şükela:  tümü | bugün
  • aradım mamafih bulamadım. çevremizde gördüğümüz zanaat kollarının hemen hepsi teknolojinin gelişimiyle yok olabilir. mesela ganyancılık. o bile yok olabilir. fakat yok olamayacak meslekler de mevcut. büfecilik gibi. teknoloji ve bilim ne kadar gelişirse gelişsin elbet bir köşede süperiletkenle çalışan metromuza kart doldurabileceğimiz büfe olacaktır. ben büfecilik diyorum
  • (bkz: orospuluk)

edit: dakikalar içinde onlarca mesaj gelmiş. sex robotları zaman ve mekana göre insan seks işçisini ikame edebilir ama ebediyete kadar yerini alamaz. başlıkta meslek yok olmayacak diyor. ayrıca gold digger bir kadın da teknik olarak orospudur. bitmez! :×
  • berber, kuaför, tesisatçı.
  • teknoloji ve yapay zekaya yerini kaptırmayacak bir meslek yoktur.

fakat bu furyaya en uzun süre dayanabilecek olanları güzel sanatlar dalları olacaktır.
  • bir gün otomatik kuaföre gittikten sonra evdeki sorun robotunun tesisatı tamir etmesiyle beraber eve çağıracağınız real sex doll'u beklemeye koyulabileceğinizden bahsedilen mesleklerin de teknolojiyle yok olacağı öngörülebilir.
  • (bkz: bilgisayar mühendisliği)

sen kimsin ulan eey robot? dedelerinin kodunu biz yazdık.
  • insan bilincinin dijital evrene aktarılmasıyla fiziki anlamda tek ihtiyaç enerji olacak. dolayısıyla tüm meslekler zamanı geldiğinde ortadan kalkacak gibi gözüküyor distopik bir gelecekte.
  • dinler ve din tuccarlari, 1400 yil gecmis halen inanan var. 1400 daha gecse gene inananlar olacaktir.

olumsuzlugun bulunmasi disinda bitecegini dusunmuyorum, gerci olumsuzlukte bulunsa bu kitapta yaziyordu sonuc olarak gene cikar inanan.
  • bir meslek değil ama yalnızca bilim adamlığı kalacak bence.
  • (bkz: öğretmenlik)