şükela:  tümü | bugün soru sor
1427 entry daha
  • ürün incelemelerini severek takip ettiğim kanal(dı). son haftalarda incelemelerde hep genç biri oluyor, ne konuşmasını biliyor ne de ürün hakkında çok donanımlı. videoların sonunu getiremiyorum. açıkçası böyle devam edecek galiba, en iyisi abonelikten çıkmak.
  • teknoseyir denen korkunç ve akıllara zarar oluşum, hazırladığı tüm videoları takipçilerine zorla izlettiriyor. ben de abonelikten çıkmanın en iyi fikir olduğunu savunuyorum. uzun uzun, bundan daha iyisi olur mu diye düşündüm ama yok, daha iyisini bulamadım, en iyisi abonelikten çıkmak. hatta twitter'dan mg, lp ve hk'yi engelleyeceğim. mg, öyle bir görevi olmamasına rağmen şuranın buranın trafiği kapalı deyip duruyor. lp, amiga mamiga bir şeyler paylaşıyor, göz gezdirirken bile tozdan öksürük tutuyor beni. hk desen uzaydan yeryüzüne inemiyor, sanırsın mars'tı jüpiter'di çok önemli şeyler. abonelikten çıkayım, engeli basayım da akılları başlarına gelsin.
  • ana misyonlarını plus gelmeden önce tamamlamışlardı. plustan sonra lp ve mg bitsede gitsek moduna girdiler. boşalan içerikleride hamdi kellecioğlu toparlamaya çalışırken teknoseyirle alakasız içeriklere ağırlık vermeye başladı. kesinlikle plus başlangıcından önceki ruh ve heyecan yok. kendilerini geliştirmekten çok biz böyle devam edicez daha fazlasını beklemeyin modundalar.

geçenki türk telekom toplantısına çağırılmamışlar. hemende lp ve mg fanboyları gelip toplantıda ts yoksa dalavere vardır demişler. bunlara kalsa ts dışındaki tüm teknoloji siteleri çöp. herkes masanın etrafında toplanıp takipçime bilgiyi en hızlı ben vericem diye yarışırken ts yönetimi masanın arkasında tek başına oturup somurtmaya devam ettiği sürece tabikide hiçbir yere çağırılmaz. zaten çağırılsalarda gitmeleri zor. ellerine firmalardan kargoyla ürün gelmezse herhangi bir ürün incelemesi bile çıkarmıyorlar. oysa rakipleri parayla ürün alıp çatır çatır inceliyor. teknoseyir gündemi yakalamakta her geçen gün dahada geriye düşüyor. artık tembellikmi, vizyonsuzlukmu, parasızlıkmı bilmiyorum ama mg ve lpde plustan sonra büyük bir boşvermişlik ve bıkkınlık var. herhangi bir olayda sitelerine yazmak yerine twittera yöneliyorlar. site o kadar umurlarından çıkmış. twitterda bunları takip etmiyorsanız gündemle ilgili yazdıklarını kaçırıyorsunuz. 2019un ortalarında siteyi kapatıyoruz derlerse hiç şaşırmam. pluslara vaadettiklerinin çok azını yapabildiler. uzun dönem alınan pluslar bitince işleri zor.
  • - etkinliklere katılmıyorlar
    - ürün incelemede diğerleri kadar hızlı değiller
    - çok fazla insana hitap etmeyen ürünlerle uğraşıyorlar
    - son kullanıcıyı çok da ilgilendirmeyen konuları gündem yapıyorlar
    - rakipleri kadar güçlü sponsorları yok
    '
    '
    '

peki, satın alma kararımı teknoseyir'in yorumlarına güvenerek mi veririm, rakiplerinin yorumlarına güvenerek mi?

cevap; açık ara farkla teknoseyir.

konu güvenilirlik ise gerisi teferruattır.
  • türkiye'de işini en düzgün yapan teknoloji kanalıdır.

geri kalan zibidi youtube kanallarının (özellikle shiftdelete çöplüğünün) teknoseyir'in yanında adı bile ağıza alınamaz.

beğenmeyenlerin; teknolojiyi yakından takip etmiyormuş, geriden geliyorlarmış diye ağlayanların götü boklu 7-12 yaş arasına hitap eden saçma salak videolarla dolu kanallara devam etmeleri kendileri için doğru tercih olacaktır.
  • etkinliklere katılmamaları neden bu kadar mesele oluyor anlamak mümkün değil. sizin en sevdiğiniz film eleştirmenleri her sene oscar'a katılanlar mı? en sevdiğiniz gazeteciler tüm gün meclisin kapısında bekleyenler mi? ne bileyim, en sevdiğiniz akademisyen sürekli habetürkte tartışma programına katılanlar falan mı?

eğer bu tarz iş arıyorsanız gereğinden fazla seçeneğiniz var.
5 entry daha