şükela:  tümü | bugün
 • senin keçiboynuzunu yerim şapşik. kabul edelim iyi denemeydi.

  edit: la oğlum uyarıyoruz adam troll diye, hala laf yetiştirmeye çalışıyorsunuz.
 • başarısız bir trol başlık.

  teknisyen iş sahasında uygulamada daha başarılı odtü'lü ise teoride daha başarılıdır genelde. sen ikisinde de başarısızsın amk :/
 • sen odtuyu okumamissin odtuyu bitirmissin dedigim baslik.
 • işveren için teknisyen de mühendis de tıpkı o işletmedeki diğer makineler gibi bir araçtır. işveren sizin kaç sayfa okuduğunuza değil onun para kazanmasına ne ölçüde katkı sağladığınıza ve yerinizin dolmasının ne kadar zor olduğuna göre maaş verir. okumuşluk düzeyi ile kazanılan para aynı oranda artmıyor maalesef.

  uzmanlık gerektiren bir konu üzerinde çalışmıyorsanız, bu sizin yaptığınız iş için sizin yerinize birilerinin bulunmasının kolay olduğu anlamına gelir ve dolayısı ile az maaş alırsınız. çok kazanmak istiyorsanız mühendisliği hassas ve zor olan bir konu üzerinde uzmanlaşın. çalıştığınız konu üzerinde sizin kadar iyi olan kişilerin sayısı azaldıkça maaşınız yükselir. üniversiteden mezun olunca değil.
 • işe ilk girişlerde her zaman yıpranırsınız.ama sonraki kademelerde farkınız ortaya çıkar ve verdiği paraya bakarak utanır akıllı patron ve zammınızı gecikmeden yapar.bunu yapmayan cimri/sivri zekalı patron ise, o değerli mühendisi kaybeder.çünkü iş çözsün diye yolladığı sahada tanıştığı diğer firmalar ve onların çevresindeki yetkin insanlar sizi bu yokluktan tereyağından kıl çeker gibi ayıklar ve mutlu bir hayata yönelirsiniz.o yüzden yıpratıcı zamanları kotarmayı bilin ve paranızın ne kadar olduğuna bakmaksızın en güzelini ve iyisini yapmaya çalışın.hakettiğinizi belki bir süre geç ama kesin alırsınız.
 • 7. yılındaki bir aöf öğrencisinin hezeyani.
 • demek ki o teknisyen çalıştığı kuruma senden daha fazla katma değer sağlıyor.
  siz hala elinize tutuşturdukları o diploma denen kağıt parçasının kendiliğinden bir değeri olduğunu düşünüyorsanız bir an önce uyanın, öyle bir şey yok.