şükela:  tümü | bugün soru sor
 • maddi imkansızlıklardan olabilir.
  biz bir ürünün ikinci versiyonu aldığımız gün, üçüncünün reklamları çıkıyor.
 • (bkz: forward mail)
 • teknolojiden bahsedilirken aklına facebook ve twitter gelenleri gördüğüm ve şaşırmadığım başlık. sosyal medya platformlarını bir kenarda bırakarak,kendi kısıtlı imkanlarımla gözlemlediğim kadarıyla ülke olarak bilgisayar teknolojileri alanında 15 yıl,uzay teknolojileri alanında 40 yıl gerideyiz. sene olmuş m.s 2017 hala "yerli otomobil üreteceğiz" açıklamalarına hiç değinmek istemiyorum bile.
 • yeni bir oyun çıktığında, pc nin kaldırmaması, zamansızlıktan, ya da o oyunun konsolunun sizde olmaması gibi durumları içinde barından durum.

  daha beteri de var. bir ekran kartının sizde olmaması pc nizin en az 3-5 senelik olması, çevre birimleri ve donanımın eski olması, cep telefonunun eski olması gibi durumlardır. daha çok şey var ama abd de ya da japonya'da teknoloji işi yapan ya da yazılımcı, bilgi işlem, web tasarımcı gibi meslekleri yapan insanların kullandıkları teknoloji zaten ne olursa olsun bizim ülkemizde bu işi yapanlardan daha iyi. bu biraz da kişinin maddi durumu ve profili ile alakalı.

  araç konusuna hiç girmiyorum. *

  kısa ve özü aslında parasızlık olsa da, bir bakıma teknolojiyi iyi kullanabileceğiniz ve buna gerçekten ihtiyaç duyacağınız bir hayatınız yoksa almanıza da çok ihtiyaç yoktur.