şükela:  tümü | bugün
 • tarabya oteli'ne teklif veren şirket.
  olmamıştır, ayrı mesele..
 • düzgün kat planlarına sahip konut projeleri yapan inşaat firması. özellikle yatak odalarındaki dolap ihtiyacını doğru tespit etmişler. mutfaklarda da tezgahlar olabildiğince uzun. dış cepheleri genelde tüm projelerinde birbirlerine benziyor. yani dışarıdan bakıldığında teknik yapı işi olduğu hemen anlaşılabiliyor. fakat yeni projelerinde dikkatimi çeken olumsuz bir durum var, o da 1+1 ya da 2+1 dairelerden oluşan binalarında az sayıda asansör bulunuyor. genelde projeleri orta üstü ve üst gelir grubuna hitap ediyor. eski projeleri genelde bağdat caddesi civarında, yenileri de kartal soğanlık civarında.
 • kartal'daki projelerinden uplife park'ta bir daire kiralama gafletinde bulunmuştum, neyseki satın almamışım kurtulmak daha zor olurdu.
  benden önceki kiracı 2 ay durup kaçmış, onu öğrenince uyanmam gerekiyordu aslında. bir kiracıyı siteye taşınmaya çalıştıkları ilk günce fotokopi makinelerimiz bozuk diye içeriye almamışlar.
  iş makinelerinin sürekli çalışmasından dolayı huzurlu bir gün geçirmek mümkün değil, haftasonu zehir oluyor. yüksek aidat alıyorlar ancak yinede işlere yetişemiyoruz diyip talepleri ve soruları askıda bırakıyorlar.
  güvenlikli olması beklenen siteye kapıyı iteleyerek rahatça girebiliyordunuz. sonra kapılara güvenlik uygulamasına geçelim dediler bu sefer de biz site sakinleri dışarda kaldık gece yarısı eve giremedik.
 • verdikleri teslimat süresinde sadece binaların bir kısmını tamamlayıp, tokinin ucuz maliyetle yapmaya çalıştığı evler gibi yarım yamalak teslim ettikten sonra, hiçbir sosyal tesisi, çevre düzenlemesini tamamlayamadıkları halde tam aidat talep eden inşaat şirketi. site içi çamur ve pislik içinde, yararlanılabilecek hiçbir hizmet yokken ve koskoca sitede oturan sadece 3 kişi varken çocuk kandırır gibi yönetimin ilerleyebilmesi için bu aidata ihtiyaçları olduğunu belirtmektedirler.
 • uplife dedikleri yerdeki (bkz: yakacık) 2+1 bir daireye (misafir oldum) ve genel olarak apartmanlarına hasta oldum. çok kaliteli üstelik makul paralara alınmış bir daire. iyi iş çıkarmışlar. çevre düzenlemesi vs. gibi işler sürüyor ancak uzun yıllar oturacak birisi bu başlangıç problemlerini unutacaktır.
 • tuzla'da evora istanbul adlı yaklaşık 4500 konutluk bir projeye başlamış inşaat şirketi. ezel dizisindeki kenan birkan'a ait gökdeleni * de bunlar yapmıştır yanılmıyorsam, varyap ortaklığıyla.
 • (bkz: spora club)
 • uçaksavar sitesi arazini kapmış firma... ama site sakinleri ucuza vermedi.

  nasıl kar edeceklerini tüm sektör merakla bekliyor.
 • tuzla'daki (bkz: evora istanbul) projesinde bayramın 4. günü kavurma pilav günü düzenleyen ve bu tarz organizasyonlardan anlamadıklarını herkese ilan eden şirket. merak ediyorum, 2 tabak pilavı dağıtamayan adamlar evleri nasıl bitirip teslim edecekler.
  satış ofisindeki pis tuvaletlerden de hiç bahsetmiyorum bile...
  (ne yazık ki başarısızlıklarının farkında da değiller.)
 • halkalı'da yaptıkları metropark projesi reklaminda 5 dakikada havalimani 3 saatte madrid'e ulasmayi vaadeden firma. arkadas proje zaten 10km uzaklikta ataturk havalimanina. halkalidan 4 tekerlekli vasita ile 5 dakikada havalimanina gidebildigini farzet ama madrid'e nasi 3 saatte ucuyon? gercekci reklamlara imza atmalari lazim.