• yakın çağdan sonra açılan çağ. çağımız
    kaos çağının hemen öncesi
  • milletin ayı bırakıp mars'a gittiği, bizim stabil yurt dışı çıkışımızın bile olmadığı çağdır... hala sağ sol kavgası yapıyoruz ya bide ona çok gülüyorum inanmazsınız, sadece ağzım da gülmüyor...
  • 4 yaşındaki yeğenim zeynep'e kendisinin de rolü bulunan rüyamı anlattıktan sonra,
    "rüyanın fotoğrafını çektin mi?" diye sormasıyla içinde bulunduğumuzu fark ettiğim;
    kıyamete yakın zamanlar..
  • düşünen robotlar,uçan arabalar konuşan meşeler tarafından ele geçirilmiş çağ olacaktır.
  • sikim sokum bir çağdır. az önce facebook'da evli bir çifti gördüm. taraflardan birisi bu aralar hayat çok garip gibisinden bir şey yazmış taraflardan diğeri de sık dişini canım sabret gibisinden onu teselli etmiş. amk siz her akşam saat 6'dan sonra evde görüşen insanlar değil misiniz de derdinizi facebook'da yazıp facebook'da teselli ediyorsunuz birbirinizi?
  • (bkz: #36220704)
  • evde bilgisayar olması, bilgiye ve araştırmaya önem vermenin göstergesi kabul ediliyordu. başta arama motorları olmak üzere çeşitli araçlardan ve bilgi kaynaklarından hep olumlu şekilde söz ediliyordu. ama geçen yıl üniversitede, bu konuyla ilgili bir sohbet sırasında, hocalarımızdan biri kaygılarını dile getirmişti. "göreceksiniz" demişti, "en geç on yıl içinde, yeni yetişenler, insanlığın ulaştığı araştırma ve düşünme düzeyinin gerisinde kalacaklar. matbaadan önceki kitapsız dünyanın söylenti ve dedikodu özellikleri geri dönecek".
    (bkz: serenad)
    (bkz: zülfü livaneli)
  • 100 yıl sonraki çağdır. sonuçta 100 yıl sonra çok farklı teknolojiler kullanılmaya başlanacak, bugünki sistemler hatırlanmayacaktır bile.
  • türk silahlı kuvvetleri'ne "robot asker" teknolojisinin getirildiği haberleri üzerine aklıma bu çağda hâlâ kağıt kullanıldığı, hatta "değerli kağıt" adı altında bir unsurun olduğu geldi. teknoloji çağında her şey elektronik olabiliyorken bizim ülkemizde hâlâ "şuraya mühürlet, buraya elden teslim et", "fişini ibraz etmeniz lazım", "geçici mezuniyet belgesini gösterin" gibi bu ve bunun gibi binlerce örnek var. o yüzden hiçbir teknolojik gelişme bana çok da inandırıcı gelmiyor. ülkece "üstü forma altı sorma" halinde ilerliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap