şükela:  tümü | bugün
  • bebek gazı bir numaradır. üzerinden on yıl geçse bile unutmadım.
  • serçe parmağın sehpaya vurması.
  • (bkz: günlük sorunlara çözüm olmasına rağmen tutulmayan teknolojiler)
  • insanların ter kokması.

hatta öyle büyük bir teknolojiye bile gerek yok. su, sabun ve deodorant yeter.
  • toplu taşıma çilesidir. ışınlanma bulunmalıdır artık.
  • özel alan ihlalleri. otobüste, kahve sırasında,iş hayatında bu kadar yakınlaşmak zorunda olduğumuzu zannetmiyorum.
  • sıra beklemeyi bilmemek. ya birşey sorcam ayağına direk vezneye kamikaze dalış yapar, ya direk gelir anlamazlığa verip öndeki ile aranızda bıraktığınız o makul mesafenin arasına dalar, ya arkanızda beklemek yerine sırayı çiftleyip yanınıza yanınıza yanaşır -ki sonraki gizli hedef bellidir-, bazen de kapı açılır açılmaz omuz atıp içeri dalar falan.

versiyonları o kadar çoktur ki, ben en çok kullanılan yöntemleri özetleyebildim sadece.
  • teknolojinin cok hizli ilerlemesi, yetisemiyoruz reis...
  • telefonlar yenileniyor, her ay bir üst modeli çıkıyor, insanlar milyarlarca para veriyor bu cihazlara ama kulaklıklar çantaya girer girmez yine dolanıyor, yine dolanıyor. bu soruna çözüm bulmadıkça benim için hiçbir zaman tam anlamıyla teknoloji gelişmiş olmayacak, üzgünüm.
  • (bkz: nakitsizlik)

nasıl internet üzerinden yemek siparişi veriyoruz evimize geliyorsa 45 dakika içinde internet bankacılığının da böyle bir hizmeti olabilmeli bence. yani internetten para çekme işlemi yapalım, miktar belirttiğimiz adrese gelsin.*

şey kem küm evet ben çok tembelim de. işyerinde 10 adım ötemde atm var, ben illa hep nakitsiz geziyorum. yine de çok kınamayın tamam mı? az kınayın. tembel işi ama bence yine de çok iyi fikir. benim bankam olsa bu hizmeti verirdim.

"benim bankam olsa" mı dedim ben?
    ay olabilir mi öyle bi şey lütfen olsun çünkü!*