şükela:  tümü | bugün
 • gun itibariyle
  aslinda dun itibariyle olmus artik;
  temeli sanayi bakani nihat ergun ve savunma sanayi mustesari murat bayar tarafindan atilmis
  soyledikleri yalan degilse 2,5 milyon metrekareye etaplar halinde yayilacak kompleks.

  lokasyon olarak cok cazip.
  e5 - otoban baglantilarinin ortasinda sabiha gokcene sigara icme mesafesinde olusuyla
  lokasyon olarak cok cazip.
 • sap nin arge merkezi olarak belirledigi yer.
  http://www.invest.gov.tr/…d-center-in-istanbul.aspx
 • müteahitinden mimarına hepsinin çok fena itelediği proje. bütün bu itelemelerin sebebinin devlet eliyle iş yapılması olduğundan şüpheleniyorum. *

  - 1 senesi olmadan asfaltları çökmeye başladı. 1 aydır bütün yolları kazıyıp tekrar asfaltlamaya çalışıyorlar.
  - kışın her yağmurda duvarları nemden ağladı.
  - birçok kapısı defalarca tadilat geçirdi.
  - mimarı acayip saçma bir yemekhane tasarlamış, kullanışlılığı sıfır insanlar yemek alırken ve tepsi bırakırken sürekli karşılaşmak zorunda ayrıca içinde merdiven olması tam bir saçmalık. işletmecisine de yazık.
  - ofislerin içindeki havalandırmalar şerit şeklinde yapılmış ve ayarlandığı zaman ofisin bir kısmı soğuk bir kısmı sıcak oluyor.
  - açık otoparkları yeterli değil.
  - bisiklet yolunu yapmış olmak için yapmışlar, çok komik duruyor, her yerde kesiliyor, dışarıyla zaten bağlantısı yok.

  diğer eksikleri şunlar
  - market gibi bir şey olmaması insanları mağdur ediyor.
  - bankamatiklerin olmaması çok saçma. bankaların gelmeye istekli olacağı kesin bir yerde nasıl hala yoklar anlamadım.
  - servisleri 7.40'ta getirip 17.40'ta almasa daha iyi olurdu 10 saat birçok işyeri için çok. avrupa servisleri 17.00'da kalkıyor gerçi.

  en güzel yanı lokasyonu. 15 dk'da sabiha gökçen'e yürünüyor. havalimanı otobüsleri geçiyor. viaport çok yakın. tem'e 5 e-5'e 10 dk. pendik feribot'a 20 dk. kalmak içinse dumankaya'nın parsellediği kurtköy'de evler istanbul'un diğer yerlerine göre nispeten ucuz.
  https://goo.gl/maps/duj8y

  çok gözde bir yer, şu anda 80 kadar firmanın olduğu ofislere 1000 küsür firma başvurmuş. netaş'ın başvurusunu yeterli yer olmadığı için şimdilik kabul edemememişler. sap'nin gelecek olması da çok güzel bir gelişme. sürekli bir inşaat hali var. çok büyük bir yerleşim alanı olsa da sanırım 2-3 seneye tüm boş alanları doldururlar.
  http://www.teknoparkistanbul.com.tr/…/firma-listesi

  ülkeye güzel bir yapı kazandırılmış ama biraz aceleye gelmiş gibi görünüyor. ileride daha iyi haberlerde isminin geçeceği kesin.

  güncelleme:
  - market açıldı
  - yapı kredi şubesi açıldı, diğer bankaların atmleri hala yok.
  - sap'nin gelecek olması demişim de sap development center hali hazırda var, innovation center'ı gelecek. http://www.tuted.org.tr/…e-ye-buyuk-yatirimla-geldi
 • şimdilik yazılım sektörünün tekno'su. yazarız kodu, satarız vergiden muaf, oluruz kral. mottosu bu yöndedir. üretim teknolojilerine yönelik bir atılım yok. bence dağılabiliriz.
 • yönetiminden servis şirketine, girişteki parmak okuyuculardan yemekhanenin biçimsizliğine, otoparkindan bisiklet yoluna bütün devlet umarsızlığını içinde barındıran oluşum. adında "tekno" bulunup da bu kadar teknolojikten uzak, ilkel standartları olması en büyük ironisidir. ilk başta, ilerde oturtur bir düzen dedik ama bütün bu düzensizliği düzen haline getirerek bünyesinde barınan çalışanlara da bunu kabul ettirmiş bulunmaktadır. ancak tüm bunlara rağmen işten bunaldığınızda oynayacak bilardosu, langırtı, masa tenisi mevcuttur ki bunlar biraz da olsa burada çalışmayı çekilir kılmaktadır.
 • burada insan hayattan sogur, biraksinlar yazilimi teknolojiyi bence. baska bir galaksi burasi, yakinlarda bir wormhole yoksa ulasmaya calismayin. istanbulun teknoparkini neden buraya yaptiklarini bilemiyorum ama kendilerini gercekten ayakta alkislamak istiyorum, eserinizle gurur duyuyoruz.öyle saçma bir lokasyonda ki, eğer istanbul dışında yaşamıyorsanız, işinize gidip gelirken maslovun ihtiyaçlar hiyerarşisinde üst taraflarda yer alması olası teknoloji geliştirme basamağındaki seviyede bir refaha hiçbir zaman erişemezsiniz.
 • bir bisiklet yolu olup da, karşıdan karşıya geçebileceğiniz bir yaya geçidi olmayan belki dünyadaki tek yerleşkedir. karşıdan karşıya geçmek için yasak yerlere park eden araçların ve her yere dikilmiş çalıların arasında hoplayıp zıplamak zorundasınız.
 • her şeyin baştan savma yapıldığının bir başka örneği olarak sözüm ona türkiye'nin silikon vadisi olan bu yere ulaşım başlı başına bir derttir. uluslararası sabiha gökçen havalimanı'nın dibinde olmasına karşın, yolun karşısında bir tane üst geçit, onu da geçtim, otobüs durağı bile bulunmamakta. servis olmadan gidecekseniz 10e/11e ye binip akabinde yolun ortasında, veya girişe en yakın durakta (ki 300 metre falan geridedir) iniyorsunuz, ya da herkesin yaptığı gibi "abi beni teknopark'ın karşısında yolda bırakır mısın" diye şoföre rica ediyorsunuz.

  teknoparkın içinde envai çeşit sokak lambası ve gereksizce konulmuş trafik ışıkları vardır. bunların kullanılmadığını da hatırlatmak isterim. pek tabii herkes bunun neden olabileceğini öngörebiliyor, "teknolojiye destek"

  beş bloğun her girişinde parmak basmak için parmak izi okuyucu vardır, ve bunlar doğru dürüst çalışmaz. 2014'ten beridir de bu sorunu çözemediler. teknoloji işte, çok kafa yormayacaksın, çok karıştırmayacaksın. parmak izi okuyucu okuyup geçiş rengi olan yeşili verdiği halde ise sistemde girişin gözükmemesini de eklerim buraya.

  yemek olayına gelelim şimdi de kimlerin ne para kazandığını anlayın. tabledot yemekleri 8 küsura satıyorlar, fiyat hoş tabi ama o yemekler yemek falan değil. çorbalar bulaşık suyundan yapılmış gibi, pilav desen bir kaşık koyuyor adam. bu ne saçmalık diye kaç defa şikayette bulundu insanlar ama yönetim o kadar rahat ki. akabinde bir market açtılar, hani sigara alacak olsan alamıyordun, basit bir tost 3.5 tl, tostun içinde kaşarı ara dur. orta bloklarda gourmet garage var, iyi faydalanıp güzel geçiriyorlar. bugün "yemeğimiz kalmadı" ayağına gene geçirdiler, az yapıp yetişemeyenlere sokmanın keyfi bambaşka. bütün bunlar ise, firmaların vergi indirimini almak için çalışanlarını buraya yerleştirmesinden kaynaklanıyor.

  son olarak servis konusu da ayrı bir dert. burası kurtköy, buraya bayrampaşadan geleni de var, kozyatağından geleni de, üsküdardan geleni de var. saat 5:40'da servisler kalkıyor, o trafik çilesiyle hayatın yolda geçiyor. eh be arkadaş, ben günde en az 3 saat kendim için, kendimi yazılımda geliştirmek için çalışmaya ihtiyaç duyuyorum, benim 3 saatim yolda geçiyor, biz kafayı ne ara boşaltıp yaşayacağız, çalışacağız?

  buralara halkın parasıyla bu saçmalığı inşa edenlerde azıcık vizyon olsa, derli toplu projeye sahip firmalara doğrudan vergi indirimini verirdi. ama maksat o trafik lambalarının satılması, o inşaattan, oranın etinden sütünden birilerini faydalandırmak. sizin yapacağınız teknolojiye de, yerli sikilon vadinize de..
 • bugün tuvaletlerdeki sabunluklara yanlışlıkla çamaşır suyu konulduğunu sanırken, aslında çamaşır suyu kokusunun çeşme suyundan geldiğini öğrendik. temizlikçi çalışan 'haberimiz var' derken oldukça rahattı. beşinci blok b1. kat.