktirilabildigi yerler.
  • beşiktaş'ta bulunan her türlü kopyalama kaplama baskı vs. işini yapan en büyük ve kaliteli yerlerden biri.
    http://www.teknikservis.com.tr/
  • teknik servis cagirmak, fahise cagirmak anlaminda da kullanilir. ayrica "profesyonel yardim almak" ayni amaca hizmet eden baska bir ifade seklidir. hem kullanandan hem de bunu duyunca ehi ehie sesini cikaranlardan uzak durulmalidir.
  • genelde tamir edip, duzeltmek yerine bozulan parcayi tumden degistiren insanlardan olusur.
  • kazara ugradiginizda soz hakki birakmadan bilgisayardan bi nebze anladiginizi belirtmek icin 'sunu tekrar kurdum, sunun yerini degistirdim, bunu beride denedim' gibi cumleler kurmaniz daha az kaziklanmaniz icin yardimci olacaktir.
  • az konuşur, öz konuşur, dosttur, acı söyler teknik servis elemanı:

- abi selam benim bilgisayarda bi hata var ya tırstım şimdi müşteriye de gidecez kurulum yapacaz falan.
    + neymiş?
    - ya bi ara mavi ekran geldi memory falan bişeyler dedi sonra geri geldi sorun yok şimdi ama tırstım ne bileyim.
    + iyiymiş.
    - ..?
    + git backup al.
    - peki abi.
  • yanmış / eski kartları duvarlara asıp dekor olarak kullananıldığını görebileceğiniz yerlerdir:

http://img77.imageshack.us/…confteknikservismv1.jpg
  • fidbolda 10 numaralara teknik servis dendiğini biliyor muydunuz? biliyorduk deyip ayak yapmayın, az önce uydurdum lan. evet, 10 numaralar teknik servis diye çağırılabilir. hem teknik, hem gol servisi yapan adamlar değiller mi? eee, o zaman?

hahaha. ilahi ben.
  • bütün dünyada mı durum bu yoksa sadece türkiye'de mi sistem böyle işliyor ama gerçekten şimdiye kadar yetkin bir teknik servis ben görmedim, yok kimseden de duymadım. gerçekten müşterisinin sorununu çözmeye çalışan, elindeki yetkili olduğu sistemi gerçekten çok iyi bilen ve konusuna hakim bir tane bile teknik servis varsa gidip ellerinden öpeceğim bu nedir ya?

eski tamirciler bile televizyona bir bakarlardı şak anlarlardı sorunu. tamam onlar da müşteri sikme odaklıydı belki ama en azından gerçekten bir tamir olma durumu yaşanırdı.

ulan sen plazma tv teknik servisisin, gidiyorum mekana, bildiğimiz elektrikçi. elektrikçileri tenzih ederim tabi ki bu benzetmeden ama bu ne lakayıtlıktır ya. laptop servisi denilen yerlerin hali zaten içler acısı. hayatında belki hiç laptop görmemiş adam gelmiş tamirci olmuş. öff neyse. = /
  • çok içliyim sözlük...

bu adamlar insanı bilgisayarcı yapar. bunların en adilerinden biri 26 nisan 1999 cih sendromundan sonra donanımcı olmamı sağlamıştır. bios bozan virüs benim harddiski bozmuştu nedense. çok sabır çektim sözlük. hiçbirine tek bir bilgisayar götürmeme yemini ettim. eşimin dostumun bilgisayarını da teknik servis kazığı yemeden çalışır halde tutmaya yardımcı oldum...

sonra ne oldu?

pc dönemi kapandı, laptop dönemi açıldı benim için... teknik servisle muhatap olmamak namına, garanti bitimi zamanlarına denk getirdim donanım değişimlerimi... de nereye kadar devam eder bu sözlük? boşladık tabii değişim işlerini... o kadar da oyunperver, o kadar da grafiker, o kadar da hız manyağı değildik. kullanacaktık msi vr330 nam mereti dayanabildiği yere kadar. cartayı çekmesini de bekliyorduk hani...

geçenlerde bunun ekranı aydınlanmaz oldu. kendi teknik servislerine gönderip de ne yapacaktım? zaten atılacak cihaz... can ciğer bildiğim bir ekipten teknik bir ağbiye götürdüm ellerimle cihazı... bakınızını verdiğim modelin fabrika çıkış rami 512, iyice iyi bakınız... neyse harddiski okuyucu aparatla eve getirdim, samsung mini vesilesiyle yedekledim... emesayın derdi büyük değilmiş, işlemci vidaları gevşemişmiş, silikonları tazelenmişmiş... ağbimize allah razı olsun dedim açtım. açtım da, bir yavaşlık hissettim cihazda... üç beş gün ekranı görüntü verdi. 10 inch çok küçükmüş, yaşasın yüksek çözünürlük naraları attım o sıra. ne diyordum sözlük... neden sonra gene ekranı karardı meretin.

bekledim bekledim. boş vaktim olunca vidalarını kendim sökme kararı aldım. o boş vakit bundan yarım saat evveline tekabul eder sözlük... neyse efendim ben mereti açtım... işlemci fan zart zurt çok temiz... de, ram yuvalarından biri de temizlenmişti be sözlük... fabrikadan 512 halinde gelmiş olan cihaza ben 1024 daha takmıştım yahu. birden aklıma geliverdi...

sonra da iç çektim sözlük... yemin eden insan bozmamalıydı... teknik servise bir daha bilgisayar gönderene dafi mafi deme sözlük... kâfi...